Robert ın piçi

Bu çoçuk ileride Robert ın oğlu olduğunu falan öğreniyor mu?

lütfen böyle konular için http://forum.gameofthronestr.com/forum-sorular-merak-edilenler bölümünü kullanın ve spoiler içerikli bir konu ise başlığa yada konu içinde bunu belirtin. konu taşınmıştır.

Hangi çocuk ? Gendry ?

evet gendry

çok doğru insanı düşündürüyor yani bu çoçuk bunu öğrense neler yapabilir diye

Öğrenmiyor bildiğim kadarıyla.

robert’in kanını taşıyan tek çocuk? robert’in 7-8 tane piç var. benim bildiklerim Mya Taş, Edric Storm, Gendry ve bu arada öğrenmiyor

Kraliçe en son Robertın piçlerini öldürtüyordu Jonas Slynt ile diğer askerlere.

Edric Fırtına Stannis’in gözetimi altında bir piç.

güzel bi konu başlığı olmuş tebrik ederim başarılarının devamını dilerim :slight_smile:

Teşekkür ederim konuyu taşıdığın için acemilik işte ne yaparsın :smiley:

Gendry gerçegi ögrenmiyor ve Edric Fırtına var Stannisin yanında Mya Taş var Lord Nestor Royce’un hizmetinde Ned bu kızdanda haberdardı

Gendry’nin Rhllor inancına geçmesi çok ilginç oldu gerçekten. Babasının Robert olduğunu kimden , hangi anda öğrenecek ve de Arya ile geleceği olacak mı merak konusu bunlar. Hatta Mya ve Edric adlarında ablası ve ufak kardeşi olduğunu falan öğrenmesi sonrası da ilginç olacaktır.

Gendry’nin soyunu bilen üç kişi var.
1.Stannis hatırlarsan Jon Arryn’ı Gendry’nin yanına götürmüştü.
2.Gendry’nin demirci ustası
3.Varys demirciyle konuşarak Gendry’i nöbete göndermişti.

Benim kişisel görüşüm Stannis kuzeyden Nehir Diyarına indiğinde Işık Tanrısına inanan amca yeğen karşılaşır.Stannis Gendry’e gerçeği açıklar.Varys açıklamaz malum o Aegon’ı tahta geçirmek istiyor.

[spoiler]Tabii eğer Stannis o kadar yaşayabilirse; yoksa bu gerçek sadece demirci ustasına kalıyor dediğin gibi. Sahi o adamı gördük mü başka bi yerde ne yapar ne eder göreve devam mıydı acaba?

Edit: Az önce baktım demircinin adı Tobho Mott idi hatırladım şimdi. En son 3.kitapta Eddard Stark’ın kılıcı "Buz"u Tywin Lannister’ın emriyle iki ayrı kılıca bölen kişi de bizzat bu elemanmış.[/spoiler]

Evet en son Buz’u eritip Lannisterlara iki kılıç yaptığında ortaya çıktı.Fakat bana göre en mantıklı açıklama Stannis üzerine düşüyor.Malum çoğu kişi Stannis’in hikayedeki rolünün Kızıl Düğün için adaleti yerine getirmesi konusunda hem fikirler Kuzeyde Boltonları hallederse gideceği ilk yer İkizler olacaktır yani Nehir Diyarı :))

[spoiler]Ben aslında Stannis’e pek ısınamamış biriyim fazla soğuk geliyor bana fakat tabiki de adaleti getirmesini isterdim kim olursa olsun. Kaldı ki adalet deyince Stannis geliyor insanın aklına adam adilliğin saf örneği bence sezarın hakkı sezara.

Lakin ben Kışyarı’nın ve kuzeyin varisi ve koltukta oturacak kişi olarak Rickon’u görüyorum. Onun emrine bağlı kuzey orduları da bu temizliği yapabilirler. Ayrıca benim Jon üzerinde de Azor Ahai’sinden tut Demir Taht’a oturabileceğine kadar söz konusu teorilere olan inançlarım var. O da adaleti tecelli ettirmeye, Stark’ların intikamını almaya yardım edecektir.[/spoiler]

Stannis’in hiç bir Stark için kendi taht hakkından vazgeçeceğini düşünmüyorum.Aslında Eddard’da Stannis kadar soğuk bir karakter fakat iç dünyasını bildiğimiz için daha hoş karşılanıyordu.Stannis ise Davos ve Cressen’in gözünden gördük.Stannis’in durumu tam manasıyla çocukluğuna inilmesi gereken bir durum babasının ve annesinin olduğu geminin batışını gözleriyle izlemiş abisi tarafından aşağılanmış ve hiçbir zaman takdir edilmemiş buna rağmen Robert için her zaman sadakatte tereddüt göstermeden canını tehlikeye atmış kardeşinin ihanetine uğramış bir adam buna karşılık sağlam bir adalet duygusuna sahip yasalara saygı gösteren biri olarak karşımıza çıkıyor.Kuzey hakkındaki duruma gelirsek Martin Jon Snow’un soyunu son kitapta açıklayacağını açıkladı.Ayrıca Rickon’ın Lordluğu tamamen gölge Lordluk olucaktır.Lord Manderly asıl yönetimi üstlenecektir.Ben Lord Manderly’den edindiğim izlenime göre Davos’a verdiği Stannis’e sadakat sözünü ne olursa olsun yerine getirecektir.Ayrıca Kızıl Düğün’ün intikamı için Boltonları yok eden Stannis’le savaşmak yerine ortak bir ittifakla gözlerini Freylere dikmeleri daha mantıklı olur.Lord Manderly alemin çakalıdır bunuda düşünür hatta torunlarından birini Rickon diğerini Shireen’le evlendirerek Manderly Hanesini dahada güçlendirmeyi düşünebilir.

Elimizde kala kala Edric ve Gendry kalmıştır.

Mya Stoneu unutmuşsun bir de ona sahibiz.