Sansa Stark

Dizi karakterleri arasında ilk yorumum sansa ya kısmet oldu. Starkların kıymetli kızları Sansa pek sevilmiyor sanırım ama seviyorum ben onu, Theon gibi bi karakteri bile eksileriyle artılarıyla kabul edip sevdim o yüzden sansayı sevmek çok kolay oldu :smiley: Ne babasının olayında ne joffery olayında hiç birinde Sansaya çok kızmadım tamam kızdım ama yani kısa sürelikti bu kızgınlıklar. Sansaya kızmamak lazım o sistemin ürünü, sonuçta o bir leydi ve ailesinin uygun gördüğü kişiyle evlendirilmek ve çocuk doğurmak için büyütüldü, bu mantıkla yetiştirildi ve ne olursa olsun kocası olacak olan kişiyi desteklemesi gerektiği öğretildi ona o yüzden joffrey diye tutturmasını normal karşılıyorum ki kişilik olarak sansa diğer çocuklardan farklı daha sessiz daha silik bi karakter :slight_smile: babası ile ilgili kısımı üstü kapalı olarak yazmak gerkirse joffrey söz verdi ve sözünü tutmadı, kız kurtlar sofrasında bi kuzu sadece. Robb dan sonra kuzeyin varisi olcağı için herkes sansayı kapma yarışına gircek hissine kapıldım son bölümden sonra ama bakalım ne çıkcak .

@“clara” sansa evlenecek boşanacak kaçacak saklanacak şimdi birde spoiler verelim :slight_smile:

Sansa aslında Ned Stark’ın kızı .

askjfklasfjkalsjfal …

Hard Spoiler

Sansa Ned’in, Arya Catelyn’in kızı :confused:

Spoiler harika olmuş:biggrin::biggrin: Bende hep düşünüyodum kaç gündür :biggrin: kimle evlencek, kimden boşancak, çocuğu olcak mı? ailesine kavuşcak mı?:biggrin:

@clara
the biggest spolier in the world:

sansa’nın babasının büyük kızı sansa

Genetik mühendisleri… =)

kitabı okumadıysan şansını zorlama bence apaçık yazarım buraya hayattan soğursun :smiley:

ama lannistercı olmanı sevdim şu forumda lannisterların olması lazım .

Bi arkadaşta dedi Lannistercı olman güzel diye bu kadar mı azınlıktayız :biggrin: Kötü adamları seviyorum bu dizide ve tabi en akıllıları ki bu adamlar cidden zeki aksini düşünen yoktur sanırım :biggrin: Spoiler okudum ben zaten ismi lazım değil bi sayfada bide uyarı filan koymamış benim teorim demiş meğer kitaptan spoilermış :smiley: Aslında sevmediğim 2 adam var şu dizi de o kadar :smiley:

Sansa saf çünkü 11 yaşında. Çocuklar büyüklerin her söylediğine veya kendi inanmak istediklerine hep inanır. Onları kandırmak kolaydır. Hele Sansa gibi vazifeşinas yetiştirilmiş, kime nasıl davranılması demir çerçevelerde öğretilmiş, her şeyin nasıl usulünce yapılması gerektiği aşılanılan kızlar… Çünkü bu katı kurallara bağlı kalan ve onların dışına bile çıkmayı düşünmeyen, düşünse dahi nasıl yapılacağını bilmeyen kişilerin, kendi konumundaki diğer kadınları da kendisi gibi bilmesi doğal.

Mesela en basit örnek; Sansa şu an 13-14 yaşında bir bakire ama Aryn’de tanıdığı bir çok bekar! kız, Tyrel kızları, kraliçe Cersei, Dornealı kadınlar ve kingslandingte yaşamış bir çok soylu kadın bu konuda Sansa’nın bir kaç katı. (Hele Cersei serçeparmağın kızlarından biri yapsan hiç zorluk çekmez gibi.)

Buna paralel olarak bu kadınların entrika çevirebilme yüzdeleri de onun bir kaç katı, cüretleri de, yalan söyleyebilme kapasiteleri de…

Çünkü onlar fildişi kulelerinde şarkılar ve masallarla, her şeyden uzak büyümedi, aksine bir çoğu bunun zıttı bir yaşam tarzı içinde yetişti.

Var da azınlıksınız baya gerçekten :slight_smile: , kötü iyi diye düşünme bence herkes kendine göre haklı sebeblerin peşinde olduğu için çakışıyorlar kötü iyi diye ayırt etmiyorum ben , bu arada Jaime’yi seviyorum ben tam kader kurbanı şu sözünü çok seviyorum Jaime’nin ;

Çok yemin vardı , sürekli yemin ettirip duruyorlar , Kralı koru Krala itaat et Babana itaat et masumu koru zayıfı savun , Peki babanız Kralı hor görünce ne yapacaksınız ? Kral masumları katlettiğinde ? , çok fazlaydı ne yaparsanız yapın bir yemini bozuyorsunuz

Aslında haklısın sonuçta hiç kimse salt iyi ya da salt kötü değil, her karakter kusurlu ama yinede kendimize birini yada birilerini daha yakın buluyoruz nedendir bilmem ve seviyoruz işte. Jaime’nin gelişimini bende çok seviyorum, ilk sezonla kıyaslayınca bu sezonu arada çok fark bulabilirim, theon mesela herkes nefret eder ondan ama ben severim onu böyle bir çok karakter var sevdiğim. Ama tabi ki favori karakterlerim Lannisterlar.

Kurdunu kaybetmiş bir Stark, aynı zaman da çözümleyemediğım tek Stark.Benim için her zaman tam bir kapalı kutu, ama bir gerçek var ki dizinin en çekici kızı belki de serinin…

Bir Mel değil.

Lyanna Stark ve Cercei Lannister varken Sansa 3. veya 4. olur bence ama dizide ki kız güzel mi evet taş gibi :slight_smile:

Benim dizideki favorim danny nin yardımcısı missandei:) inşallah yanlış yazmamışımdır ama genel olarak beğenilen sansa diye biliyorum.

Yok en güzeli Lyanna diye geçiyor kitap da , Karakteri Arya gibi hırçın başına buyruk ama merhametli de aynı zamanda ve güzel Rhaegar vs Robert yaptıracak kadar çekici :slight_smile: Cercei’in de gençliği felaket derler ama bilemiyorum sarışın seviyor galiba Westeros halkı :slight_smile:

Aynen öyle. Aerys Targaryen çok genç yaştaki Jaime’i Casterly Rock’den kopardı. Orayı hakediyordu Jaime…

Cersei tarafından çok eziliyor kızcağız, Robb kurtaraydı iyi olurdu :slight_smile:

OF ÇOK FENA YALNIZ :smiley:

Sizce bu salak kız hep birilerinin kapatması veya bebek fabrikası olarak mı kullanılacak?Yoksa Vadi,Nehirova ve Kuzeyi birleştirip krallık tarihini mi değiştirecek?