Robb Stark

kibirden daha ziyade gurur diyelim biz ona… cık cık cık Jofrey gibi dal…rakla aynı cümle içinde yakışmıyo Stannis2in ismi… Renly o büyük ordu’yu Tyrellerden aldı zaten… Fırtına Burnu’ndn çıksa çıksa 20-25.000 adam flan çıkar… Tyrellerin gazı yüzünden b.k yoluna gitti zaten Renly… Renly ihanet ettiyse Stannis’in burda ne hatası var… Renly yanlış yaptı, cezasını da buldu… e Stannis naapsın orda? şehre tek başına mı geleydi yani? Renly orda kararını vermiş, yıllar önce Storm’s End kuşatmasında hayatını kurtaran abisi yerine, o kuşatmada eline geçse kendisini öldürecek olan Mace Tyrelle anlaşmış… sağolsun Stannis’in olması gereken orduyu da kendi tarafına çekmiş… burda p.ştluk yapan Renly, hatası olan Stannis yani haa? vay anasını sayın seyirciler…

Yanlış anladın. Stannis’in hatası nerdeyse bir yıl göz önünde bulunmaması. Ned o kadar bağlantı kurmaya çalıştı. Eğer Robert öldüğü sırada şehirde olsa, Renly aynı Ned gibi Stannis’le de konuşmak isteyebilir ve Joffrey kral olmadan Altın Pelerinlilere bile ihtiyaç duymadan onu ordan indirebilirlerdi.

Stannis’in hatası o kadar uzun süre ortadan kaybolması. Belki Stannis orda olsa, Stannis kral, Renly veliaht ve Ned kral eli olarak hayatlarını sürdürürlerdi.

mantıklı… ama Jon Arryn’den sonra Stannis’i de pek yaşatmazlardı o zaman Lannisterlar…

Jon Arryn’ı öldüren Lysa’ydı. Eğer o domuz olmasaydı muhtemelen Cersei bugün mefta olurdu. Lannisterların gerçek hakimiyeti Joffrey döneminde başladı. Stannis gerçekten istese Lannister’lara rağmen hayatta kalırdı. Kaçmamalıydı veya Ned’den sonra dönmeliydi.

belki de kendisi yerine Ned’i el seçtiği için bozulmuştur Robert’a??? olamaz mı??? :biggrin: Lannisterlar yine bi katakulliyle hallederlerdi onu da Jon Arryn, Ned Stark… kendilerine muhalif olan KL’de kim varsa sonunu gördük… Renly de güme gidedi orda da iyi kaçtı ordan…

Robbun kemikleri sızlayacak .s

Babasının çocuğu bence. Yetiştiriliş tarzı, karakteri, ordunun en önünde savaşması Ned Stark’la benzerlikleri. Babası gibi isyanı kazanamamasının nedeni çevresindeki insanlar bence. Her şey daha farklı olabilirdi. Buyrun bir de böyle bakın;

• Ned’in akıl hoca Jon Arryn, Robb’un Catelyn.
  • Ned’in savaş arkadaşı Robert Baratheon, Robb’un Jon Umber ( sadık olabilir ama akıldan kıt biraz )
  • Ned’in yoldaşı Howland Reed, Robb’un Theon.

Babası hangi isyanı kaybetmiş?
Bence yoldaşının pisliği yüzünden fena şeyler kaybetti ama ben robb’un yoldaşının hep, dacey Mormont veya küçükjon umber olmasını beklerdim

@“Lord Mustaine” Yazım yanlışı. Kazanamaması olucak.

Talisa’dan önce Roslin’i görseydi yine Talisa ile evlenir miydi diye düşünmeden edemiyorum :smiley:

Düğündeki o bakış yeterli değil mi cevap olarak? :smiley:

Güzelliği önemseseydi Talisa’ya bakmazdı. Ben çok güzel bulmadığımdan bana böyle geliyor da olabilir.

Ahh, İkizler’e annesi ve bir alayla girecekti Robb; Walder Frey ile yapılan müzakerelerde kendisi de bulunacaktı…
Robb&Roslin görürdük.Bence kesin öyle olurdu.

Viki’ye alıntılar bölümü eklenmiştir.

ne kadar iyi karakter varsa ölüyor bu gidişle starkalrın soyu kurayacak

nasıl kazanamayacaktı en başta nehirlilerle birlikte 40000’e yakın adamı vardı lannisterlerin 35000 tyrell’lerden sonra güç dengeleri değişti starkların 20000 lannisterlerin 80000 adamı oldu başında mantıklı hareket etseydi kazanırdı

Robb Stark iyi bir komutan ve stratejistti evet ama,savaşlar strateji ve komutayı iyi bilmekle yürümez.Entrika,ittifaklar,gizli,pis işler,arkadan hançerlemeler gibi şeylerle kazanılır.Ha bi’ de,ejderlerle çok güzel kazanılıyor.

“Robb iyi bi stratejistti”??? O.o

[quote=“Myles_Kennedy, post:179, topic:2800”]
“Robb iyi bi stratejistti”??? O.o
[/quote]Girdiği hiç bir savaşı kaybetmemesi,tuzak yemler kullanarak karşıyı kandırması,stratejik noktaları bilmesi ve ele geçirmeye çalışması,planları vs