Robert I Baratheon

Ben Vic’in bir numaralı fanıyım arkadaş :smiley:

Tamam işte demiradalarda bir onu bir lord okuyucuyu seviyorum. Gerisi boş adamlar hep bence. :smiley:

Büyük kral Euron Greyjoy :))

Demir tahta oturan en kötü krallardan biridir saltanatı sırasında koca kıta borç batağına girmiştir berbat bir kraldır stannisin hakkını yemesini ve jamie-cersei olayına girmiyorum bile

Bu adama neden kötü bir kral deniliyor ya. Çoğu Targaryen kralından iyi yönetmiş krallığını. 15 yıl boyunca huzuru sağlamış. Birleştirici ve otoriter biri. Zevkine insanları yakmamış en azından.

Şu “ön özöndön önsönlörö yökmödö böööö hödö hödö” saçmalığını bir kenara bırakın. Kötü kral olmak sadece insanları yakmak değil. Fahişelerle s.kişirken krallığı iplememek, gününü gün etmek, sadece şölen ve turnuvalarla bile uçan kuşa borç takacak gider seviyesine ulaşmak yetenek ister. Robert’a hakkını verelim. Diyar da onun hanedanının yönetimi sorasında öncelleri Targaryenlerin aksine bir sorun çıkmadı. Çünkü Robert sadece 17 yıl yönetti (ya da sadece şarap içti), Targaryenler ise 300 yıl. Sessizlik. Huzur. Açlık. Krallık. Borç. Fırtına öncesi sessizlik. Robert serideki bütün olayları başlatan domino taşlarından birisiydi ama önemliydi. Bütün krallıkta bir sorun çıkmadı zaten. Belki de kral olmayı unuttuğu içindir. İyi bir kral mıydı peki? İyi bir eş miydi? İyi bir baba mıydı? İyi bir ağabey miydi?
Hayır. Robert hiçbirisi olmayı başaramadı. Dürüst olun. Belki sadece dostlukları iyiydi.

En iyi yaptığı şey savaşmaktı ve aşkı için 7 krallığı titretti :smiley: Bu iyi yanlarınıda unutma

ön özöndön önsönlörö yökmödö böööö hödö hödö

Evet keşke büyük ihtimalle onu sevmeyen bir kıza platonik aşık olduğu için öldükten sonra bile 738218 yıl onu düşünmeyip kral olduğunu hatırlasaydı. Belki krallığa faydalı bir şeyler yapmak isterdi ne bileyim. Ejderhakayası ile Kralın şehrini birbirine bağlayan bir DarDenizRay fena olmazdı doğrusu :D. Neyse… Rahmetlinin efkarla dibine vurduğu fıçılar sayesinde savaşta titrettiği yedi krallığı gölgesine alıp kol kanat gerebilecek kadar büyük bir bira göbeği vardı. Eyt be! Rahmetli ne içerdi…

Berbat bir kral.biraderi de onun yanina geliyor

İyi bir kral olmanın iyi bir eş, baba, ağabey olmayla ne alakası var?
Robert 17 yıl boyunca yeni bir haneden kral olarak yönetti ve kendini kabul ettirdi. Targaryen’ler 300 yıl boyunca vardı ama sonunda Westeros’un yarısı onlara isyan etti.

Peki

Robert ı özel yapan ne biliyomusun çıkarı için kral olmayan tek insan evladı :slight_smile: Edit: Bende platonik bir aşk yaşadım yapamadıklarımı Robert da görünce ister istemez bir sempati oldu

Kendisini memnun etmek için bebekleri katleden adamlara aferim diyen adam.

Birileri engellenip engellenip hesap açıyor gibi yine

bana mı dedi bu?

bir açıklama bekliyorum.

Açıklama : Sana dedim evet.

kimden bahsettiğini bilmiyorum ama bu kişi galiba dünyada birden fazla targaryen fanı olduğuna inanmayı reddeden biri. istediğini düşünsün ama iddia sahibi iddiasını ispatlamakla yükümlüdür. şu an hesabım kapatılsa gidip tekrar açmam. bu forum dünyanın merkezi değil. görmezden gelebilir yazdıklarımı. ama iftira atamaz. tekrar ediyorum, site yönetimi memnun değilse yazdıklarımdan hesabımı kapatma yetkisine zaten sahip, ben de gidip tekrar hesap açmam. birileri bu forum ile var olmuş ki herkesi kendi gibi sanıyor. dışarıda bir hayat var, var oluşunuzu tek bir sanal ortama bağlamayın.

tanım: robert baratheon bir a song of ice and fire karakteridir.

Çaktırmak istemesem ben de böyle derdim evet.

Kendisine benzettiğim adam bu gece ölmüş.