Sansa ve Hayali Öpücük

ben kötü değil vasat yani ortalama bir oyuncu olduğunu düşünüyorum
dahası senarist ve yönetmen çoğu zaman karakter ve oyuncuyu birleştirmek adına bazı değişim yada rotüşlar yapar. Sansa da da bu var kitaptaki Sansa nerde, dizideki nerede aralarında dağlar kadar fark var
Daha öncede dedim LF nin oyuna geldiği sahne çok güzeldi başka bir oyuncu o sahneyi efsane yapardı. Sophe yapamadı yada gerektiği gibi hakkını veremedi o sahnenin
Fiziksel olarak dersek, ben fiziksel olarak yakıştırıyorum ama işte yanındaki oyunculardan da fiziksel olarak ayrılınca (mesela jon yanında ufacık kalıyor ) ondan da çok göze battı bence

Benim okurken dikkatimi çeken bişe oldu Sansa ve yanlış hatırlama konusunda. İlk kitaptaki arya joffrey kavgasının öncesinde joffey ve sansa şarap içiyorlar. Sansa içmeye çekiniyor babası fazla içmesine izin vermediği için ama joffrey içmesi için cesaretlendiriyor. Aynı şekilde karasu savaşı gecesinde de Cersei’nin ısrarıyla çok şarap içiyor. Ve 2 olayda da yanlış hatırladığı şeyler oluyor. Sonuçta 12 13 yaşlarında bir kız ve alkol aldığında dokunuyor olabilir :smiley: Yazar bu olayı bu kadar basite indirger mi bilmiyorum ama benim dikkatimi çekti paylaşmak istedim

Cass. da bu olaya dikkat çekmişti ama ilk durumda Ned’e olan biteni anlatıyor ve sonrasında da gayet net hatırlıyor olayı. İkinci olay için belki denebilir ama ilkinde sorun alkol değil ise ikincide neden olsun? Ayrıca GRRM, bu yanlış hatırlama işini kasıtlı yazdığını ve ileride olacak bir şey için işaretler olduğunu söyledi zaten.

Sansa fenasın başa belasın.