Sansa'nın sorunu nedir? Nasıl ölecek?

8-sezon

Son sezon sağ kalan üyeleri evlerinde bir araya gelmiş kuzeyin leydisi olmuşsun üstelik yakında ölüler ordusuyla çok yakında ölüm kalım savaşı başlayacak olmasına rağmen Sansa ona buna atar yapıp trip atma derdinde.

Bu karakterin sorunu nedir?Dizide işlevi nedir?Bu kız nasıl ölecektir?

1 Like

Ya Winterfell savaşında walkerlar öldürecek ya da kraliçe olacak.

1 Like

Sorunu-> onu dinlemeyen insanlar :joy:
Ölümü-> Torun torbaya karıştıktan sonra, İyi Kraliçe Sansa olarak anılarak hakkında şarkılar yazılmış olarak huzura erecektir. Amin :pray:t2:

8 Likes

sansa ön cephede savaşmayacağı için savaş sırasında ölmez, sonrasınıda göreceğiz :wink:

1 Like

Gerçek kralın(Night King’in) kraliçesi olacak geri kalan insanlık da önünde eğilecek.

2 Likes

Jaime’ye dua edelim de olsun

2 Likes

In Jaime we trust :pray:t2: Zaten bir dahaki bölüm karşılaşacaklar. Hadi bakalım :upside_down_face:

2 Likes

Sorunu kendini herkesten daha akıllı sanması aslında hiç değil,şu ana kadar yaptığı tek akıllı davranış kış geliyor zırhlar içine kumaş dikelim oldu:) tek avantajı kimseye güveninin olmaması hocası belli:)En büyük ihaneti bu kız yapacak,kardeşini bile gözden çıkarmıştı ki Bran gerçekleri anlatmasa…Kimse vadinin şovalyelerini çagırdı o olmasa savaş kazanıldı demesin, onun yaratıcısı serçe parmaktır…

3 Likes

Sansa’nın sorunu -> insanların onu hafife alması :sunglasses:
Sansa’nın sonu -> bu insanlara haddini bildirmiş olmanın huzuruyla yaşlanıp bu diyarı terk edip ailesine kavuşacaktır :upside_down_face:

3 Likes

Tyrion dedi zaten seni hafife alanlar şuan ölü.
Bence her şeyi tyrion tek cümlede özetledi.

1 Like

Tyrion 2. Sezondan beri Sansa fanı zaten :blush:

1 Like

Kim kesin ölü kesin ölmez çok bilemiyoruz artık ama aslında Sansa’nın derdi orada aile çıkarını korumak. Şimdi şöyle yaklaşırsak olaya; Robb, babası için isyan etti ama sonra oğlanı Kuzey Kralı ilan ettiler ve mesele bir andan aile için isyan’dan kuzeyin bağımsızlığını korumaya dönüştü ve bu uğurda da öldürüldü.

Sonra Jon ve Sansa gelip, Kışyarı’nı geri kazandılar ve Jon kral ilan edilerek kuzey, yeniden bağımsız oldu ama sonra gitti Jon (mantıklı gerekçeler neticesinde) tacından vazgeçerek Dany’nin yardımını getirdi, aksi halde biliyoruz ki Dany pek de gelip yardım etme heveslisi değildi ki bu benim eleştirdiğim tarafıydı her daim.

Lakin burada bir parantez açıp şöyle bir olayın yaşandığı gerçeğini de belirtmem gerekiyor; Viserion NK tarafından öldürülünce Dany zaten “intikam” havasına girip, gayet savaşma kararı alıyordu. Haliyle Jon aslında diz çökmese de olurdu gibime geliyor. Bu yüzden Sansa’nın orada “Kuzey için mi yoksa onu sevdiğin için mi?” sorusuna cevap veremedi zira ikisi de diz çökme sebebiydi. Sansa da gayet farkında görünüyor. Bu da sinirlenmesi olağan. Robb zaten bir kadın uğruna hem krallığı hem hayatını kaybetmişken Jon da aynı hatayı yapıyor endişesi var gibi.

Diğer yandan Sansa’nın sütten ağzı yanmış yoğurdu üfleyerek yediğini de düşünmek lazım. Dany öyle sıcak bir şekilde selam veriyor ama Joff ve Cersei de güzel/yakışıklı ve tatlı dilli idi ama sonra kıza ve ailesine yapmadıklarını bırakmadılar. Dany’nin aile ve baba namı da ortada ki Jon da “babası gibi değil” diyerek, kafadan güvence vermeye çalışması boşa değil çünkü biliyor ki Sansa’yı düşündüren şeylerden biri de bu.

Genel özetle Sansa, bu sebeplerle olan bitenden memnun değil ve bunun başat sebebi kişiye ilk aşama kıl kapmış olması falan olağan ve anlaşılabilir, destek çakıyorum kendisine. Demiştim daha önce Kuzeyin Stark’ıyım; yarı mantık yarı duygusal hareket edip, hanemin ve halkımın yanında olurum bu gibi durumlarda. Benim tek kralım Jon, başkasını kabul etmiyorum. :slight_smile:

He sunduğu bazı (yemek gibi) argümanlar falan biraz salakça, kendini süper akıllı sanması falan güldürüyor ama ben bunlara bakmıyorum. Onun kişiliğine değil eylemini ve altında yatan sebeplere odaklandım.

4 Likes

Tyrion Sansa fanı değil:) iyi bir insan ve kendisi cüce olmasından dolayı çok ezildiğinden merhamet duygusu çok fazla,kralın şehrinde Sansa’ya yardımları ortada ama onun burnu havada tavırları deli ediyor beni.Mahalle yanarken … sacını tararmış:) Ne yiyecek bunlar,Niye diz çöktün vs…Gerçek tehlikenin farkında değil…Sürekli akıllıyım havasıyla saçma sapan tavırlar sergiliyor…Jon kral seçilince sevinmemişti bile ihtiras ve güç hırsı var. Şu dizide Tyrion ve Varys ne hale getirdiler ,Westerosta akıl Sansa ya kaldıysa umarım gece kralı galip gelir:)

0 Likes

Tyrion kitapta bile Sansa iyi bir kraliçe olurdu diyor… yani o onun değerini fark ediyor, zekasını övebiliyor ama siz farklı düşünebilirsiniz. Ve hırslı olsaydı teklif edildiğinde gayet de kendini kraliçe ilan edebilirdi… hala da edebilir ama Starklar birbirini kollarlar, ne kadar isteseniz de birbirlerine ihanet etmeyecekler.

0 Likes

Emin ol hiç istemiyorum ihanet etmelerini fakat itici bir tip Stark değil tipik bir Tully

0 Likes

Gayet de Stark aslında hatta kitap/dizinin başında Ned’e çok benziyordu. İdealist ve kolay güvenen biriydi… ama öyle düşünmekte özgürsün tabi ki. Ve Tully olmak neden kötü bir şey onu anlamadım. Daha politik olmasından mı bahsediyorsun acaba? Ama Stark ailesindeki o görevi de o üstlenmek zorunda; hikayesi oyunu oynamayı öğrenmek üzere sonuçta ve ailesi ile Kuzey için oyunu oynamaya çalışıyor. Ve Aile, Görev, Onur mottolu bir hane niye sevilmez ki? :blush:

3 Likes

1 Like

Sansa tahta oturursa ülkedeki tüm zırhlarda deri olur herhalde :slight_smile:

1 Like

Askerleri kışa hazırlamak için elinden geleni yaptı diye (-ki başka hangi lideri Westeros’ta askerler/sıradan halk için bir şey yaparken gördük 7. Sezon’da?) övdün mü dalga mı geçtin anlamadım.
Bu arada gerçekten anlamadım :joy:

2 Likes

O sahne saçmalıktı ama koskoca Yohn Royce Sansa’nın verdiği akla mı kaldı?

0 Likes