Robb Yerinde Olsaydım....(spoiler içerebilir)

Bu konuda Robb Stark yerinde olsaydık neler yapar ve kimleri ittifak alırdık

Bende Ned Stark’ı kurtarmak için Freylerle ittifak düzenlerdim ama kızıyla evlenmeyi reddederdim.Çünkü ileride Winterfelli bir Frey tohumu yönetmesini istemezdim.İttifak içinde belirli bir altın verirdim.

yeminlerime sadık kalırdım …

güvenilmez adamlarla dolu, kapalı bir mekana girmezdim…

İlk olarak,eğer Robb Freylere altın önerseydi,Walder Frey bunu onuruna edilmiş bir hakaret olarak algılardı.Hem Lannisterların Starklar’dan daha fazla altınları var.Walder Frey’in istediği şey altın olsaydı,Lannisterlar’a katılırdı.

Walder Frey’in tek istediği şey kızlarından birini soylu bir lordla evlendirmekti.O torununu Winterfell varisi olmasını istiyordu.Çocuğun bir Frey tohumu olması o kadar önemli değil ,önemli olan bir Stark olmasıdır.Tüm Freyler yalancı ve hain değillerdir.(Perwyn Frey,Roslin Frey)

Freylerle ittifak kurarak Ned’i nasıl kurtarmayı umabilirdi ki hem?

Freylerle neden ittifak kurdu bilmiyormusun yoksa ?

Zaten,İkizler’den geçilerek Kral Toprakları’na gidilmez.Robb 'İkizler’den geçmeye çalıştığında rotasını belirlemişti.Kral Toprakları’na babasını kurtarmaya değil,Nehriova kuşatmasını kırmak için batıya gidiyordu.Çünkü ne Kralyolu’nda bekleyen Tywin’i yenebilecek sayıda askeri ne de Kral Toprakları’na saldırabilecek gücü vardı.

Bir kere Robb’un Freyler’e verecek altını yok, saçmalamayın.

Ayrıca Freyler Robb kız ile evlense de evlenmese de onu öldürebilirlerdi. Bence Robb İkizler’den geçerken hepsini katletmeliydi. Böylece sorun kökten çözülürdü.

Freylerin kızıyla evlenirdim söz sözdür. Nehirova savaşından sonra Boltonu Harrenhal kapısına dikerdim Lannisterler çıkamasın :slight_smile: Stannislede bi orta yol bulurduk Saten lannisterler ortadan kalkınca Tyrellere gaz verir Stanisi harcardım

Yapamazdı.Catelyn İkizler’in konumunu gördükten sonra,ellerinde zaman olsa bile 18.000 adamla ve tek kıyı şeridinden saldırılarak burayı almanın mümkün olamayacağını anlıyor.

Tamam ben de kaleden geçerken dedim zaten. Hani köprüden geçerken.

Belki olabilir,ama o anda zaten geçmek için anlaşmayı sağlamış,kendi 18.000 kişilik ordusunu onların 4.000 adamıyla iyice güçlendirmiş.Dediğin gibi yapsa o anda kendi tarafında olan en az 6.000 askeri boşa heba etmiş olacakti ki ilerde böyle bir kazık yiyeceğini bilemeyeceğinden böyle bir şey yapmasının hiçbir mantığı yok.

anne sözü dinlerdim

Arkamdaki sperme yol verirdim dsfssdf :smiley:

İyiydi :smiley:

MANTIK olarak.
Roslin veya Güzel Walda Frey ile nikahı basardım. Anında. Savaş mavaş beklemeden. O gün. Orada. Köprüden geçerken.

ve sihirli bir şekilde…
PUFFPUFFPUFF
3.000 kişinin hayatı kurtuldu ^.^

birlikte olduktan sonra jeyne ile evlenmezdim.sen kralsın oğlum.evlenmek de neymiş.namusunu temizleyecekmiş.peh.sevsinler.

Ekmek tuz hakkına güvenip İkizlere gitmezdim.

İronik olan ise;Jeyne’le onurunu düşünürek evlenirken diğer yandan Walder Frey’e verdiği sözden dönünce onurunun kirleneceğini aklına getirmemesi.
Zaten Jeyne’le nasıl evlendiği de ayrı bir muamma ya neyse… Yok Jeyne yaralıyken bunun yarasıyla ilgilenmiş de bu da kardeşlerinin ölümünü duyunca üzüntüden kızla birlikte olmuş.Gel de inan.Bi kere düşmanın çocuğundan başka kralla ilgilenecek adam mı kalmamış orda,sonra Robb gibi bir çocuk nasıl öyle bir acı içindeyken düşmanın kızına yan gözle bakabiliyor?

Bana sorarsanız bu Jeyne olayını ve Frey’lerin tepkisini Martin sırf olayları daha da karıştırmak ve seriyi iyice uzatmak amacıyla yazmış.Amaç da seri bitene kadar Stark’ların yüzü gülmesin,bu süreç de mümkün olduğunca uzasın.Tabii ki öyle yapıcak diyceksiniz ama madem yapıcaktı,daha mantıklı gerekçelere dayandırsaydı.

Ya Robb un çok üstüne gidiyosunuz. Daha çocuk sayılır Robb ve o yaşta omuzlarına çok ağır bir sorumluluk yükleniyor. İlla ki hatalar yapar insan ama Robb un yaptıkları da biraz ağır sonuçlar doğuruyo tabi o da şansına yazık yav.

@“jojen reed” o konuda jeyne in annesinin robb a büyü yaptığı ile ilgili olayın aslında o kar kolay olmadığını açıklayan bir teori de vardı …