Sandor Clegane(Tazı-Köpek)

Merhaba

Bu Sandor hakkında araştırdım forumu bulamadım ve dogru yere yazmşımdır diye umuyorum.

Bu Sandor hakkında bilgi verirmisiniz acaba mesela kitapta okumadım ama merak ediyorum detaylı bilgi varmı hakkında Sandor’u gozume çarpan şey ise Ed. Stark gelişi ile ilgili bir turnuva duzenlerken Sansa’nın yanına gelen Petyr Baelish kim oldugu hakkında buna bilgi verirken yüzünün nasıl yandıgı hakkında birşeyler söylemişti ve bunu senin ağızından öğrenirse bu krallıktaki butun sövalyeler toplansa seni koruyamaz falan demişti.Bu Sandor ilerki zamanlarda önemli yerlerde ve mekanlarda gozukucek mi ?

Cevaplar için şimdiden çok teşekkürler.

Sandor Clegane, Clegane hanesinin 2. erkek evladı. Yüzünü abisi yakıor. Yürüyen Dağ. Korktuğu tek şey ateş. Karasu’dan sonra kayboluyor.

Daha sonra Sancaksız Kardeşliğin eline düşüyor. Dövüşle yargılandıktan sonra serbest bırakılıyor. Arya Stark’ı kaçırarak ailesine ulaştırıp para alma peşinde. Ancak daha sonra abisinin adamları tarafından yaralanıyor. Arya on ölüme terk ediyor. Ordan sonra ne oluyor bilmiyorum…

Cevapınız için cok teşekkür ederim.

Yardımcı olduysam ne mutlu…

[i][quote=“Oberyn_Martell, post:4, topic:790”]
Yardımcı olduysam ne mutlu…
[/quote]

Acaba yaşıyor mu ? Diğer kitaplarda hakkında bir bilgi var mı ?:smile:
[/i]

Acaba yaşıyor mu ? Diğer kitaplarda hakkında bir bilgi var mı ?:smile:
[/i]
[/quote]

yaşıyor olabilir yaşıyorsa da rahip olmuştur.

Sandor Clegane hakkında bilgi…

En iyi şovalyelerden biri.Bence yanlış yemini etmiş ve yanlış taraf için savaşıyor…