Sansa Stark

Hmm :slight_smile: son 2 sezonda bunların gerçekleşeceğine emin misin? 6 sezondur aslan kükremesinden başka bir şey duyamadık. Yalnız kurt ned öldü sürüsünü de aslan ham yaptı :slight_smile:

Lannisterlerin selamı var :slight_smile:

Selamı göreceksiniz, Casterly kayası yağmalanıp bir harabeye döndüğünde, altın aslan eritilip cûruf haline geldiğinde, soysuz fertlerinizin kafası kazığa geçirildiğinde şehri son kez selamlayacaksınız göreceksiniz selamı akabinde duyacaksınız kurt ulumasını. İkaz ediyorum kış geldi.

starklar(asker kaldıysa), dorne, dothraklar, unsullied, tyreller, asha ve theon filosu, 3 ejderha, tyrion vs lannisterler ve greyjoylar. Bence adil bir dağılım değil stark safına vadiyi de eklersek durum eşitlenir :slight_smile: @Venator

@“creas” Starklar Jaime’yi ele geçirirse iyi olur ya Dany ele geçirirse ejderhaya falan yedirir mazallah :smiley:
Not: Lannisterlar fanı değilim ama nefret de etmem.

Ned’in kellesi gitti
Cat dana gibi böğüre böğüre boğazlandı
Rob’un bedenine kurt kafası dikildi leşi frey askerlerine oyuncak oldu.
Bran kötürüm kaldı
Arya kendi çapında asaasin creed oynuyor
Rickon kitapta da çoktan gebermiştir
Sansa 7 kocalı Hürmüz’e döndü
Jon kertekele tohumu st*rk tan saymıyorum.

Kortlor tokrordon oloyocok !1!

Uluyacak kurt mu kaldı be. Demir tahtta hala Lannisterlar var. Hanenin en salak bireyi Cersei bile Lannisterların borcunu ödediğini herkese gösterdi. Kitapta hala alemin kralı Lannisterlar. Gerçi dizide de öyle.
Hadi bu sezon biraz kendinizi avutun.

@JaqenHgar Jaime bu sezon starklara esir olmaz, jaimeyi tutacak askerleri yok :slight_smile: çok küçük bir ihtimal danye esir olur ondada tyrion kurtarır.

Cat’i öldüren, Robb’un cesedine çöreklenen Waldr Frey, kendi kendine takılıyor dediğin ARYA STARK tarafından öldürüldü. Yetmedi Lothr ve Kara Wal*r’ı da turta yapıp o buruşuk babalarına yedirdi.

Kötürüm dediğin Bran, üç gözlü kuzgun oldu. Onu aşağı iten Jaime, ittiği elinden oldu. Asıl sakat kim yeterince ortada.

7 Kocalı Sansa dediğin kız, Kral Toprakları’ndan öyle bir zamanda kaçtı ki Cersei hasedinden uyuz oldu.

Jon hakkında bir konuşsam forum aşırı veriden çöker. Adam Azor Ahai ulan. Kuzey Kralı ulan. Diz çökün diz.

Basırd Jon Snow kitapta öldü. Dizide de tekrardan ölecek. GRRM sinyalini verdi. Demir taht bir gayri meşru kertenkele tohumuna kalmadı.

Zaten starklarda işe yarayan bir jon vardı oda targaryen çıktı :slight_smile:

Jaime kaçırıldı muhtemelen asılacak. Cersei hâlâ yargılama sürecinde ki ben paçayı o kadar kolayca kurtarabileceğini hiç sanmıyorum. Myrcella güzelliğinden hiçbir eser kalmamış halde Dorne tarafından alıkonulmuş durumda.
Triyon desen köle tacirinin soytarısı olmuş her an beyaz kısrağa binebilir. Tyrell’ler her an bir darbe ile Krallığı ele geçirebilecekken bazı forum kullanıcıları bana Lannister’ların eski gücüne kavuşabileceğini söylüyorlar. Üzgünüm, Lannister’lar şu an westeros’un hasta adamıdır çöküş onlar için kaçınılmazdır.

Aslancıkların, Kurtlarla yaptıkları savaşlarda ne hallere düştüklerini gördük :slight_smile: İşin özü Starklar zor duruma düşmüşlerse bunun sebebi Aslancıklar değil LF’dir az biraz da Cat’in katkıları vardır.

Bu arada Kış daha yeni geldi hele bi sabredin…

Aslan neyine kükredi arkadaş yav. :smiley: Güldürmeyin beni. Tilkilik yapmaktan aslan olmayı unuttular.

Cersei kurtulacak(onu öldürenin küçük kardeş olması lazım) peki kurtulunca cersei ne yapacak? Diziden pek farklı olacağını düşünmüyorum intikamını alacak. Brienne jaimeye aşık ve ne diye bağırdığını bilmiyoruz bence catelyne götürmeyecek. Hasta adama gelince tullyler bitti, starklar bitti, baratheonlar bitti, menzil son kitabın yayımlanan bölümlerinde greyjoy ve aegonla uğraşıyor. Hasta adam ?

Starkların zor duruma düşmesi düşünme yoksunu olması ve düşmanlarının lannisterler olmasından kaynaklanıyor. Kışı beklemeye gerek yok ki starklar için kış çoktan geldi :slight_smile:

Castemere yağmurlarını bir dinle dostum hatta starklar bitmeden öncede çalıyordu :slight_smile:

Iste soyun sadece erkekten devam edebilecegine inanan bir kafatasci. Jon, stark gibi yetismis ;huyu suyu, sekli semali starklara cekmis ne önemi var! Tabi canim cocuk dedigin sey bir kadini dolleyen adamin Malidir sadece!

Bu arada 7 kocali hurmuz dediginiz sansa seriede hala bakire ;kafadan kontak, azgin cersei gibi her onune gelene vermiyor. Hani bir kadinin serefine ve gucune onun bacak arasina bakip karar veriyorsunuz ya o açıdan dedim.

@M.artoloji hahahaha Senin neden starkları sevdiğini anladım. Westerosta jon piç değilse targaryen olarak kabul ediliyor zaten stark olarak değil, diğer stark çocuklarının görünümünün tullye benzediği halde stark olması gibi bende jonun targaryen olduğunu söyledim.Kafatasçı olduğum fikrine nasıl eriştiğini yada bunu “Tabi canım cocuk dedigin sey bir kadini dolleyen adamin Malidir sadece!” ne kafayla yazdığını anlamadım :slight_smile: bir şeyi savunurken saçmalamamanı öneririm.

Çok ağır bir mesaj olmuş.İster sevin ister sevmeyin Starklar hem dizinin hemde serinin önemli karakterleri.

Kötürüm dediğiniz Bran Üç Gözlü Karga olarak warg yetenekleriyle Gece Kralının ordusu hakkında istihbarat getirecek.Kargaların gözünü kullanıp değerli bilgiler sağlayacak.İleride bir ejderhayı bile kontrol edebilir.

Arya hanesinin düşmanlarını gebertip intikamını alıyor.En doğal hakkı.

Rickon kitaplarda Skagos adasında.Davos tarafından cap canlı getirilip kuzeyin yükselişini başlatacaktır.

Sansa sadece iki kocayla zorla evlendirildi.İleride Vadi-Kuzey ittifakını sağlayıp Westeros kraliçesi olma ihitmali olan biri.

Jon ister Ned Stark’ın piç oğlu olsun ister Lyanna’nın oğlu olsun diğer tüm Stark çocuklarından daha fazla Stark.Adamda Starklara has warg özelliği var.Gerçek bir kuzeyli kahraman.Herkes yan gelip yatarken Ak Gezenler sorunuyla tek ilgilenen Azor Ahai olması muhtemel en güçlü kişi.Demir Tahta oturması durumunu ancak Martin bilir.

Kurt sürüsü uluyor.Lannister hanesinin iktidar günleri artık sayılı.Cersei ve Jaimenin 7. sezon sonunda ölmesi sürpriz olmaz.

Son olarak diyarda ejderha sancağı yerine her daim ulukurt amblemi görmek isterim.

Vikide dolaşırken çok ilginç bir ayrıntıyla karşılaştım. Ejderhaların Dansı sırasında Kuzey Lordu olan Cregan Stark tam 3 kere evlenmiş, hepsinden çocukları olmuş. İlk karısından olma oğlu Rickonun Sansa isminde bir kızı olmuş ve üçüncü karısından olma oğlu JONnel’le evlenmiş. Yani kendi amcasıyla evlenmiş. Sansa-Jon, Sansa-Jonnel aralarındaki akrabalık ve isimlerin benzemesi bir foreshaddowing olabilir. İlginç olan diğer bir şeyse o dönemin Stark soy ağacı çok ayrıntılı işlenmiş. Bence bu verilmiş foreshaddowing’in hemen belli olmaması için yapılmış perdeleme.
Soy ağacına bakmak isteyenler için link veriyorum.
http://viki.gameofthronestr.com/Cregan_Stark

Olursa jonun nissa nissası sansa olur. Hayırlısıyla kalbine kılıcı soktuğunda kurtuluruz en azından bir işe yarar.

Forum şafak çağından bu yana böyle nefret görmedi. Seni bu azminden dolayı tebrik ediyorum :smiley:

Sansa özel mesajla anasına bacısına küfretmiş oğlum…