Sansa Stark

O zaman özür dilerim.:-/

İkimizde ayni kafadayiz bosver [emoji6]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sansan bu littlefingeri kesin öldürcek. Alın bunu Fav’a bekleyin

belki de suçlu eddard dır, altı yaşında ary…

Eddard zaten bir cok seyde hata yapti. Adam duz mantik bir insan. Elbette arya bilerek yapmadi bunlari ama ablasina gore daha cok hata yapti bence. Yoksa ikisi de cocuk daha. Arya seri basladiginda dokuz yasindaydi bu arada sanirim

hahaha sakin kardeş ahmet kayanın sözünü yazdım öylesine

Bana baksaniza sizzz

Sansanin konu basliginda böyle tartismayin saçinizi yolarim

Hahah pardon

sansa stark=bu dizinin şuanki karakterler arasında son sezonu görmesi garanti tek karakter bu kehanetimi bundan 5 sene sonra dizi bitince burdan konuşuruz :slight_smile:

Haksızlık edilip dört sezondur saraylarda rahat yaşam sürdüğü ileri sürülen karakter.

1-Babası gözlerinin önünde kafası kesilerek idam edildi.13 yaşında bir kızın böyle bir acıyı yaşaması korkunç.
2-Önceden aşık olup sonradan canavar olduğunu gördüğü ergen kralın işkencelerine,hakaretlerine maruz kalıp şövalyelerine bol bol dövdürtüldü.Esir hayatı çektiği yetmezmiş gibi aile bireylerine canını kurtarmak için hain demek zorunda kaldı.
3-Kuzeyin varisi olduğu hep birileri tarafından peşkeş çekildi.Önce Tyrell denen yalakalar sonra Lannisterlar.Şövalyeler ve lordlar hayal ederken çirkin bir cüceyle zorla evlendirildi.
4-Başkentten kaçtıktan sonra zırdeli teyzesi ve hasta manyak kuzeninin saçmalıklarına maruz kaldı.

Sonunda Baelish sayesinde biraz rahata kavuşup aklını ve kadınlığını kullanmayı öğrenmeye başladı.

Yazdıkların çok doğru ama yinede Sansa,yı sevmiyorum

yağmurdan kaçarken doluya tutulmak bu olsa gerek (joffrey ramsey)

The Queen in the North

Bir felaket bin öğütten iyidir sözünün vücut bulmuş hali.

Petyr Baelish’in Ramsay’a söylediklerine tabii ki inanmadık, fake attı adam. Ramsay hakkında herşeyi biliyor olması lazım Petyr gibi bir adam. Sansa’yı yem olarak attığına inanmak istemiyorum.

d&d iyi yaptı galiba, en sıkıcı karakterken bu sezon en merak edilen karakter haline geldi. eğer bu sezon bir aksilik olmazsa sezonu zirvede tamamlar bence. özüne dönmezse yani.

Ben de inanmalısın

Sansa’nın Ned’in ölümünde en ufak bir pay bile yok, 2 yıldır söylüyorum ve söylemeye de devam edeceğim.

Olaylar aynen şu şekilde gelişti.
1-Ned şehre geldi ve Jon Arryn’in ölümünü araştırmaya başladı, tam yaveri Sör Hugh ile olay hakkında konuşacakken kendisi Mountain tarafından turnuvada kaza süsü verilerek öldürüldü. Bunu kesin olarak bilmesek de Baelish daha olası b. Bilindi

2-Catelyn Tyrionu kaçırdı, Jaime Ned’e saldırdı ve şehir karıştı. Cersei karşısındaki tehlikenin iyice farkına vardı ve Lancel aracılığıyla Robert’a av esnasında çok güçlü bir şarap verdi. Sonra 4.kitaptaki bölümünde bu olayı şu şekilde hatırlıyor ''Ned Stark

Gördüğünüz gibi bu noktadan sonra artık iki ailenin arasında mutlak bir savaş vardı, KL’de. Yan ama yine de kronojiye bakmaya devam edelim.

3-Ned olayı çözmeye kararlı olsa da bu esnada kızlarının şehirdeki varlığının ne kadar tehlikeli olacağının farkına vardı. Onları bir gemiyle gizli olarak evlerine göndermeye karar verdi, ama bu planlarını onlara açıklayınca; Sansa bu duruma kesinlikle karşı çıktı Ned’in kralın kendisine ait hiçbir ç

4-Ned ertesi gün bunu Cersei ile paylaştı, çocuklarıyla birlikte şehri terketmezse Robert’a her şeyi anlatacağını söyledi. Cersei’nin bunun üzerine herhangi bir kaçma emaresi göstermediğini biliyoruz. Dolayısıyla kesin olarak bilmesek de . Ama buna gerek kalmadı. Olaylar Cersei’nin istediği gibi gelişti, Robert avdan yarı ölü halde döndü ve Ned son anlarında Robert’a hiçbir şey söylememeyi tercih etti.

5-Sansa ve Arya’nın Kışyarı’na gideceği(ve aynı zamanda Robert B) Sansa Cersei’nin yanına giderek babalarının onları evlerine gönderme niyetinde olduğunu ama kendisinin gitmek istemediğini söyledi. Cersei bu anlattıkları için Sansa’ya teşekkür etti ve onu arkadaşı Jeyne Poole’la birlikte ‘‘kendi korumasına’’ aldı.(Lannister odalarından birine götürdü.) Sansa povlarından anladığımız kadarıyla onlar o odada bekledikten birkaç saat sonra çatışma ve katliam sesleri başlıyor ve Ned Stark da tutuklanıyor.

Görüldüğü üzere burada Sansa’nın tek suçu Ned’in Joffrey’nin aslında gerçek veilaht o

sansaya ne olacak bilen var mı?

Sansa Theon kaçırıyor Stannis’e götürüyor :slight_smile: Asıl hikayede o sahte Arya olmalı ama filmde ekonomik dengeleri gözetlemişler bayağı karakteri yemişler :slight_smile:

Son bölümde Olennanın septin önünde durup da mektubu aldığı 5 saniyelik sahne için bile arkada en az 20 tane figüran saydım ben. Gerçekten milyon dolarlık projede bir çocuk oyuncuyu cast etmemek için paradan kısmaları mantıklı geliyor mu size?

Zaten herkes isyan ediyor gereksiz Sam-Gilly, Brienne sahneleri izliyoruz diye. Eğer bu sezonki Kışyarı hikayesinin tamamı Jeyne Poole’un üzerine kurulu olsaydı herkes ‘bize ne kahyanın kızından, ordan kurtulsa nolur kurtulmasa nolur’ diyecekti, onun görevini ana karakterlerden birine devretmek gayet mantıklı bir karar ama tabii ki bu Sansa olmamalıydı, olacaksa da çok daha mantıklı sebepler üzerine oturtulmalıydı herşey.

Bence bu sezon senaristlerin ellerinde Martin’in güzel materyali olmadığında ne kadar bocaladıklarını gösteriyor. Kitaptan direk kopyalamak konusunda başarılılar, ama kitap da kötüye gittiğinde onlar da sarpa sarıyor, yeni bir hikaye ve konu ürettiklerinde hep mantık hatası oluşuyor. Keşke Martin diziyi sadece kitap serisini çok seven ve onu 5-6 kere okumuş olan insanlara değil de yazım anlamında daha çok deneyimi olan, daha yaratıcı fikirler üretebilecek senaristlere bıraksaymış, neyse konudan sapmayayım.

Biri bana bu kızın seride rolü nedir açıklasın.Son derece gereksiz sinir bozucu ve itici bir karakter.Stark hanesinin yüz karası.Kuzeyi bu kurtaracaksa hiç kurtulmasın Boltonların elinde kalsın.