Sansa Stark X Jon Snow Birlikteliğinin (JONSA) Öngörüleri, Paraleller, İpuçları # 7

sansa-stark
jon-snow

bende o ticari başarı anlık diyorum kitabı okuyanların % 90 ı diziyi beğenmiyor. Anlık başarı anlık ticarette bir yere kadar diyorum bende. Tabi ki dizi film kitap gibi okuma vakit almıyor daha rahat tercih olarak daha kolay ama her zaman aslı yada özü daha değerlidir bence o da kitap

bende bunu bize veren biziz popularite diyorum
bende dahil o popularite bu noktaya taşıdı taşıdık diyoruz ve populariteyi bırakırsak kenarda finalde jon deny zor diyorum. Çünkü 7. sezondan birlikteliğin sinyali verildi. sonra ne olacak el ele savaş verip beraber tahta mı oturacaklar o zaman taht için sloganı ve? diyorum. O zaman G o T süprizleri nerede diyorum. Bunların önünde duran tek engel popularite

aşk hikayesi bende beklemiyorum hatta G o T un ruhuna da uymaz bence, ama mantıklı bir birlikteliği kabul ederim aynen
sansa jon bana göre kitapta, dizideki noktaya gelmeden politik olarak başlayacak sonrası aşk
dizide de istiyorum ama ne olur bilmiyorum ve popularite yüzünden jon deny hala ağır bende

Dany - Jon birlikteligini populist diye nitelendirdigin kitle istemedi sehercigim.senaristler istedi,onlar zemini hazırladı,onlar birleştirdi.Seyircilerde buna eyvallah çekti.Yakıstırdılar.Alıstılar.ama JonSa olayı tamamiyle populizmin ürünü.en basitinden soruyorum Neden Jon’u istiyorsunuz ? neden bir baskası degil ? Soruyorum…Soruyorum ama bunun cevabını sizden alamıyorum ? Jon Ana karekter oldugu icin mi ? Robb olsaydı,Jon belki de 2.hatta 3.planda olucaktı cunku Robb,Jon dan daha yakısıklı daha karizmatikti ve bana göre daha lider vasıflıydı.gencliginin verdigi tecrubesizlik ile ölmeseydi al benisi daha yüksekti.Bugun Robb yasasaydı ve ana karekter o olsaydı,JonSa yerine RobbSa teorilerini görecektik.buna adım gibi eminim.Robb’un evli olup olmaması,baskası ile iliski yasayıp yasamaması hiç önemli degil.Bu durum yasanacaktı JonSa ile bu bahsettigim (RobbSa) durum arasında hic bir fark yok Sehercigim.Daha evvel söyledim yine söylüyorum Sansa"ya Şeyma Subaşı muamelisi yapmaktan vazgecin,Onun kısmeti belli :grin: Hadi arıyorsunuz boşta olan biri olsun.Mümkúnse de Uzun boylu,yanık yüzlü,kuvvetli :grin:

:smiley:

buna katılmıyorum. Annelerimiz sağlıklı diye nice yemekler, koydular yinede yemek sevmiyorsak, beğenmiyorsak yemedik o yemeği…
yani senaristler önümüze ne koysalar almazdık ha bunun zeminini hazırladılar mı?, hazırladılar ama halkta yakıştırdı ki populizm bu noktaya geldi. @purple_serpents’in hazırladığı bu Jonsa konularında da zaten yine aynı zeminin izlerini görüyoruz yada görmek istiyoruz. Yanlışsan düzelt diye etiket attım .

Öncelikle baş karakter gözümüze çok sokuldu, yaşadıkları, olayların merkezinde olması, karakterinin bir geleceği, yapacağı önemli bir işin olması, tabiki ezilmesinin de payı vardır. Ama sevgi bu, birini sevmenin sebebi olur mu ? Onuda unutmayalım. Seviyoruz işte yada x karakteri, kişiyi sevmiyoruz buna ne sebep sunulur ki ?!

öncelikle jon ve sansa arasında kardeşlik ilişkisi olmadığından ve mektupta kuzen aşkı iması yapıldığından Jonsa istiyorum. Aynı çatı altında büyümüşler ama kardeş yada arkadaş olamamışlardı.Eğer bunlar olmasaydı Val di benim favorim. Dizide val diye bir karakter yok o ayrı :smiley:

şeyma subaşı meselesini anlamamıştım cümleyi tekrar okuyunca anladım imanı :rofl:, o kısmet zor be arkadaşım ama senin gönlünden geçende olur inş :blush:

Öncelikle tüm JONSA yazılarını okudum ve çok beğendim. Ellerine sağlık. Eskiden çok saçma bulurdum bu teoriyi ama şimdi kitapta çıkacağına eminim/ya da çıkmasını istiyorum diyelim. (Dizide imkansız ama) Jon’u pek sevmem ama Sansa ile evlendikten sonra kral olarak bile kabul ederim.

Çok uğraşmışsın, çok şey çıkarmışsın ama JONSA’nın çıkacağını gösteren en büyük şey zaten Sansa’nın bir Kahraman ile evlenmek istemesi ve Janos’u öldüren Jon’un Sansa POV’unda Kahraman olarak betimlenmesi…

Aslında Sansa için hep Aegon 6’yı isterdim ama Jon da Dany ile olacağına göre belki ikisi de Targaryenlerden kurtulup kavuşurlar. Sansa’nın Kraliçe olmasını isterim. Ama hep istediği Güney’in değil de nefret ettiği Kuzey’in Kraliçesi olması biraz ilginç ve güzel olurdu.

Ama Jon’un o kadar Robb’un yerine geçmek isterken gerçekten de geçebilmesi bu evrende olmayacak bir şey. Çok da umutlanmayalım, daha Rickon var Winterfell’in başına geçecek :stuck_out_tongue:

Beğenmene çok sevindim. Kitapta olaylar daha farklı gelişecektir ama “son” esas olarak aynı olacaktır. Ben diziden de umutluyum ama insanların neden böyle düşünemediğini de çok iyi anlıyorum. En azından dizinin sonunu yakında görebileceğiz. Umarım seni tatmin eden bir son olur :slight_smile: Yorum için teşekkürler, tüm yazılarımı okumana gerçekten çok sevindim :slight_smile: