Salladhor Saan

Salladhor Saan ‘‘Dar Deniz Prensi’’

Salladhor Saan Lysli bir korsandır.Kendisini Davos Seaworth ile olan arkadaşlığından tanıyoruz.Salladhor bir kaçakçı,tüccar,banker ve kötü ün salmış bir korsandır.Karısı yoktur ama cariyeleri vardır.Kendisini Dar Deniz’in prensi gibi görür.Salladhor Saan’a Stannis tarafından Alester Florent aracılığıyla Karasu Koyu Lordluğu bahşedilmiştir.Ayrıca lakabı Salla’dır.Kendisi biraz paragözdür.Bunu Davos da bilmektedir.

Görünüşü

Kendisi gayet şık giyimli, lükse önem veren,hafif esmer ve mavi gözlü(nedense Game of Thrones yapımcıları onu zenci düşünmüştür) ,gülümseyen biridir.

Kralların Çarpışması

Davos’u ikna turları sonunda Stannis’in yanında savaşmayı kabul etmiştir.Kendi kaptan gemisinin adı Valyrian dır.Karasu savaşında koyun dışında gözetleme amacıyla bırakılmıştır.Daha sonrasında Lannister-Tyrell orduları Stannis’i dağıtınca kalan gemilerle Drogonstone’a çekilmek zorunda kalmıştır.

Kılıçların Fırtınası ( Kusura bakmayın ama kitap çevrileli bir yıl oldu )

Gemilerini Drogonstone’da bekletir.Davos’u Karasu Koyu’ndan kurtardıktan sonra Davos, Melisandre hakkında Salladhor Saan ile konuşur.Kitabının sonlarına doğru Stannis’le kuzeye yelken açar.

Stannis kuzeye gittikten sonra Salladhor Saan’ı surun doğusundakı denize yakın olan Doğu Gözcüsü Kalesi’nde bırakır.

29 gemilik filosuyla Davos Seaworth’u Beyaz Liman’a Manderly Hanesi’ne Stannis’in tekliflerini iletmesi götürür.Yalnız yolda fırtına esnasında birçok gemisini kaybeder.Ardından Stannisle olan ittifakını terkeder.Çünkü Stannis’i onun ücretini ödemeye gücü kalmamıştır.İttifakı tam olarak Üç Kız Kardeş adaları civarında terkeder.Terkettikten sonra Davos’u Beyaz Liman’a götürmeyi reddeder ama onu gemide tutmayı da istemez.Bu yüzden Davos sandalla Sweetsister’a çıkar.Salladhor korsanlığa Stepstones civarında devam eder.Salladhor’un terkedişi çok ironik bir zamana denk gelir.Çünkü tam o sırada Stannis’in artık onun ücretini ödemeye gücü yetecektir.Bunun sebebi ise Stannis’in Bravoos’un Demir Bankasıyla anlaşma yapmasıdır.

Dizideki fotoğrafını koyma bence :S
Okurların çizdiği resimler çok çok daha fazla uyuyor.
Teşekkürler.

Dizide zenci olmayınca olmuyor :S
Halbuki kitapta arada bir görüyoruz zencileri :s
Myrli Thoros zenci falan olabilirdi ama en beyaz olması gereken adamı (Salla yani) gidip zenci yapmışlar :S
Myrli Taena’yı diziye eklerlerse o da esmer bomba olur umarım.

Ben Davos Reis’in 6.Kitapta bir deniz harekatında bulunacağını düşünüyorum.Bu sırada yolları Salla ile kesişecektir.Sonrada Davos ayarı verecektir kanka sen bize kelek attın ama bak parayı bulduk ne kadar hoş olurdu asadasadasd :smiley:

Genelde insanlar onu bu haliyle tanıdığı için öyle koydum

için için yanmak

tebrikler güzel iş çıkarmışsın …

bu adamı görünce aklıma direk bu sahne geliyo:

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/67750_4441914561016_401816470_n.jpg

sonuçta Asha’yı da gördük.Ben alıştım artık seçimlerine