Sancak Değiştirme Etkinliği

Sizinle bir etkinlik yapalım mı?

Hepimiz belirli haneleri seviyoruz ve onların sancaklarını profillerimizin yanında sergiliyoruz. Ve bu sayede birbirimizin hangi haneyi en çok sevdiğini görebiliyoruz.

Ama sonuçta bunlar bizim sevdiğimiz tek haneler değil, favorilerimiz olan ve sempati duyduğumuz başka haneler de elbette var. O haneleri savunmak için de konuşmalar yapıyoruz.

Ben diyorum ki bir haftalığına sancaklarımızı değiştirelim ve ikinci sevdiğimiz favori hanemizin sancağını seçelim. Böylece birbirimizi daha iyi tanıyabiliriz.

Böyle bir şey olsa kaç kişi katılır? Katılım az olursa zevkli olacak bir olay değil çünkü. Forumdaki aktif üyelerin çoğu kabul ederse uygulanabilir.

• Katılırım.
  • Katılmam.

0 oylayanlar

1 Beğeni

Olabilir, kendi içinde eğlenceli bir şeye dönüşebilir. Yalnız bu “asoiaf tartışma” başlığı değil, bir çeşit oyun/etkinlik… Bu yüzden konu dışına taşıyorum.

Ben foruma ilk geldiğimde kısa bir süre Targaryen sancağı taşımıştım, tekrar geçmeye hazır ve nazırım. :slight_smile:

@ElissaFarman sancakla beraber o haneye ait PP de yapsak mı? Jon dışında bir pp düşünemiyorum ama bu da ilginç olabilir. Aslında forum kaosa döner gibi herkes her şeyi değiştirmiş, maske takmış gibi. hihihi yeni gelen olursa yahut uzun süredir burada olmayan, görünce milleti şaşırır falan; adam targ bayrağına sahip ama stark destekliyor… diye misal :smiley:

2 Beğeni

Hanelerin fanı olmak çok saçma bu arada. Bireysel olarak sevdiğimiz karakterler olabilir ama bu onların tüm sülalesini destekleyeceğimiz anlamına gelmez. Bir nesil aşırı iyidir ama sonraki nesilleri aşırı kötü olabilir. Örneğin Targlarda sevdiğim karakterler var ama genelde onlardan pek hoşlanmam. PP Rhaegar bayrak Lannister gibi facialara yol açabilir

Güzel etkinlik katıldım bile. İkinci Dayne ailesi tabiki de(en sevdiğim aile Bf değil bu arada Targaryen ailesi ama dizi finalindeki hüsrandan sonra sürgün konumuna düştüğümüz için o psikolojiyle bf yaptım öyle de kaldı)

Gerçek hayat için bu söylenebilir ama Asoiaf için söylenemez pek bence.

Çünkü asoiaf evreninde her ne kadar fazla gerçekçi olmasa da her ailenin kendine özgü baskın bir kültürü, baskın özellikleri var. Arada sakatların çıkması bu durumu pek değiştirmez. Misal Boltonların zalim ve sinsi olması, Lannisterların güzel ve kibirli olması gibi. Ayrıca sadece işin kişilik boyutu yok, her aile belli bir bölgeyle özdeşleşmiş ve hepsinin kendine özgü tarihi var. Bu da belli bir aileyi sevmek ya da sevmemek için sebep.

2 Beğeni

Katıldım bile.Joffrey deyyuzuna rağmen serinin en zeki (Tyrion) en cool (Tywin) en karizmatik (Jaime) ve en çekici (Cersei) ailesine geri döndüm.Bir insan herşey olabilir ama nankör aslaa! Lannisterlere vefa borcum var :grin:

1 Beğeni

Ben de yapayım bari madem başladık… PP’leri de değiştirelim mi seçtiğimiz haneye göre?

Siz nasıl isterseniz, onun kararı size ait. Ben değiştireceğim ama bu etkinliği yapmasak da değiştirecektim.

:heart: Ben de şimdi sancağımı değiştireyim.

1 Beğeni

Buyurun bir değişiklikte benden… Yolu Aydınlatırız

1 Beğeni

Stark yaparsın diye düşünmüştüm .d

Şanlı İsyancılar’dan vazgeçmeyiz

2 Beğeni

Yeterli değeri görmemiş, aslında bulundukları bölgenin azam lordları olması gerektiğini düşündüğüm haneleri destekleme eğilimindeyim. Şimdi Hightower hanesi dururken Tyrell nedir peh…

2 Beğeni

Sonuna kadar katılıyorum.

1 Beğeni

Yani. En büyük şehir de onlarda.

1 Beğeni

O zaman ben de katılıyorum.

Kendimi Baratheon hanesine adıyorum.Malum bizi bu Targaryen’den kurtaran bir haneyi sevmeyeceğim de kimi seveceğim .
Unutulmayacaksınız isyancılar …

1 Beğeni

Nights Watch olsa onu yapacaktım. Evrenin en iyi hanesi

Night gathers, and now my watch begins. It shall not end until my death. I shall take no wife, hold no lands, father no children. I shall wear no crowns and win no glory. I shall live and die at my post. I am the sword in the darkness. I am the watcher on the walls. I am the fire that burns against the cold, the light that brings the dawn, the horn that wakes the sleepers, the shield that guards the realms of men. I pledge my life and honor to the Night’s Watch, for this night and all the nights to come

2 Beğeni

Ben de Hisar sembolu yapardım olsa.

1 Beğeni

Ben de katıldım o zaman.

1 Beğeni

Ben de katıldım. Benim en sevdiğim hane Blackfyre değil Targaryen Blackfyre’ı Daemondan dolayı seviyorum. Daemon ve Jon arasında paralellik de kuruyorum. 2. hane olarak Greyjoy seçtim genel olarak ben demir adamları seviyorum Greyiron seçerdim ama onların bayrağı yok.

2 Beğeni

Greyjoy ben de severim. Bende de 3.sıradadır.

Neler var mesela ? Paylaşırsan sevinirim :slight_smile:

Diyara en son katılan ve boyun eğmez,hükmettikleri topraklar kadar çetin olan hane
ikinci en sevdiğim hanedir

1 Beğeni