Şafak 3 ! Ne hissediyorsunuz ?

8-sezon

2 yıllık bekleyişin ardından,yüzdük yüzdük kuyruğu geldik.Şafak 3 ! 3 gün sonra bu vakitlerde 1.bölümü konuşuyor olucaz.Şafak 3 demisken neler hissediyorsunuz ?

ÖRNEK:

"Çok heyecanlıyım,vakit geçmek bilmiyor.Bir an önce baslasa.keske hic bitmese.diziyi cok özleyecem."

"Hiç bir sey hissetmiyorum.Bitse de kurtulsak.Dizi muhabbetinden gına geldi,kitap konusamaz olduk.Abuk sabuk teorilerde cabası."

"Nötrüm.Olsada olur olmasada.Sonucta bir dizi,mevzuya öyle bakmak lazım.Gereginden fazla anlam yükleyip abartmamak lazım."

???

0 Likes

biran önce izleyip bitsin diyorum
bir efsanede geride kalsın (çoktan kaldı ama ) kitap için ne gibi süprizler göreceğiz onu bekliyorum en çok

1 Like

Buna daha yakınım ama kitap meselesi yüzünden değil. Neden bilmiyorum ama garip bir stres var, ne göreceğime dair galiba, bilemiyorum, ben de çözemedim. Sonuç olarak bir an önce bitsin gitsin, kurtulayım. :smiley:

0 Likes

Kesinlikle bu seçenek.
Başta oyuncular ve teorisyenler olmak üzere beklentiyi o kadar yükselttiler ki hem sabırsızlanıyorum hem de finalde tatmin olamayacağımdan korkuyorum. Dile kolay koskoca 8 sene. Lost gibi saçma sapan bitme ihtimali var.

0 Likes

Sanırım senin verdiğin örnekler tam uymuyor hislerime. Herkes dizi kitaba göre çöp gibi şeyler söyleyince kitapları dizinin son sezonu itibariyle okumak istemiştim. Böylece diziye hala heyecanlanabilecektim ki kısmen işe yaradı. Kitapları okumaya başlamak daha çok heyecanlandırdı orası ayrı.

Şu son günlerde kitapları okumaya başlamanın heyecanı olsa da diziyi izleyebilecek bir yer bulamama korkusu var içimde. Maalesef malum yayıncı kuruluşa üye değilim (kendilerini hiç sevmem ve para vermeye hiç niyetim yok) ve torrent ile sürünmek son isteğim.

0 Likes

O kısmı size özel yazdım.6.duyum negatif bir enerji seziyor.kitapçılar rahatsız…Kitapçılar huzursuz…Onlar kitaplar hakkında konusmak istiyorlar ama ana sayfa da surekli dizi basligi goruyorlar.Benim halay basi oldugum basliklar ustelik bunlar kitaplardan daha cok konusulur oldu.eee rahatsiz olmakta da haklilar.Bir kere @Symmachus un “Burada dizi konusulmaz!” tezi curudu.Millet olumlu ya da olumsuz populer olanı.guncel olani konusmayi seviyor. @The_Sworn_Sword hocamin deyimiyle bu tezi sundum. Joseph Goebbels’e rahmet okuttum.O soylemle ile de gunah cikardim :grin:

1 Like

ehehee yok, dediğim gibi kitaptan kaynaklı değil. Geri sayım oldukça gerildim, 7 .sezonu sevmemiştim biliyorsun, bitiyor dizi; ondan kaynaklı bir şey olabilir, batırdılar mı korkusu falan… ne bilem işte ya karışık kuruşuk, ben de net çözdüm diyemem dedim ya :stuck_out_tongue:

0 Likes

seçimin tekrarlanacağını hissediyorum
mazbatamazbatamazbata

0 Likes

:roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes:

Çürüyen bir şey yok. Dizi kitabın ilerisinde ve dizi ortaya çıkacağı zamanlara yakın ve dizi sırasında tabiki dizi konuşulacak.

0 Likes

Sen bana geçen yılın 13 haziran’ın da söyledin emmoglu kıvırmanın manası yok.Bana acemi er muamelesi yapmıştın.Kalbimi kırmıştın.Kabul etsende etmesende tezini curuttum.Seninle dost oldum.bundan memnunum.sıkıntı yok.sende sıkıntı yapma.Yanıldıgını kabul et.basımıza 2.Cersei yıldırım kesilme.

0 Likes

Benim bahsini ettiğim ve kast ettiğim şey genel durum için geçerliydi.

Ama neyse hacit istediğine inanabilirsin önemli değil :innocent:

0 Likes

Forumda “dizi” sadece sezonu geldiği zaman konuşulan bir olgu. Bu da oldukça olağan ama forum, ağırlıkta asoiaf konularının tartışıldığı bir yer. Bu çok doğal aslında çünkü Facebook öbeklerinde de durum tam tersi; diziciler, oralarda toplanıyor ve dizi olmadığı sürece kimse doğru düzgün bir kelime dahi yazmıyor. Arada kitapçılar birkaç alıntı paylaşılıyor ama oralarda da işte kitap neredeyse hiç konuşulmuyor çünkü çoğu okumamış ama buradakilerin neredeyse hepsi okumuş. Özetle foruma, ağırlıkta kitapları okumuş ve bunu tartışmak isteyen arkadaşlar geliyor ki forum kültürü buna uygun bir yapıda, dizi ise sadece sezonluk. Sezon dışında da tek tül ama final sonrası da bir sene geçsin geçmesin tamamen biter çünkü her şey sonlandığı için “tahmin” meseleleri falan olmaz. Lakin spin off var, onlar konuşulur. :slight_smile:

2 Likes

Yazı için teşekkürler iyi özetlemişsin. Benim de demek istediğim buydu.

2 Likes

Yani tespitin de hata yok,6.duyun haklı diyorsun.Eyvallah saol Ayçacım.zaten bir sen,birde Duygu beni anlıyor…Öz elestiri yaptım yine digerlerine yaranamadım.Bir insan actigi basliklara “abuk,sabuk” der mi
? ben dedim ! ama boss.Neyse canları sagolsun.

0 Likes

Hayır, asoiaf takipçileri “dizi” geldi diye, bir an önce bitsin de kitaplara dönek, demez. Sonuçta bir çoğu da dizi sayesinde kitaplardan haberdar oldu(ben gibi) :slight_smile:

1 Like

Son 1 yıl icinde Dizi baslıklarından sıkıldınız mı ? sıkılmadınız mı ? net olun ! Alınmaca,gucenmece yok.biz bizeyiz.

Aynı soruyu sizede soruyorum sevgili dostlar ;

@Symmachus
@Muratkocak
@Starkgaryen
@The_Sworn_Sword
@argos
@ladyforlorn
@fecr
@Cassiopeia

Zeki lann ile Creas da vardı.onlar gitti.bu liste son 1 yıl icinde en cok muhabbet ettigim kisilerden olusuyor.ama dileyen cevap yazabilir.sikinti yok.

0 Likes

Sıkılmadım, görmezden geliyorum genelde arada beğendiğim olursa cevaplıyorum.

2 Likes

Neden sıkılayım? Sıkılmadım. Burada herkes -düzeni bozmadığı sürece- arzu ettiği konuyu yazar, çizer ve konuşur. Dizi sohbeti sevmiyorum diye dizi başlığı açanlara düşman olacak halimiz yok yahut başlıklara düşman olacak halimiz yok. :slight_smile:

1 Like

Dizi başlıklarının niteliğine bağlı biraz da. Açıkçası karakter gelişimlerini diziye bağlı kalarak yorumlanmasından pek hoşlanmıyorum çünkü eninde sonunda kitaba uyacak buralar.

Mesela bunun en net örneği: Jaime Lannister. Dizide Cersei’ye sadık kalmaya devam ederken kitaplarda uzaklaştı. Ancak dizide her aşamada Cersei’ye sadık bir portre çizdi. Ama sezon sonunda ne oldu? Bastı atarı gitti.

Ama onun dışında sıkılmak için sebep yok.

1 Like

Hiçbir şey hissetmiyorum toparlayabileceklerini de sanmıyorum
7. Sezon gibi olacak mantık hataları bol lakin ondan iyi olacağı kesin ölümler vs daha iyi yapacak son sezonu

1 Like