Robert'in başka bir piçi

Bildiğimiz üzere Robert ve Ned birlikte Jon Arryn’ın veraseti altında Kartal yuvasında büyüdüler. Robert ve Ned, Jon Arryn’ı babaları gibi sevmiştiler. Robert ve Ned de kardeş gibi büyüdüler. Sonra Harrenhall Turnuvası, Lyanna’ın kaçırılması ve ardından Robert’in isyanı başladı.

İsyan sona erdikten sonra Ned Kışyarı’na elinde bir bebekle geldi. Bebek ismini Ned’in baba gibi sevdiği Jon Arryn’dan aldı.

Jon Arryn ise bir varis bırakabilmek için evlilikler yaptı ama umduğunu bulamadı. En sonunda Lysa Tully’den olma bir erkek bebek oldu. Bebeğin ismini veraseti aldında büyümüş olan Kralı Robert Baratheon’dan aldı.

Peki piçleriyle ünlü olan Kral Robert’in neden en sevdiği arkadaşı Ned’in ismini almış bir çocuğu yok. Var da biz mi bilmiyoruz?

Ned’in de Robert diye oğlu yok

Hayır birader. Şöyle bak.
Ned- Jon
Jon- Robert
Robert- ???

İyi güzel de Robert umursamaz zaten. İsimler genellikle (o durumdaki çocukların) annesi tarafından veriliyor. Eğer Robert Baratheon doğan piçlerinden haberdar olsaydı ya da onları umursasaydı belki bir gün Eddard Baratheon görebilirdik. (tabi soyadı doğduğu yere göre Hill, Storm ya da Stone olacaktı)

Robert piçlerinden sadece bir kaçını biliyor.Eğer başka piçleri olduğunu bilseydi kesin koyardı.Yanlış hatırlamıyorsam 16 tane piçi var

Bu 16 piçin bildiğimiz Mya Taş, Edric Fırtına, Gendry. Diğerlerini Cersei öldürtüyor muydu?

bildiklerini, birini genelevde öldürtüyordu, hatta bu yüzden altın pelerinlilerden birini Sur’a gönderiyordu (daha doğrusu yolda denize atılmasını emrediyordu)

16 piçi var ve muhtemelen çoğu bebeğin adını anneleri koyuyordu. Bir tane Edric var, Eddard’a ne kadar benzer bilemem :smiley:

arkadaşın biri ned in niye robert ı yok demiş;
robb ≈ robert değilmi ?? ayrıca ben kuzeylilerin arasında daha önce robb isminin olduğunuda duymadım ya da hatırlamıyorum…

bi de piçlerinden birine ismini verene kadar vermesin daha iyi bence . gerçi jon da piç (şimdilik:D) ama neyse :)))

Acaba bu Cersei’den olma zannettiği uşakların ismini kim koydu? Batı toprakları isimleri mi Joffrey, Tommen ?

tommen evet var orda ama joffrey yok herhalde…

Lannis Limaı’nda doğan 2 piçi var, ikiz ama onların isimleri yok. Çünkü doğar doğmaz öldürülüyorlar. Kral Toprakları’ndaki öldürülen piç bir kızdı, onun da adı yoktu sanırım.

Peki Büyücü kadına göre Robert’in 16 çocuğu olacak. Okuyucuların bilmediği daha var mı? Yani Aegon gibi bir anda ortaya çıkabilecek. Gendyr hariç tabi. :slight_smile:

diziye göre adı barra’ydı.

[quote=“Emilio_Toland, post:13, topic:2720”]

Peki Büyücü kadına göre Robert’in 16 çocuğu olacak. Okuyucuların bilmediği daha var mı? Yani Aegon gibi bir anda ortaya çıkabilecek. Gendyr hariç tabi. :slight_smile:
[/quote]E tabi olabilir

Arkadaşın biri demeydin iyiydi alındım

estağfirullah ben çıkıp mention yapmaya üşendimde öyle yazdım … :slight_smile:

Kral Toprakları’ndaki piç kızının adı kitapta da Barra :slight_smile:

ya tamam da simdi soyle dusunebilirsin ned koskoca kuzeyın koruyucusu kısyarı lordu falan filan robert bi piçe o ısmı vermez zaten yakıstıramaz bence

Doğru diyorsun da o zaman neden meşru zannettiği çocuklarına düşünmedi. Acaba daha önce koydu da o yüzden mi ? :slight_smile: