Robert Baratheon Nasıl Bir Aşık ve Kocaydı?

asoiaf
robert-baratheon

Açıkçası neden öyle yaptı benim de savunmam yok ama başlarda ilgileniyordu
Mya biliniyor diye biliyorum hatta Ned bahsediyordu sanki
Ah Ned wf dönerken Robert piçlerini toplasa fena olurdu :joy:

cerseinin işi daha kolay olsaydı diye mi :smiley:

Hayır kuzeye götürürdü kendi çocuklarıyla büyütse anlamında dedim :joy:

niye yapsın k i?? yiğeni zaten sorunlu, hem vaktide olmadı
olayı çözdü, öldü

Ya benim istediğim peri masalı tarzı bir şey :joy:
Robert demişti ya çocuklarıma iyi bak diye orada Ned de piçleri hatırlamıştı o yüzden dedim

işte bu buz ve ateşin şarkısına uymayan birşey :rofl::rofl::rofl:

Evet vardı. Ay bunlar aşık oldu isyan haksizdi gibi çok tartışıldı.

isyan haksızdı diye başka bir konuda Brann in bir lafı üstüne evet tartışıldı ama bu konuda olmadı diye biliyorum

Cersei gibi öz kardeşiyle yatıp üç piç doğuran birini haklı bulanların Robert’ı yargılamaya hakkı yoktur.

Üç piçle kalsa neyse bir de onları tahta oturtup diyarın …
Robert yine masum kalıyor bence

İki kötüyü karşılaştırıp x kişi y kişiden daha kötü, y kişisi daha masumdur diye argüman öne sunulamaz.

Sen hırsız ben hırsız ama ben senden daha az hırsız, sen kötü ben iyi -masum şeklinde bir tarafı masumlaştırma, aklama işine döner.

Cersei

1. Çocukluk arkadaşını öldürmüş.

2. Ensest ilişkiye girmiş

3. Üç çocuk peydahlamış(piç), bunları tahta geçirmiş.

4. Kral kocasının ölümünü kolaylaştırmak için sarhoş olmasını sağlamış.

5. Kardeşini öldürmeye çalışmış.

Robert

1. Nişanlısını aldatmış.

2. Karısını aldatmış.

3. Akraba katili (kuzenini öldürmüş)

4. Sayısız piçi var, hiçbirine sahip çıkmamış.

5. Kötü bir ağabey ve kötü bir baba; öz sandığı çocuklara sevgi- ilgi göstermemiş.

6. Karısına fiziksel şiddet uygulamış

7. Karısına yıllarca tecavüz etmiş

8. Yeğenlerinin(kuzenin çocukları) öldürülmesini desteklemiş, öldürenleri üstüne ödüllendirmiş (ki onlar yapmasa idi kendisinin yapacağı aşikar bir gerçek) ve kalan kuzenlerinin de öldürülmesi için yıllarca uğraşmıştır. Gerçeği bilse Jon’u da bebek hatta yetişkin iken öldürecektir.

9. Kendisinin de en son kabul ettiği gibi; çok kötü bir kraldır.

Ben olsam kim daha masum tartışmasına girmem. Aradığımız şey de “kim daha masum?” değil, aranmaması da gerekir.

İyi de bana kalırsa Robert Cersei’nin yanında masum kalıyor dedim, yanlış bir şey demedim sadece düşüncemi söyledim. Son zamanlarda düşüncemi söylemek laf yememe neden oluyor da hadi neyse.
Bence Cersei’ye daha madde eklenirdi.

Bugün niye alıngansın bilmiyorum ama burada herkes düşüncelerini söylüyor ve bunlar üzerinden tartışılıyor zaten, başka ne üzerinden tartışıyoruz ki? :slight_smile:

Cersei ilk aklıma gelenleri yazdım, Robert’a da. Hatuna siz de ekleme yapabilirsiniz. Sonuç olarak ikisi de birbirinden beter tipler.

Tamam doğru diyorsun