Robert Strong hakkında

Bence fazla teori üretmeye gerek olmayan bir konu aslında. Cersei’nin onayı ile Qyburn’un çalışmalarıyla, Ser Gregor Clegane esas alınarak ve zindanlardaki diğer birçok mahkum kullanılarak üretilmiş bir nevi Frankenstein denilebilir. Qyburn’un necromancer yetenekleri ve buna eğilimi nedeniyle üstatlık görevinden alınması, Gregor Clegane’in kafasının Dorne’a gönderilmesine karşın vücudunun akıbetinin belli olmaması ve Robert Strong’un fiziki yapısı dikkate alındığında onun adeta yeniden dirilmiş hali demek abartı olmayacaktır. Ancak kitapta da belirtildiği üzere insani ihtiyaçlardan yoksun olması, konuşmama yemini ettiği söylenerek miğferini hiç çıkarmıyor olması ve Dorne’a gönderilen “kafa” düşünülünce aslında onun başsız olabileceğini de akıllara getiriyor.

Ayrıca ilginç bir saptama olarak ilk kitaptan hatırlayacaklar olursa, Bran’in düşüşünden sonra koma halindeyken üç gözlü kavgaya ilişkin gördüğü bir rüyasında: kül kadar siyah, güneş şekilli altından ve güzelce zırhlanmış kişi Oberyn Martell iken; karşısında bir dev gibi yükselen tazı suratlı, taştan yapılma zırhlı ve fakat miğferi açıldığında içinde karanlık ve koyu kandan başka bir şey olmayan kişi de Dağ’dan başkası olamaz.

Tabi esas önemli olan hangi organa sahip olup olmadığı değil. Yoksa Gregor’un gövdesi dışında Jaime’nin elini, Ilyn Payne’in dilini, Robb Stark’ın kafasını, Myrcella’nın kulağını, Tyrion’un burnunu hatta ve hatta Varys’in cinsel organını taşısa da fark yapmaz yani. (Aslında George Martin bu olur mu olur :slight_smile:

Gel gelelim Qyburn bunu bir defa yapabiliyorsa neden daha fazla yapamasın diye de aklıma gelmiyor değil hani önemli olan bu. Bir düşünün böyle bir necromance ordusuna sahip olduğunuzu. Acı hissetmeyen, yorulmayan vs. hiçbir insani gereksinime ihtiyaç duymayan savaşçılardan kurulu bir ordu düşünün. Sanırım bu dengeleri alt üst ederdi.

Pek tabii ki hepimiz onun esas gücünü ve potansiyelini bir sonraki kitabın başında Cersei’nin davasında vereceği düelloda göreceğiz. Ama şahsi fikrim ejderhalarının gücüyle Westeros’a gelip hak iddiasında bulunacak Daenereys haricinde Demir Taht’a karşı olan hiçbir gücün ordusunda ona meydan okuyabilecek bir savaşçının olmadığı. Sanırım yazar tarafından kendi içerisindeki karışıklıklar nedeniyle eli biraz zayıflamış gözüken Kral Tommen iktidarının sahip olması gereken bir avantaj, bir denge unsuru olarak hikayeye dahil edildi.

Sizin fikirleriniz nedir bu konuda bana katılır mısınız?

Cok guzel bir konu olmuş ve dediklerinin çoğuna katılıyorum. Eve gidiyorum su an. Gidince daha ayrıntılı yazarım.

İri jon zincirlerini kırarsa karşı koyacak savaşcıyı bulduk :smiley: Brandon Hodor’u tamamen kontrol etmeyi ögrenirse işte karşı koyacak savaşcımız :smiley:

Bu geri döndürme olayı ile Ak Yürüyenlerin geri döndürme olayı da birleşerek bir teori oluşturulabilir.
Işık Tanrısı ve Diğer Büyük arasında hayata geri döndürme oyunu oynanıyor sankim.
Töbe ya neler yapıyorlar töbe alalm töbe

Tabi o sırada Robert Strong gibi niceleri Qyburn tarafından üretilmezse, ki bu da benim tezimdi, neden olmasın?

Qyburn bir necromancer. Ak gezginlerinkinden veya Rhllor’a tapan rahiplerinkinden çok daha farklı bir sistemle çalışıyor yani bir nevi blood magic.

Zalim Maegor gibi bir babayiğit çıkar Yedicileri temizler :smiley:

Robert Strong beklentileri karşılarsa eğer eminim GRRM onun ölümünden destansı bir kahraman çıkaracak hatta galibi Sword of the Morning ilan ettirecektir. O office Arthur Dayne’den beri boş durmakta çünkü.

hocam hissiyatım, genel kanıya paralel. sen muhtemelen gregor clegane’sin.

onun disindaki beklentilerim ise

Varis erkek adam.
R+L=J
Jon bir yerde hortlar kesin.
Tyrion ejderha pilotu olacak.
Cersei’nin olumu jaime’nin elinde olacak.
Syrio ve Jaqeen ile ilgili birseyler olacak ama akliam bir sey gelmiyor :slight_smile:

Varys adam değil

Bencede büyük ihtimal R+L=J olacak.

Jon’un öldüğüne inanmıyorum.

Tyrion daha ata binemiyor o biraz zor :slight_smile:

Cersei’yi öldürecek valonqar kendisinden sonra doğan ikizi Jaime bence de çünkü böylesi daha dramatik.

GRRM bir röportajında “neden Syrio’nun öldüğünü kabul edemiyorki insanlar” diye çıkışmıştı. Jaqen ise bence de geri gelecektir.

oldugunu net olarak gordugumuze bile inanamaz olduk, syrio’ya nasil inanalim :slight_smile:

• tyrion akilli adam, soz konusu ejderha olunca yapisir gene biner adamim.

Benim daha iyi bir tahminim hatta burda bir arkadaş da geçen sözünü etmişti imkanını bulursa Bran skinchange yaparak ejderha olabilir bak bu da enteresan olurdu.

o da iyiymiş bak!

Tyrion Joanna ve Aerys’ın oğlu çıkarsa işler değişir :smiley:

Bak bu harika işte belkide gözleri o nedenle farklı renklerde falan ejderha aslan kırması o kadar olur tabi:)

yabancı forumlarda bu konuda baya bir tartisma almis yurumus. agirlikli olarak son gorusler tyrion’in aerys’in rape son’ı oldugu yonunde.

Tyrion’ın saçlarının arasında beyazlar falan var.Tyrion’ın ejderha tutkusu Aerys’ın Joanna tutkusu malum zaten :smiley:

Bunlar Penny’le birlikte dest-i izdivaç moduna bağlayacaklar ama bence dünyevi ejderha tutkusu vs vazgeçer cüce:)

Harbi bu adam kimkine?

Qyburn tarafından necromance yoluyla Gregor Clegane esas olmak üzere Cersei’nin izniyle zindanlardaki diğer mahkumların bedenlerinden de yararlanılarak yeniden yaratılmış insansı varlık diyebilirim. :slight_smile:

nekromansi yoluyla :smiley:

adasffsa