Sansa Stark

Keşke bilsek kaç bölüm olduğunu.

Sansa’nın kuzenine kötü bir şey yapacağı fikrini şiddetle redediyorum. Umarım LF ile oynaşmaz :frowning:

Robert’ı emzirmesi fikrine razıyım :stuck_out_tongue:

@Endymion sansa’nın durumu tam körle yatan şaşı kalkar olacak. Kız o kadar entrika gördü ki master olacak artık. Yeri gelir oynaşır yeri gelir emzirir :smiley: ama LF ortadan kaldıran Sansa olacak gibi geliyor.

@M.artoloji yazar Sans’nın povunu süper bitirdi. Kaç defa okudum bilmiyorum ama o olayların gerçekleşmeyeceğini düşünüyorum. LF saf değil onun bu olaydan ne kazancı var ? O yüzden Martin şöyle bir gaza getireyim demiş bence biz okuyucuları :D. 3 kitaptır eziyet ettikten sonra

yatarım bu gezegeni! ya-ka-rım!

bu Rickon beğenisi nerden geliyor acaba ? tamam bende Starkçıyım da hani Rickon’un pov’u yok, povu geçtim toplasan 1 sayfa konuşması yoktur :oh: nasıl oluştu bu kadar beğeni :wink:
Acaba diyorum benim bilmediğim bir bölüm mü var,sadece Rickon’u içeren

açıkçası birçok hayranda rickon’un hırçın tavrı, eski stark lordlarını anımsatıyor. ve rickon şu anda en müsait olan çocuk winterfell’i alıp tamir edebilecek ve onu eski ihtişamlı günlerine geri götürebilecek.

@Lord Mustaine
bi nevi mecburiyetten diyorsun yani :oh:

yani tam olarak öyle değil, çocuk vaat ediyor biz napalım :slight_smile: tommen gibi birşey olsaydı böyle düşünmezdik :slight_smile:

Sen bence çok yanlış algılamışsın Sansa’nın olayını. O bahsettiklerini Cersei’de gördük ki Cersei’nin kafasının nasıl çalıştığını da Kargaların Ziyafeti’nde okuduk. Bilmiyorum okudun mu ama… entrika güç demek değil, yeni düşman kazanmak demek. Sansa o tarz şeylere gerek kalmayacak şekilde ihtiyatlı hale gelecek bence. Ve sonlara doğru çok iyi bir evlilik bekliyorum…

Çocuğun sert ve korkusuz bir tavrı var. Sen nasıl Starkçıymışsın ya :stuck_out_tongue:
Hatta ben Rickon’dan bir Amansız Artos Stark örneği bekliyorum hani yazarın gazabına uğramazsa… Artos favorilerimden…

@Sinister
Rickon şuan yaşayan Starklar içinde tek pov’u olmayan karakter, bende istiyorum Davosla beraber dönmesini ve Stark’ların başına geçmesini ama hani bu kadar beğeni biraz fazla geldi :oh:
“Sansa o tarz şeylere gerek kalmayacak şekilde ihtiyatlı hale gelecek” derken, LF’ı nasıl saf dışı bırakacağını düşünüyorsun ?

POV olmayan karakter gözden düşen karakter midir? Ya Rickon beğenisinin çok abartılması doğru değil bence, abartılan karakterler var evet ama bu Rickon değil. Rickon için gelecekte beklentiler var ve bir kaç arkadaş onu daha çok seviyor hepsi bu =)

Sansa’nın iyi işler yapması Baelish’in ölmesine bağlı değil ki. Tam tersi, belki de Baelish bu kez kendi amaçları doğrultusunda Sansa ve Starklar’a faydalı olacak. Baelish’in şuan ölmesi Sansa’nın işine gelmez. Veya ben şöyle soru sorayım, Baelish Boltonlara neden iyilik yapsın?

Rickon konusunda bu aşırı sevilme nereden geliyor ben onu merak etmiştim sadece :wink: hani benim bilmediğim bi olay mı var manasında. Yoksa bende severim Yamyamların ordan bir orduyla dönmesini bekliyorum :oh:

Baelish Sansa’nın varis Harry ile evlenmesini niye istiyor ? Ne çıkarı var bu işten ? Starklara en büyük kazığı atmış bir adamdan söz ediyoruz

Rickon olayı dediğim gibi birkaç kişinin sevdiğinden kaynaklı ve nedenleri yukarda yazdık, çok üstünde durulacak bir şey değil şimdlilik…
Baelish olayı ise, “Starklar’a kazık atan adam” olarak görülmesi yanlış yorumlar çıkarılmasına neden oluyor. Bu adam Starklar’la savaş içinde olan Lannisterlar’a da büyük kazık atmıştır. Krallığa, yani dolaylı yoldan Baratheonlar’a kazık atmıştır. Arrynler’e kazık atmıştır. Tullyler’e kazık atmıştır. Yani Taht Oyunları seviyesinden çıkalım artık =) ve Baelish olayı değişkenlerle dolu olduğu için biraz farklı bakış açısı gerektiriyor bence…

Baelish çıkarı varsa bir işi yapar. Lannisterlar’a yardım etti ve Harranhal lordu oldu, çünkü güç onlarda. Son durumda Starklar’a neden yardım etmek istesin ki ? Bir ihtimal Catelyn’e olan aşkından dolayı Freylerden intikam almak isteyebilir ama Starklar’a isteyerek bir yardımda bulunacağını düşünmüyorum

Ben Baelish’in geçmişte neler yaptığını sormadım, okuyorum haberdarım =) ama bu açıdan bakmak istiyorsan; Lannisterlar Harrenhal’u veriyorsa, belki de Starklar da onun yaşamasına izin verir. Güç, sadece şunlarda veya onlarda değildir. Güç olduğuna inanabileceğin herhangi bir yerde de olabilir :redface:

Lannisterlar’ın son durumu için Kılıçların Fırtınası ve Kargaların Ziyafeti,
Starklar’ın son durumu için de Ejderhaların Dansı kitabında önemli değişimler var.

Baelish’in Starklar’da güç olduğuna inanması için kitapları okuması gerek :wink:

abi seninde dediğin gibi bu kitaptaki bütün orospu çocukları,şerefsizler,hainler,ibneler düzelir iyi olur petyr baelish cersei lannister ve roose bolton düzelmez hepsi şerefsiz

İleride kendisinden çok büyük entrikalar bekliyorum.Yapmalı ve bize keyifle okutmalı.

Bence buda petry’nin 2.versiyonu gibi bir şey olur.Adam eğitiyor kızı

martin daenerys’i öldürmek gibi bir trolllük yaparsa bu kız aegon ile evlenecek.

Serçeparmak Sansa’yı iyi eğitiyor. Yaptıkları oyunları anlatıyor. Neden ve nasıl davrandıklarını sorular eşliğinde Sansaya soruyor ve ayrıntılı bir şekilde nasıl davranması gerektiğini anlatıyor. Bu sefer neyin peşinde tam anlamış değilim Baelish.
Serçeparmak Catleyn’i cok seviyordu. Kızı Sansa Catleyn’e çok benziyor. Ned Stark idam edilirken Sansa ile evlenmeyide istemiş ama alt tabaka doğumlu olduğundan Cersei kabul etmemiş.