Robb Stark

bu karaktere büyük haksızlık yaptığımı düşünüyorum bazen… “kral” olmasaydı en sevdiğim karakterlerden biri olurdu… zaten başına ne geldiyse kral olduktan sonra geldi…

Vayyy hangi dağda ulu kurt öldü yahu sende bi değişim var diyorum ve bu yüzden kral olayına hiç girmeyerek bununla yetiniyorum,
Melisandre konusunda da esnek olmamaya başladın, bunlar iyi şeyler :stuck_out_tongue:

Aferin!!! :smiley:

Kuzey bu yaptığınızı unutmaz lordum :wink:

:wink: :smiley:

İyi bir taktisyen berbat bir stratejist…

Total War deyimiyle konuşayım savaş haritasında çok iyiydi sefer haritasında çuvalladı :smiley:

Hahsbabagah

İyiydi bu bu bak. :stuck_out_tongue:

değeri ölünce anlaşılanlardan… :smiley: :smiley: :smiley: ama hala gözümde bölücüdür orası ayrı tabi… :cool: iyi de Melisandre olayında düşüncelerim hep aynıydı… kendisinin Stannis’in yanında olmasından ben de pek haz etmiyorum, lakin güç için Stannis’in Melisandre’yi kullanmasını da akıllıca olduğunu düşünüyorum… :smiley:

babasının oğlu demek yanlış olur.

Olsun “bu karaktere büyük haksızlık yaptığımı düşünüyorum bazen” demen bile benim adıma, “Seride Stannis’den sonra en sevdiğim karakterlerden biri” demenle eş değer bir şey :smiley:

Şu bölücülük olayına da girmeyelim hazır Robb’a ılımlı yanaşmaya başlarken. Ama sadece şunu söyleyebilirim ki Robb krallıkların tekrar ayrılma fitilini ateşlemiştir, gerisi gelecektir ki Balon onun ardılıdır, sıra Dorne’da.

Bölücüdür dedin olayı Stannis’e çektin -.-’ Şimdi Stannis’e göre bakarsan bölücüdür. Robb açısından bakarsan, atalarının topraklarına el koyma hakkı var her ne olursa olsun. Bence Stannis, Robb’a Renly gibi davranmamalıydı. Sonuçta Joffrey ortak düşman değil mi? Yukarda da arkadaşın biri stratejilerden bahsetmiş ve doğru. E şimdi ortak düşman Joffrey arada kalıyor ama kaybeden hem Robb hem Stannis. İkisi de politik olmayı o zamanda başaramadılar. Olsaydılar ve Stannis Kuzey’in kayıplarına farklı yaklaşsaydı, Karasu Savaşı’nı kazanırdı. Robb’da intikam alırdı. İşte bu olaylardan sonra hesaplaşmalarını kendi aralarında görürlerdi…

kral kabiliyeti pek yok aslında… karakter olarak iyi biri tabi ama krallık döneminden anlıyoruz ki bu konuda yetersiz biri… mesela Jon Snow, surda yaptıklarıyla daha bi lider havası verdi bana… eğer Jon Snow olur da ilerde kral flan olursa gözüm kapalı desteklerim…

Joffrey, Renly, Robb Stark… hepsi hırsız, diz çökecekler yoksa hepsi yok edilir… :cool: :cool: :cool: & THEN; THEY ALL DEAD!!!

olayı karıştıran aslında Renly haa… dediğin gibi ortak düşman Joffrey… ama Renly naaptı? ilk önce abisini hedef aldı, bu yüzdendir ki Stannis, yeterli asker toplamak için Renly’nin ordusuna ihtiyaç vardı… ve bu da iki kardeşin maalesef karşı karşıya gelmesine sebep oldu… Renly, abisini kral olarak kabul etseydi belki de Robb da kral ilan edilmeyecekti… ama bütün karakterlerin kendine göre haklı sebepleri var tabi, haklısın…

Eheh bunun yanlış politika olduğu test edildi yani artık… Renly’nin bu derece abisine karşı geleceğini hiç düşünmezdim :s Harbi adamdır ama bu konuda gerçekten Kuzey’in ordularını da şaşırttı dediğin gibi. Çünkü Renly abisinin arkasında olsa çok iyi orduları olurdu ve Robb bu kez Stannis’le anlaşmak isterdi. Ah ulan Lannister! :mad:

aynen… Lannisterlar + Tyreller :mad:

bak Renly’i de abileri kadar olmasa da severim… kral olmak istiyo, tamam ona da eyvallah… ama yaptığı iş zamanlama bakımından büyük hata… ben Renly’nin yerinde olsam, ilk önce abimin tarafında olur, başta Lannister’ların eline verir, tahtı Lannisterlardan aldıktan sonra, ortama bi bakarım, millet Stannis’den memnum değilse; diğer hanelerin desteğini alıp abimi indirirdim… ama dediğim gibi, Lannisterlar dururken başta abisini hedef alması büyük hatadır… bu hatanın bedeli de kendi canıyla ödemiştir… kendi etti kendi buldu yani… ama o kadar eleştirmeme rağmen her ne olursa olsun ölümüne en çok üzüldüğüm karakterlerdendir…

Tyrell ve Baratheon karakterlerine ve yaşadığı yerlerinden yani topraklarından dolayı zaafım var =) Diziyi izlerken de Robb ve Renly’nin müttefik olmamalarından dolayı aşırı sinirlenmiştim ama kitapları okuyunca tabi işler farklı… Bide Stannis, Renly’i varisi ilan edecekti sanırım ya yani Stannis Renly’i ihya ederdi bence her türlü… Neyse geçti gitti Robb ve Renly rahat uyusun diyecek bir şey yok.

@Myles Kennedy

Renly biraz bekleyip abisinin yönetiminden memnun kalmazsa millet tahtı öyle alsaydı demen üzerine aklıma geldi Stannis şu shadow assasin olayını biraz erken mi yaptı sanki? Renly devasa bir ordu kurmuştu normal şartlarda o ordunun durdurulmasına imkan yoktu Stannis Renly’nin KL’yi almasını bekleyip Lannisterları ortadan kaldırdıktan sonra Shadow Assasinle Renly’i öldürürse taht zaten her halbükarda ona kalıyordu…:smiley:

Renly & Robb = Robert & Eddard vol. II… :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: cidden benim de kafamı kurcalamıştı eğer “Renly & Robb ittifakı” olsaydı nasıl olurdu diye… ama GRRM için erken final demek bu… :biggrin:

Renly zaten benim gözümde serinin şu anda geçen zamanının değil geleceğin kralıydı… biraz sabretseydi, Stannis’i yanında iyi pişerdi…

ama sh!t happens!!! :frowning:

o zaman da fazla kabuğuna çekilmiş gibi görünürdü… :smiley: Renly o devasa orduyu Stannis için toplamalıydı, Lannisterları def ettikten sonra da artık Renly diğer hanelerin desteğini alıp abisin mi karşı geliri yoksa Mel faktörü ile Stannis o zaman mı shadow assasin yollardı bilemeyiz… :biggrin: ama her halükarda ilk hedef Lannisterlar olmalıydı…

Bu karakteri hep sevmişimdir.Evet, hatalar yaptı ama bir türlü ona kızamıyorum.Yaşı dolayısıyla heralde.Aynı hatayı veya bir benzerini Eddard Stark yapsa, Garlan Tyrell yapsa veya Jaime Lannister yapsa, işte o zaman kızarım.Onlar çocuk değil çünkü.Robb, çocukluğun neden olduğu davranışlar yüzünden hem kendisini kararttı hem de kuzey’i darmadağın bıraktı.

Robb Stark… hiçbir zaman gözümde bir bölücü olmadı.Ki bence, mantıklı düşününce bu cocuk kesinlikle bölücü değil.Sadece kendi toprağını;zalimlerden ve sömürenlerden kurtarmak istiyordu.Ki bunu istemekte en haklı olan kişi Robb’dur.Daha doğrusu kuzeylilerdir.Elbette herkes isteyebilir.Bu bir haktır.Ama en haklı sebepler bana göre hep kuzeylilerde olmuştur.

Robb candır aşktır ya <3 :smiley:

Robb yaaa [HEAVY BLACK HEART]

@“Myles Kennedy” Renly büyük ordusu sayesesinde Tyrelllerin gazına geldi, üstüne Fırtına Topraklarının da eklenmesiyle ordu miktarı gayet yerindeydi. Abisinin üzerine yürümesi de evini kaybetmemek isteğiydi ama eğer daha hızlı yürüseydi Kral topraklarına kral olma ihtimalı daha yüksekti.

Ama Bu konuda Stannis’in de hatası var çünkü Jon’un ölümünden sonra Fırtına Burnu Kuşatmasına rağmen nerdeyse ortada yoktu. Ned o kadar iletişim kurmaya çalıştı. Eğer geleydi şehre belki isyan çıkarmadan Renly’yle anlaşabilirdi ama Stannis’in önce kibirini biraz yenmesi lazım. Stannis seviyesinde kibire sahip tek kral Joffrey’ydi maalesef, sadece Stannis daha güçlü karakterde biri.

Yani. Politik olması gerek Stannis’in diye kaç kez söylemişimdir acaba. Yahu Joffrey ortada, Kuzeyde Robb, Batıda Stannis.
Nasıl kaybediyorsunuz! Çok itiraz etmeyin çünkü sonuca bakılır, gerisi özneldir…