Sansa Stark

Ben bu kızı hiç sevmiyorum… ısınamadım :slight_smile:

Aryayla kıyaslanmasına bile karşıyım

Sansaya güzellik,nezaket ve zerafet;Arya’ya ise zeka,cesaret,güçlü kişilik ve silah kullanma becerisi verilmiş.

Joffrey’i bile daha çok seviyorum sansa’dan en azından renk katıyo çocuk. sansa 3 sezondur hain babam hain abim diyip duruyo. gına geldi artık.

Siz Sansa’yı sevmeyin ama Leydi ölmeseydi Bran yaşamayaktı.
“Only death pays for life.”

Hem GRRM, Leydi’nin ölümünden sonra Sansa geçici olarak şapşalaştı dedi. Kıza yüklenmeyin yeter.

Stark hanesinin Tully soyuna çeken çocuğu. Bu açıdan ikinci Catelyn gibi gelmiştir bana Sansa. Bahtı güzelliğinin aksine kara oldu, bir gülmedi yüzü. Joffrey’nin nasıl bir pislik olduğunu fark etseydi zamanında, bunlar başına gelmezdi belki. Peşinde koş koş bir hal oldu. İnsan bu kadar mı kör olur?

Tam Tyrell hanesi sayesinde yüzü gülecek derken o da olmadı, Tyrion’a kakaladılar kızı. Neyse ki iyi davranıyor kıza, huyuna gidiyor.

Sandor Clegane gelse de şu kızı alıp gitse, derdindeyim ben hala.
Ama gün gelecek, devran dönecek ve kozlar bu kızın eline geçecek. Kaç zamandır kendini acındıra acındıra bir hal olan bu kızın da bir gün güçlenmesi gerek. Hala Sansa’dan bir şeyler bekliyorum ben.

Abi şapşal olursunda bu kadar olmazsın nasıl bir şapşallık bu eski tanrılar yardımcısı olsun.

Salaklık dönemini geride bıraktı bile bence o kadar yüklenmeyin. Serinin başında zaten 11 yaşında bir çocuktu o yaşta kime ne öğretseniz onu yapar. Kıza öğretilen tek şey leydilik falan filan. Ayrıca çok hırpalandı kız korkması doğaldır. Bence 6. ve 7. kitapta Sansa önemli yerlere gelecek ve aklı başında bir insan olacak. Umarım şu an göründüğü gibi Catelyn’in izinden gitmez.

Sansa aptal ya da şapşal bir kız değil, ona verilen yegane şeyler de zerafet, nezaket ve güzellik de değil.

Bilmem farkında mısınız ama özellikle 4. kitapta bu kızın politika ve psikolojiden anladığı ve kafasının kurnazlığa çalıştığı çok çok barizdi.

Ah keşke başka kadın karakterlerle özellikle aryanın pratik düşünme (dikkat zeka değil) ve savaşçılık özelliği ile karıştırmaktan vazgeçsek ne güzel olacak. Sansa da Arya gibi açık sözlü ve savaşçı bir kız olsaydı bu hikayede ne farklılığı olacaktı? Varlığının sebebi ne olacaktı?

Arya westorasa yalnız döndüğü zaman sadece kılıç ve cesaretle Robb 'dan ne farklılık sağlayacaktır? Sadece kılıç ve cesaret Robb’da ne kadar başarı sağlamıştı?

Ned’in sözünü unutmamak lazım “yalnız kurt ölür”. Arya, Bran, Sansa, Rickon ve Jon beraber oladığı müddetçe hiç bir başarı sağlayamayacaklardır. Robb’un da en büyük eksikliği buydu.

Abartılmaması gereken bir çocuk sadece.

Bir Margaery değildir.

Kesinlikle abartılmaması gereken 14 yaşına bile! basbamış bir çocuk sadece.

Koca koca adamları bile bile işlediği suçlara rağmen affediyorsak bu kızı da bir şeyler için suçlarken iki kez düşünmeliyiz. Hoş yaptığı çok bir şey de yok.

O nedenle de “keşke kardeşi bunu öldürse de kurtulsak” gibi kelimeler ve niyetler hem ona hem de kardeşine fazla yüklenmek, sizin değiminizle fazla fazla abartmak olur.

Dediğim gibi kesinlikle size katılıyorum. Söz konusu bu kız olunca çok çokkk abartıyoruz!!!

en sevdiğim 3-4 karakterden birisidir kendisi. çocuk yaşında çekmediği kalmadığı halde burudaki arkadaşların neden mızmız kedi gibi davranıyor demesinide esefle kınıyorum.

10 yaşında babanızın kellesini gözünüzün önünde kessinler. durmadan milletin içinde dayak atsınlar, sonra bizim arkadaşlar aklı başında ayağı yere basan hareketler yapmasını beklesin. pehhhh :smiley: (buna gülünür sadece)

yazık aşırı safsın.salak yazmaya elim gitmiyor malesef.

Dizide çok naif ve saf biri olarak yansıtmışlar.Kitaplarda başına gelenler ve tanıdığı insanlardan sonra büyüyünce oturaklı birine dönüşüyor.Önceleri okuduğu aşk öyküleriyle hayal aleminde yaşayan aklı havada bir kız çocuğuydu.Hayatın zalimliği ve insanların kötülüğü,iki yüzlülüğünü gördükten sonra ilerde mantıklı,temkinli ve cesur bir leydi olabilir.

Evet hata yaptı ama o kadar da nefretlik bir tip değil . Severim kendisini. Bu kızdan nefret edeceğimize nefretimizi cofri sarısına saklayalım bence :smiley:

Stark olmasına rağmen nefret ettiklerimin başında geliyordu ama akıllanmaya başladı yaşına verip bundan sonra bir işe yaramasını umut ediyorum

Joffrey’i adam sandı onla hayaller kurdu. Yazık hayatı hayal kırıklarıyla doldu. Bu aralarda akıllanmaya başladı. :smiley:

tam bir tully.zaten ailede çok az kişi starklara cekmiş.

robb-tully…ama savaş stratejisi, savaşçı özellikleri ve onur meselesi olarak bildiğin ned.
sansa-tam bir tully, tam. herşeyiyle.
arya- tam bir stark…herşeyiyle.
bran- görünüş olarak tully gibi duruyor.henüz karakteri tam oturmamış ama sanki tully olma yolunda.
rickon- bunun için de tahmin etmesi kolay değil.ancak bu cocuk tam bir stark olur gibime geliyor.

stark-tully’den kastım, ana-babaya cekme durumu.

En sevdiğim karakter diyebilirim nedenini bilmesemde kendimi Sansa’ya çok yakın hissediyorum :slight_smile:

Aşkım reel.