Robert I Baratheon

targaryen hanesi dışındaki tüm hanelerin allah belasını versin

edit: Targaryenliyim ama oyumu hep stannise veririm

Robert tahtı alınca mı halkın kıymetine bindiniz. Targaryenlerin yaninda joffrey melek kalır aegonun fethinden robert’ın isyanın yeni basladigi zamana kadar kim bilir kac insani oldurduler. İsinize gelince halk gelmeyince millet suclu

Ejderhalar Meydanda Yokken , Hain Aslanlar Ve Güçsüz Geyikler Kendilerini Kral Sanarlar , Onurlu Kurtlar İse Rahat Rahat Dolaşırlar , Hanenizin Fazla Adamı Kalmadı Robb Stark Sağolsun Lannister Akserlerinin Hepsini Öldürdü , Tyrell Haneside Aegon Başkanın Tarafına Geçiçek O Kesin , Dorne Ve Tyrell Hanesinin Desteğiyle 6.Kitapda Tahtı Alacağız Tahtın Üstünde Birşey Olacak Kral Tommen 'in Kafası.

Stannis Kendi Kardeşini Öldüren Bi Adamdır , Dany Kezbanınıda Sevmem Kendi Kardeşini Öldürdü , Sonra Sör Jorah Mormont 'u Kovdu , Alem Buysa Tek Gerçek Aegon Başkandır Taht Yakındır !

Targeryen Kralları Arasından Birtek Aerys Kötüydü , Onun Dışında Çoğu Adaletli Yönetmiştir , Aerys Delirmeden Önce Kralın Şehrinde Çok Sevilen Bir İnsandı , Joffrey Böyle Sorunlar Yaşamadı , Aerys Karakteri Çoçukluğunda Zor Anlar Geçirmiştir Hayatını Geçirmekte Fayda Var. Joffrey Hayatında Hiç Zorluk Yaşamamıştır Tamamen Aptal Bir Karakterdir , Karasu Savaşını Tyrion Kazandırmıştı Kendi Kazanmış Gibi Hava Atıyordu Çoçuk. Karasu Savaşında Korkudan Ağlıyordu Bunuda Eklersek , Diğer Tarafta Kendisiyle Aynı Yaşta Robb Stark Savaşlara Katılıyordu.

Yanlışın var. Aerys’ten sonra gelen krallık ile halkın refah düzeyi arttı. Savaşsız geçirilen yıllar oldu. Greyjoy isyanını saymazsak tabi. O savaşta da pek taraf ayrılığı olmadığı için rahatlıkla atlatıldı. Herkes huzurluydu. Sadece içerik olarak Kraliyetin borçları kabarıyordu. Nehir Topraklarında yağmalar yoktu bir kere.
Yönetim iyi değildi ama halk bunu bilmiyordu.

Ya anlayın artık, Aerys’ten sonra Robert’ın tahta geçmesi mutlu etti insanları. 15 yıla yakın diyar gayet huzur içinde yaşadı. Cersei tahtı ele geçirmek için bu bokları yemeseydi daha da devam ederdi huzur içinde yaşamaya. Gerçi şimdi de Cersei ile evlenmeseydi, şöyle yapmasaydı, böyle yapmasaydı laga luga konuşursunuz. Çünkü bu karakterler geleceklerini görüp öyle karar veriyorlar, en doğru kararları muhteşem dany veriyor. Yine ben haksızım, robert işgalci, kupa da trabzonun hakkı.

Aynen yav

:smiley: :smiley: helal

Tywin denen şeref yoksunu adam targaryen ve martell bebeklerini katletti ve robert bundan o kadar hoşnut kaldı ki adamı adeta krallığa ortak etti. ama ona müstehaktır. onbeş yıl sonra lannisterlar tahtı ele geçirdi. isyan etmek zeka gerektirmiyor ama zirvede kalmak zeka gerektiren bir olay. robert savaşkan bir ruha sahip sürekli isyan edip kralı devirebilir, peki ya sonra? bebeklerin kanını içen ilk kraldır kendisi benim gözümde.

Aerys’ın yaptıkları robert ve tywin ikilisini haklı çıkarmıyor. robert, tywin’i yaptıklarıdan dolayı ödüllendirmek yerine cezalandırsaydı bugün westeros belki biraz daha normal bir yer olurdu. ama robert adamı göklere çıkardı. aslan ve geyik bir olup bebekleri öldürdü, kanı hangisinin akıttığının ne önemi var. adolf hitler de toplama kamplarına belki giç gitmemiştir ama o kampların onun eseri olduğunu biliyoruz.

Arkadaşım tamam Targaryenler harika geri kalan herkes katil. Kimse bu adama kusursuz demiyor ama sen de sırf kötülemek için verip veriştirmişsin. Şu söylediklerin Targaryen Hanedanı boyunca hiç yaşanmayan şeyler sanki.

Ejderhalar alev yerine güller üflüyordu lütfen iftira atma !!!

aerys’ın stark lordlarına yaptıklarını biliyorum ve yapmaması gerektiğini de söylüyorum. ama bu robert’ı haklı çıkarmıyor. robert madem bebek katliamına göz yumacaktı, o zaman neden aerys’ı devirdi? eğer bir adamı deviriyorsanız ondan daha iyi olmalısınız. aerys, stark lordlarını öldürdü, yerine geçen robert da targaryen bebeklerinin katilini kraliyete ortak ederek ödüllendirdi. bu ne perhiz bu ne laha turşusu?

ayyaş kralı nasıl savunuyorsunuz hala anlamadım adam krallığı mahvetti ama siz isyan etti diye kahraman ilan ettiniz.

Ya krallığı mahveden ROBERT DEĞİL CERSEİ VE AÇGÖZLÜLÜĞÜDÜR.

Dediğim gibi, kimse Robert kusursuz demedi zaten. Yine de bence Aerys’ten iyidir. Ayrıca birisini devirmek için ondan daha iyi olmak gerektiğini nerden çıkardın? Yani Robert “Ya ben Aerys kadar iyi kral olamam, boşver be abi” diyip geri mi dönecekti? Özellikle bu kısmında mantık bulamadım.
Biz şimdi sayfalarca tartışırız ama senin ne kadar koyu bir Targaryen hayranı olduğunu biliyorum, o yüzden ne söyleyeceğini az çok tahmin ediyorum. İyisi mi bu tartışma burda bitsin.

tabi Cersei’yi açgözlü hale getiren Robert,ekonominin ağzına s…an Robert,krallığın idaresini bırakıp karı kız peşinde koşan Robert ama o suçsuz her bir haltı Cersei yaptı şölenleri o düzenledi,f.hişelere parayı o harcattırdı , idareyi o mahvetti EĞER ROBERT CERSEİ’YE LYANNNA DEMESEYDİ BUNLAR OLMAYACAKTI!

leonidas dur allahını seversen zaten ortalık karışık

leonidas haklı. erkekler her türlü haklı çıkarılıyor. cersei mahvetmiş krallığı ahahahaha ben buna ancak gülerim. neden mi? kral istemediği sürece kimse krallığa zarar veremez. kral bu yüzden var. ama robert mı koruyacak krallığı. robert krallığın değil ancak genelevlerin koruyucusuydu. robert bebeklerin katilini krallığa ortak etmiş sonra da krallığın parasıyla sefasını sürmüştür.

Şurda Robert’ı gömmek için daha neler neler söylersiniz kim bilir ya? Valyria Kıyametinde de suçlu Robert’tı dimi? Oha ejderhaların dansında da Robert suçluymuş. Dany düştü dizi kanadı, ROBERT SUÇLU.

alaya al ama bu gerçekleri kendine yediremediğinin göstergesidir. ben gerçekleri söyledim siz fanteziye devam edin.