Sansa ne yapıyor?

Selamün Aleyküm.Beyler bildiginiz gibi Sansa’nın Joffrey’den son bölümde kaçma şansı varken kaçmadı.Amacı bu degilmiydi zaten.Bu kız napıyor bilen varsa yazabilir mi?

Tyrion ile evlendiriliyor. Onada yar olmuyor Lord Bealish onu gayrimeşhur cocugu olarak göstererek saraydan kaçırıyor Tully hanesine götüyüor. Daha sonrasını bende bilmiyorum

Onları okudum.Ama elinde kaçma fırsatı vardı.Kuzeye gitme şansı verildi gitmedi.

Kardeş sana tavsiyem bu aileden normal bişey bekleme :smiley:

Ayrıca soruna cevap olarak:

Bilinmiyor :smiley:

En doyurucu cevap oldu :DD:

Tazı’ya güvenmeyerek zekice bir hareket yaptı.
Ne yaptığını zaten kendi de bilmiyor. Çünkü;
3.kitaptan spoiler

Annesi, babası ve abisi ölmüş. Kardeşleri kayıp.Yuvası olarak gördüğü Winterfell yakılmış.

Siz olsanız ne yapardınız?

Tazıya güvenmiyor ama Baelish ona en sonda sana yardım edeceğim diyor.Ona güveniyor.Ailecek güveniyorlar aslında…

Bencede Baelish yapacak birşeyler.

Sansa , Tyrion ile nasıl evlendiriliyor ? Shae’ye ne oluyor ?

BÜYÜK SPOİLER

Tyrion babasının zoruyla evleniyor sansa ile sonra shae hain çıkıyor tyrion onun boğuyor.Sansa bir yolunu bulup vadiye teyzesine kaçıyor

Ama Lannisterlar neden Sansayı öldürmek ya da göndermek yerine Tyrion ile evlendiriliyorlar ki ? Çıkarları ne ? Uu, cidden büyük spoiler.

Kitapta Tywin Lannister aynen şunun gibi diyor…

Bırakın Balon Greyjoy Kuzey’i Lordu olsun kış gelip de Kuzeyliler Balon Greyjoy dan bıkmaya başlayınca sen Stark kızından olma torunumla gidip o topraklara sahip çıkıp Kuzey Lordu olacaksın diyor Tyrion’a. :slight_smile:

Birde Rickon ve Bran’i öldü biliyorlar o yüzden Kuzey’in varisi Sansa şuan Oleanna Tyrell bu yüzden Sansa’yı Willem Tyrell’le evlendirmek istiyor… Ama Tywin öğrenince Kuzey’i kaptırmamaya çalışıyor…

vay be işler çok karışıyo bu tywin de çok çakal adam ya :smiley: yalnız benim anlamadığım sansa teyzesine kaçıyoda annesi teyzesinden yardım istediğinde yardım etmemişti kabul edecek mi kızı?

3.kitapdan spoiler

Lysa Bealish’in evine geliyor,serçekparmak Sansa’yı kendi piç kızı diye tanıtıyor.Lysa ile Bealish o gece evleniyor ve Sansa’nın kim olduğunu söylüyor Lysa’ya yani kabul ediyor.Gerçi onun kabul etmesinin altında ki sebepde oğlu Robert Arryn ile evlendirmeyi düşünüyor

Ulan herkeste sansa ile evlenmeye çalışıyor… Bende talibim.

Param, toprağım yok ama. Sigortam, dairem, eşyalarım falan var. Huzur içinde yaşatırım seni Sansa!

Sansa ona güvenmiyor. O Dontos’a güveniyor ama Baelish’in işin içinde olduğunu öğreniyor. Yapacak bir şey olmadığından güvenmek zorunda kalıyor ki yine mantıklı davranıyor.

Kaçsaydı zamanında tazı ile kuzeye.

Tywini pislik olarak görselerde bu asil kan olayına çok büyük önem veriyor

Aslında Sansa Robert Arryn’le evlense iyi olur tabi onu kontrol edebilirse Vadi kendi taraflarına geçer…

Evet haklısın ama Robert daha çok küçük.