Sansa Stark

Kız bebek fabrikası olarak değil, Winterfell’in meşru varisi olarak kullanılacak, ki kullanılıyor da. Petyr Baelish onu etkilemeye çalışıyor. Onu da kendisine eskiden annesi ve teyzesinin olduğu gibi aşık edecek, sonra da evlenerek Westeros’un %60’ına hakim olacak. Böylece tahta karşı da ayaklanabilir. Yani sanıyorum. Sansa’nın Demir Taht tarafından cadılık düşüncesiyle arandığını da biliyorsunuz, Baelish onu yüz yıl Alayne Taş olarak tutabilir de.

En orijinal karakterlerden biri. Ve hayat hikayesi cidden çok gerçekçi. Sonunu çok merak ediyorum.

ilk başlarda Samsak kafalı Sansa diye bildiysem de kız yaşamak istiyor abi. Seviyorum Sansa’yı. Margaery olmazsa o kraliçe olmalı. Sonra Dany.

Geçen dizinin ilk iki bölümünü yeniden izledim ve sansadan ne kadar nefret ettiğimi bir kez daha hatırladım

Sansa Stark >>>>>>>>>>>> diğer tüm karekterler

Bazen sadece seversun <3

bence Baelish onu işliyo çok kilit yerlere gelicek Baelish ten aldığı dersler sayesinde

Sansa… :’(

O son bölümde nasıl da mutlu olmuştu.
İnsan bazen umar. Bu umduğu Loras olur. Ama sonra bulur. Karşında Tyrion olur.

bişey sorcam sansa o gemiye baktığında tyrion’la konuşmuştu dimi, yani o konuşmayı es geçtiler ?

Yes…

Her Stark çocuğu gibi aile dağıldıktan sonra karşılarına hayat dersi veren öğretmenler niteliğinde karakterler bununda hayatına girmiştir.
İlk öğretmeni olan annesi küçüklüğünden itibaren Sansa’yı bir leydi olarak yetiştirmiş,nezaket kurallarını öğretmiştir.
İkinci öğretmeni ise bir nevi abla/anne figürü olan Cersei’dir.Cersei bir kraliçenin nasıl olması gerektiğini çırağına ince ince verirkem;gerekirse en güçlü silahı olan bacak arasını kullanması gerektiğini salık vermiştir.Ancak Sansa’da yeni bir Cersei olacak potansiyel pek yoktur.Onun eğitimi yarıda kalır.

Üçüncü öğretmeni ise alemin en tehlikeli,en sinsi,kurnaz ve en zeki adamlarından olup entrika ve komplo alanında ordinaryüs unvanına sahip Petyr Baelish’dir.İkilinin ilişkisi yarı baba-kız,yarı sevgili mahiyetindedir.
Genç kadınların neden orta yaşlı veya yaşlı adamlarla birlikte olduğuna iyi bir örnektir.Gençler gibi kaprisli,kıskanç olmayan tecrübeli adam genç sevgilisine hayatı,aşkı,cinselliği öğretir.Bir gencin zor vereceği güveni sağlar.

Şimdi Sansa Serçe Parmaktan mükemmel planlar yapmayı,her durumdan kazançlı çıkmayı,insanları kullanmayı,işine yarayacak dostlar ve müttefikler kazanmayı öğrenmektedir.Yani tam adamına düşmüştür.Ancak Sansa Petyr kadar zeki ve kurnaz değildir.İleride hangi konumda olacağını merak etmekteyim.

Ben bu karakteri seviyordum ya ta ki Taht Oyunları’nı yeniden okuyana kadar. Ne kadar sığ, Joff aşığı bir şeymiş bu. Deli etti beni yaptıkları ile. Ailesinin Leydi olma yolunda körelttikleri, kullandırmadıkları zekasını umarım Petyr biraz düzeltip kurnaz biri haline getirebilir. Bir şey bekliyorum ben bundan ya değişsin, intikam falan alsın ne bilim kendini affettirecek bir şey yapsın. Petyr’ı öldürsün mesela.

Aynen katılıyorum. Hatta seni şu konuya da alabiliriz. :slight_smile:

Kesinlikle. Ortada yavru kedi gibi dolaşıp duruyor zavallım. Bir şeyler yapıp artık yoluna daha emin adımlarla yürümesini istediğim bi karakter Sansa.

Sonradan çok akıllandı bu kız.Umutluyum kendisinden.

Geçmişi unutturabilir mi, sanmıyorum…

Bunun kızıl çiçeğini kim ilk koparacak anketi düzenlenmeli.Lannisterları yok etse,Winterfelli tekrar kursa bile affedilmeyecek biri.Serçeparmak olmasa bölümleri hiç çekilmez bunun.

Jaime’i affedebiliyorsak, Sansa’yı göklere çıkarmamız gerek.

Petry Baelish efendiyle ilişkisi nasıl sona erecek?Merak etmekteyim.

Ayrıca ilerde kraliçe olabileceği söyleniyor.

Tamamen katılıyorum.
Ayrıca Sansa dizideki ve kitaplardaki favori 2. kadındır benim için :rolleyes:

hiç sevmem nedense, arya ile kıyaslanınca aşırı beceriksiz gözüküyor. pek akıllıda sayılmaz benim için :smiley: ama güzel :smiley: