Sansa ve Hayali Öpücük

Bunun en büyük etkeni Jon gibi yakışıklı gizli varis prensi Massie gibi güzellik algılarına uymayan bir kız yerine Sophie gibi geleneksel bir güzelle yakıştırmalarından ibaret. Arya’yı oynayan kız bir Kaya Scodelaria güzelliğinde olsaydı görürdüm buraları :blush:

Ben kitabı baz alırım valla .s Kitaptaki Arya gayet güzel.

Aslında daha çok insanların arya-jon kardeşliğini daha çok sevmesinden dolayı bence. Ayrıca dizide arya nın hikayesi suikastçi olarak bitecek gibi. İstediği kadar güzel olsun dizide jon-arya hiç yok

Dizide Jon Sansa karşılaştı da ne oldu koca bir hiç. Dişe değer romantik bir olay bekledi Sansastanlar ama beklenen pek gerçekleşmedi

Rica ederim canım. Katılıyorum, adam zaten doğrudan kitaptaki konuşmaları vs. vermiş, tek tek toplamış… Yani öyle çok itiraz edilecek noktaları da yoktu. Ha yorumlama şekli kişiden kişiye değişir elbette. En azından 1. dereceden delil orada yazanlar, kızmasın arkadaşlar ama Sansa Jon meselesinde yazılanlar hep 2. 3. derece deliller.

Kafam biraz karıştı. Hangi ilk cümle? Benim dışında kim yazıyormuş roman? He silmişsin yazıyı, tamam. Kafamı karıştırma kız bir daha. Sahte hesap açacak olsam iki hesabı da yazar yapacak kadar salak değilim çok şükür. :smiley:

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl: Alayınız gelin :smiley:

Şimdi şu başlığı bir daha oku, Ülkü. 170 sayfa hazırdı, ilk 13 bölüm. Martin'in Mektubu ve Serideki Değişiklikler

Öncelikle üç beş sayfa yazmış iken kimse kolay kolay editörüne bir şey göndermez hatta genelde kitap bitmeden gönderilmez, yayınevleri bitmiş dosyaları değerlendirirler. GRRM gibi adamlar da elbette ki önceden kendi çapında tanındıkları için ve önceden çalıştıkları bir yayınevi ise bitirmeden gönderir.

Nezaket tavsiyesi alması neye yarıyor? Yani ne olmuş? Bu nasıl ilişki olarak nitelenebilir?

Mektuptaki sıralama şu şekilde, sonuçta orada da ana faktör Arya… Hatta dikkat edersen kardeşleriyle ilişki seviyesine göre sıralanmış ve assolist en sonda… ve düşünce şöyle bitiyor “karımı geri istiyorum… karımı geri istiyorum… karımı geri istiyorum…” bir cümleyi üç kere kafasında tekrar ediyor, en uyuz kaptığı kısım bura :smiley:

Robb, Gece Nöbetçileri taraf tutmaz.

Bran, Rickon ve Sansa, Çocuğu öldür ve erkeğin doğmasına izin ver.

Arya, Hiçbir şey bilmiyorsun Jon Snow.

Dizide Sansa/Jon olağan, sakura’ya katılıyorum. Kitapta da bazıları dediğin gibi onların kardeş olarak daha çok seviyor. Arya FM olmayacak, olması için yıllarca kalması gerek ama öyle yahut böyle tüm 5 ana kilit karakter diyara dönecek… Zaten Martin de Arya için açıklamalarına bakarsak görürüz ki FM olamayacak.

Bunu burada kendine söylüyor. Ygritte’in sözlerini tekrar ediyor. Sansa’lık bir durum yok yani ortada

Ama ailesini düşünürken tekrar etmesi garip işte. Orada tamamen ailesine odaklanmış durumda. Gerçi gene de dediğin gibi pek önemli olmayabilir. Zaten bence de Arya Jon daha yüksek ihtimalli.

Bir de onlara sor. Bize göre de dany-jon dan daha fazla şey oldu. Ama konumuz bu değil ki.
@YeniAy_Ottoman abla onu yanlış anlamışım. Kardeşim dikkatimi dağıtıp duruyordu. O an kimi okuduğumu karıştırdım. Sorry :slight_smile: zaten diğer türlü olsa da şakaydı.

Ayça abla arya lık bir durum ileri sürüyor konusunda ama. Onun adından önce,sansa nın adından sonra geçtiği için iki türlü de yorum yapılabiliyor.
Başlığı bol bol okudum aşağı yukarı turnuva ya kadar işte. Binde biri kitabın. Ki o 170 sayfa kaç kere elden geçmiştir

Tamamdır, şaka olduğunu biliyorum sorun yok :slight_smile:

@Symmachus

İki türlü de yorum yapılamaz, Ülkü.

Mektup sonraki düşünceleri. İtalik kısımları ben yapmadım, kitaptaki hali böyle. Yani yazarın yaptığı şey bu.

Gece Nöbetçileri taraf tutmaz. Elini kapatıp açtı. Önerdiğiniz şeyin adı ihanet. Saçlarında karlar eriyen Robb’u düşündü. Çocuğu öldür ve erkeğin doğmasına izin ver. Bir maymun kadar çevik bir şekilde kule duvarlarına tırmanan Bran’ı düşündü. Rickon’un soluksuz kahkahalarını düşündü. Leydi’nin tüylerini tarayıp kendi kendine şarkı söyleyen Sansa’yı düşündü. Hiçbir şey bilmiyorsun Jon Kar. Saçları kuş yuvasına benzeyen Arya’yı düşündü. Mance için, onunla birlikte Kışyarı’na gelen altı fahişenin derilerinden sıcak bir pelerin yaptım. Karımı geri istiyorum… karımı geri istiyorum… karımı geri istiyorum…

Robb, Gece Nöbetçileri taraf tutmaz. (İlk seferinde Jon, Robb için kaçmaya yeltendi ve geri getirildi; gece nöbetinin bir parçası olarak kardeşinin savaşında taraf tutamayacağı ile ilgili bir sürü laf dinledi Mormont’tan… Buna ithafen)

Bran, Rickon ve Sansa , Çocuğu öldür ve erkeğin doğmasına izin ver. (Bunların hepsi yaşça kendisinde küçük çocuklar Jon’un gözünde. Bu üçünü toplu olarak hatırlıyor; Robb’u ve Arya’yı ayrı olarak hatırlıyor; bu ikisi ile en yakın çünkü… Sıralamaya bakar isek bu üçü arasında yakınlık sıralaması da verilmiş aslında; Bran, Rickon ve en az Sansa ile yakın. Lakin hepsi de kardeşi ve doğal olarak hepsini seviyor.)

Arya, Hiçbir şey bilmiyorsun Jon Snow. (İşte burada bu sözün ciddi bir mana içerdiğini söyleyebiliriz. Zaten bu sözün temel olayı Jon’un ailesi hakkında kimliğinin bilinmemesi ile ilgili. Lakin ayrıca Arya ile olabilecek ilişkisi için de olabilir. Ygritt öldükten sonra Jon, kışyarını görüyor tanrıkorusu, kızı görüyor rüyada ve ölüyor gene suda eriyor vs. piçlerin babası olmayacağım falan diyor gene jon, bu da yine aynı cümleyi kuruyor.)

Hemen arkasından da Ramsey’in sözlerini hatırlıyor ve sonra Arya’yı kurtarmak için plan değişikliğine gidiyor. “Mance için, onuna birlikte Kışyarı’na gelen altı fahişenin derilerinden sıcak bir pelerin yaptım. Karımı geri istiyorum… karımı geri istiyorum… karımı geri istiyorum…”

Abla benim görüşümü biliyorsun o cümle tam arada ve diğer kardeşlerinden önce söylemiyor diğerlerini. Arya için karımı geri istiyorum kısmı geçerli bence. Zaten çok önemli bir konu değil. Biz sadece you know nothing jon snow cümlesinin neden önemli olduğunu çözmeye çalışıyoruz. Sansa söylemiş olsa bile belki de sadece ona piçliğini hatırlatan acı bir hatıradır snow dan dolayı
@Symmachus onu bana yazmış

Dakikasında görün hemen zaten :S.

Yalnız az çnce değer sırası falan dedin. Buna göre Jon üvey Sansa’ya bran ve Rickon’dan daha fazla değer veriyor

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Bu sözün Sansa tarafından da söylenmiş olması konusundaki iddia meselesinde neler söylediğimi hatırlıyorsundur. Yani bir dayanak yok, varsayımlar vs. Bu kadar. Ben de o zaman “Arya da söylemiş olabilir. En çok birlikte konuşuyorlar ve Arya aptal falan dahi diyen biri Jon’a. Yani böyle cümleler kurmaya eğilimli.” diyebilirim ama doğru olmaz işte. :smiley:

O cümle Jon’un kimliği ve muhtemelen ileride yaşayacaklarıyla ilgili.

Ne alaka? Jon’un en yakın olduğu kişiler (Jon’un da söylediği gibi) Robb ve Arya, görüyoruz da hatta Arya ile daha yakın çünkü Robb’dan bile daha çok özlediğini, Sur’a gittiği yol boyunca onun kahkahasını hatırlayarak içini ısıttığını ve yeminini düşünmeden bozduğunu gördük. Kısaca zaten Jon kimlerle daha yakın olduğunu zaten söyledi, biz de gördük. Şu bu diye çekmeye gerek yok.

Sıralama gayet net; Robb denmiş… sonra Bran, Rickon, Sansa denmiş… sonra Arya… Robb ve Arya cümleyi ikiye bölmüş. Bu ikisini ayrı ayrı hatırlar iken, bu üçünü tek sıraya koyup hatırlıyor.

Yakın olduğunu söylediği için arya olmaz diyoruz zaten :smile: neyse, ama tam orada you know nothing in garip durduğunu farketmişsindir. Sansa dan sonra düşünmesi bir yana arya nın jon a hem soyadıyla hem de snow diye hitap etmesi bence pek mantıklı değil. Yüzüne karşı bastura bastıra snow demez arya onun bence

Tamam anladım. Yani Sansa ve diğer ikisi arasında fark görmüyor. Gerçi ayrım yapmaz gene de

He sizin dayanak bu; Arya ile çok yakın olduğu için onunla aşk meşk yapamaz? GRRM yapar demiş ama :smiley: Ne dedim? Sizin bizim mantıkla adamın mantığı bir değil. :smiley: Ben de diyorum ki Sansa ile hiç yakın değil hatta Sansa onu hep eziklemiş, dışlamış… Hayatta duygusal yaklaşamaz o şekilde, mantıklı değil. :smiley: Ayrıca dedim bizim oğlan yabani kızlar seviyor :slight_smile:
Şimdi senin benim mantığım diye yanaşmayalım olaya, işin içinden çıkılmaz sonuçta. :smiley:

@sakura senin eski üye ismin neydi?

Leydi nin tüylerini tarayıp kendi kendine şarkı söyleyen sansa yı düşündü diyor. Bence bu cümle baştan başa duygusallık. Çünkü bence özleyen biri tamda böyle bir belirli anı düşür. Robb un saçlarında eriyen karlar ı düşünmesi gibi sık sık. Ayrıca mektupta arya-jon yakındı diye bir şey yok. Ayrıca arya 6 yaş küçük. Jon on sekizken o 12 oluyor. Aşk manasında çok fazla yaş olarak uçurum var arada.
@YeniAy_Ottoman yabani kızlara yeni konuda değineceğim. Yine de muhtemelen seni ikna edemem ama bir şansımı denemek istiyorum :smile:

Gene favori bitkilerimden olan aloe vera 'ydı çok kullanmamıştım zaten Jon Arya meselesini taşıyacaktım çeviriyi kaybettim sonra üşendim o yüzden unuttum şifreyi. Bırakmıştım bu fan funluk işleri gene düştüm bu batağa şu seri bitse de rahatlasam sürekli bir n’olcak acaba vızırtısı beni sarıyor.

işte buldum

Daha kış rüzgarlarına 2 yıl var demiş sanırım Martin. Bahar rüyası da 10 yıl sonra gelir. Bize uzun dönem askerlik var anlaşılan :smile:

O zaman geldiğinde tek bir konuyla ilgili yorum yapıp kaçmışsın ilginç :face_with_monocle: