Sansa ilerde kraliçe olabilir mi?

İlk kitaptan beri türlü badireler atlatıp olgunlaşan Cersei ve Baelish gibi ustalardan ders alan Sansa Stark’ın diyarın ve kuzeyin en önemli hanelerinden birinin kızı olarak ilerde taht mücadeleleri sonucunda tahtı elde edecek bir kral adayıyla evlenip kraliçe olma ihtimali nedir?

0 Likes

Her nedense Cersei’nin kehanetindeki kraliçenin Sansa olduğuna inanıyorum o yüzden kitabın sonundaki kraliçe olmayabilir ama kraliçe olur.

0 Likes

Aynen bende sansanı kraliçe olacağını düşünüyorum.Özellikle en son sansayı gördüğümüzde sanki senaristler biraz spoiler verdi o konuda.Arkasından güneş çıkması ve çok güzel bir elbise giymesi falan…

0 Likes

aegon ve sansa olucak. at fava bekle :stuck_out_tongue:

0 Likes

Aegon buyuk bir ihtimalle Arianne ile evlenecek.

0 Likes

doran arianne ile aegonu evlendirmeye çalışır ama bişeyler olur sansayla evlenir gibi geliyor banada

0 Likes

Aegon ve Arianne evlenecek benim düşünceme göre.Sansa da Harrold ile evlenebilir.Ama Kraliçe olmasını beklemiyorum.

0 Likes

Bende sansa’nin kraliçe olabilecegini düşünüyorum. Oncelikle yazar ters köşe yapmasini seviyor.Stark cocuklari arasinda basta en pasif Sansa’yi birakmasi da bu yüzden olabilir yoksa 5. Kitap olmus halen neden yasatsin kizi.Ayrica Dany gibi gucsuzken guclenmeye basladi en azindan dizide oyle gosterildi.Yazarin bazi şahısları ilk basta nefret ettirip sonrasinda sevdirmesine az da olsa Sansa’yi ornek gosterebilirim.Son olarakta forumda buruk mutlu son diye baslik vardi serinin sonunda Sansa’yi kralice olarak düşündüm :slight_smile: Cok sevilen ve tutulan birisini sona tasiyacagini düşünmüyorum Martinin.

0 Likes

Ay çok güzel kraliçe olur cidden Sansa’dan şimdi heyecanlandım bak ^^

0 Likes

Beş Kralın Savaşı bitti, Üç Kraliçenin Savaşı başlıyor.

Lord Baelish Kargaların Ziyafeti’nde böyle söyledi. O bu sözü söylediğinde ortalık kraliçeden geçilmiyordu. Çünkü bu kitap daha çok kadınların "Taht Oyunları"nı içeriyordu. Ama zamanla her şey netleşti. Kargaların Ziyafeti’nde kendine kraliçe diyenleri inceleyelim.

Asha Greyjoy: Cinsiyetin önemli olmadığını, taht sırasında kralın kızı olduğu için amcalarından önemli olduğunu söyledi. Ama kraliçe seçilemedi. Böylece bu şık elenmiş oldu.

Arianne Martell ve Myrcella Baratheon: Arianne Myrcella’yı kraliçe yapmak istiyordu. Ayrıca kendisi de Dorne’un başına geçecekti. Ama planı tutmadı. Aegon ile evlenme ihtimali var Arianne’nın. Ama Baelish bu sözü söylediğinde ortada Aegon filan yoktu. Ayrıca onla evlense bile, burada ön planda olan, Demir Taht’a asıl aday olan Aegon olacak. Sonuç olarak bu da değil

Bu 2 aday (Asha ve Arianne) Kargaların Ziyafeti’ndeki adeta çeldirici şıklardı.

Cersei Lannister: En güçlü 4 adaydan biriydi. Ama Ejderhaların Dansı’nda düştüğü durumda; halkın gözündeki itibarı bile yerle bir oldu. Ayrıca hane olarak Lannisterların gücü kalmadı. Yönetimi Tyrelller ele geçirdi. Tahttaki kralın soyadı Baratheon, kraliçe Tyrell. Lannisterlar ise artık parası, ordusu, gücü, saygınlığı kalmayan bitmiş bir hane durumunda. Sonuç olarak üçlüden biri bu da değil.

Üç Kraliçe

Margaery Tyrell: Şu an Westeros’taki en güçlü orduya ve en fazla altına sahip ailenin kızı. Tahttaki çocuk kralı avcunun içinde tutuyor. Aynı zamanda babası Kral Eli. Diğer iki isim taht adayı iken, bu tahtı şu anda elinde tutan kişi. Arianne için söylediğin şey Margaery için de geçerli değil mi diyebilirsiniz. Sonuçta tahtta oturan Tommen Baratheon. Ama burada tam tersi bir durum var, Tommen göz önündeki piyon, güç Margaery’de, taht Tyrell parası ve orduları sayesinde Tommen’da.

Daenerys Targaryen: Dany’yi Westeros’taki sağır sultan bile duydu artık. Son Targaryen kralının kızı ve Aegon ortaya çıkana kadar, hayatta olduğu bilinen son Targaryen’di (Brynden rivers ve Üstat Aemon Targaryen’ı saymıyorum, çünkü onlar o anda taht talibi pozisyonunda değillerdi). Üstelik 3 Ejderha ve bir çok usta savaşçıya ve sağlam bir orduya sahip. Tahtın en güçlü adayı.

Sansa Stark: Baelish’in oyuna girdiği nokta burası. 2 kraliçeye karşı hamlesi. Bütün planının Sansa üzerine kuruyor. Nehir Diyarı, Vadi ve Kuzey’i birleştirip Üç Krallık’ın Kraliçesi olarak Sansa’yı ortaya sürecek.

Büyük ihtimalle Dany ve Aegon arasında ikinci Ejderhaların Dansı yaşanacak ve Aegon ölecek. Bu noktada Varys da Aegon ile birlikte gitmezse, Dany’nin tarafına geçer. Bu arada Stannis ve Margaery de oyundan düşer. İki büyük aday kalır:

Sansa Stark VS Daenerys Targaryen
Buz VS Ateş
Petyr Baelish VS Varys

0 Likes

İyiymis [emoji106]

Sent from my iPhone using Tapatalk

0 Likes

kraliçe olacak hatta bunun sinyallerini 2. kitapta vermişti düşüncesi şöyleydi eğer bir gün kraliçe olursam insanların beni sevmesini sağlayacağım diyordu belkide baelishin amacı sansayı kraliçeliğe hazırlamak ve onu kraliçe yapmak

MID cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

0 Likes

Dany’i biliyor. İlk kitaptan beri haberi var ondan. Kuşları olan sadece Varys değil.

0 Likes

Kesinlikle. Dany’yi ve ejderhalarını Westeros’taki halk bile duydu. Daha Robert Baratheon döneminde konseyde tartışmışlardı Dany suikastını, Ned’in görevi bırakma sebebi oydu, Barristan Selmy bile konseyde duydu da gitti yanına, nasıl Serçeparmak bilmez? Varys ile beraber istihbarat ustası olan Serçeparmak Dany’yi bilmiyorsa Tyrion da bir devdir. :smiley:

Ayrıca Cersei olamaz. Çünkü Serçeparmak Cersei’yi ciddiye almıyor. Kendini oyuncu sanan piyon diyor. İstediğim zaman oyundan çıkarırım diyor. Büyük ihtimalle Karakazan ihaneti de Serçeparmak’ın işi, çünkü Karakazanlar Serçeparmak’a çalışıyor, kitapta Sansa’ya söylemişti. Bütün bunlar ortadayken, Cersei’yi adamdan sayıp da 3 oyuncu arasında görmez.

0 Likes

@“Serçeparmak” Petyr’in, Mace’i, Marg’ı Joff ile evlendirip kraliçe yapmaya ikna etmesini nasıl açıklıyorsun?

0 Likes

O zaman 3. kraliçe kim olabilir peki sence?
Dany olarak görmüyorsa bile kesin haberi vardır. 1. kitaptaki konsey toplantısında konu bizzat Dany.

0 Likes

Sen de haklısın da Petyr Dany’nin kumaşını bilmediği için onu saymıyor diyelim Cersei’yi biliyor onu da adamdan saymıyor başka olasılık yok. 3.sü ya Cersei ya Dany.

0 Likes

1. kraliçe danny ama o farklı bir ligte o fair game yaparken diğer ikisi unfair game yapıyo berbat ingilizce için kusura bakmayın
0 Likes

Dany’nin sadece soyadı yeter. Uzun zamandır savaş var, tahtın kontrolünü Lannister’lar ele geçirdi geçireli, diyarda savaş eksik olmadı, 5 kişi kendini kral ilan etti. Böyle durumlarda halk “istikrar” getirecek bir kurtarıcı arar, böyle birinin diyarı 300 senedir yöneten, bırak yönetmeyi Yedi Krallık’ı kuran soydan gelmesi ise durumu iyice pekiştirir. 21. yy’da cumhuriyetle yöneten ülkede Osmanlı soyundan gelen adama sosyal medyada şehzadem diyen kurtarıcı olarak gören insanlar var, bıraksan ecdadımız diye yönetimi teslim edecek. Bir de Ortaçağ koşullarını düşünün. Ayrıca dizide Lannister’ları, hatta Oberyn’ı ejderhalardan haberi varmış gibi gösterdiler, kitapta da söylentileri duymuşlardı zaten ama inanmıyorlardı. Böyle bir durumda ben Baelish’in ejderhaların varlığını hesaba katacağını düşünüyorum.

Varys ile Serçeparmak’ı aynı kefeye koymak derken? Hangi açıdan? Zeka, bilgi vb mi yoksa kişilik olarak bencil, vatansever anlamında mı?

Onu mecburen yaptı. Geriye doğru gidelim. Petyr nasıl bu konuma geldi? Lysa ile Harrenhal Lordu olması sayesinde evlendi. Böyle bir kaleyi alabilmek içinde Lannister’lara büyük bir iyilik yapması gerekti.

Şimdi Tyrell Lannister ittifakı olduğu sırada Westeros’un durumuna bakalım. Az daha Robb Stark, Tywin Lannister’ı meydan savaşında yenip esir alacaktı. Edmure’ın salaklığı sayesinde Tywin kurtuldu. Diğer tarafta Lannisterların başkenti savunmak için yeterli gücü yoktu ve Stannis kuşatmaya gelecekti. Lannister’lar yok olmanın eşiğindeydi. Serçeparmak’ın ayarladığı Tyrell ittifakı Lannister’ları ipten aldı. Stannis bozguna uğratıldı. Başkent ve taht elde tutuldu, Joffrey, Cersei, Tyrion ölümden kurtuldu. Tywin de ordusuyla dımdızlak ortada kalıp Robb’a yem olmaktan kurtuldu, çünkü Kaya’ya dönemiyordu, Robb yol üstündeyi, Harrenhal’ı da Boltonlara kaptırmıştı.

Şimdi bu şartlarda Lannisterlara yardım etmese, bir daha Stannis ile uzlaşması ondan bir şeyler koparması mümkün değil, Stannis büyük ihtimalle yakaladığı yerde idam ettirirdi Petyr’ı. Ayrıca Tywin Harrenhal için krallara layık diyordu, Petyr’ın tam buna ihtiyacı vardı, böyle önemli bir kaleyi de ancak böyle büyük bir yardım karşılığında alabilirdi.

Zaten Joffrey suikastı ve Tywin ve Tyrion’ı birbirine düşürmesiyle Lannisterlara yaptığı yardımı geri almış oldu. Lannisterları kullanıp diğer büyük güçleri temizledi, Lannisterları da birbirlerine düşürüp zayıflattı. Büyük ihtimalle buradan sonra Tyrelller ile uğraşacak, her şey onlara yaradı çünkü.

0 Likes

rhaegar-lyanna iliskisi nasilsa sansa da aegonla evlenirse kraliçe olabilir onun dışında olamaz

0 Likes