Satin Ne Ayak?

Olabilir tabi olmaz değil. R+L=J teorisi için bir ipucu daha eklemiş olabilir.
Tabi o zaman Jon’un Robert’ı Gendry olabilir mi sorusu aklıma geliyor. :grinning::grinning:

Satin için, bence Martin’in ayrıntılı betimlediği her karakterin üstünde durulmalı düsturundan hareketle :grinning::grinning: ondan bir şeyler çıkacağı kanaatindeyim. Ama rolünü Jon’un ölümüyle oynadı ve bitirdi mi yoksa başka şeylerde yapar mı bilemiyorum.

Bir Dayne Jon kral olduğunda kuzeye gelip mümkünse kral muhafızınız olmak istiyorum efendimiz derse çok muhteşem olur.

Bilinen 2 Dayne var teki yüksek inzivadan yani orijinal Dayne değil ve diğeri de lord. Gerold un da öyle bir şey yapacağını düşünmüyorum Edric zaten lord.

Bizim bildiğimiz 2 Dayne var.

Daha varsa olabilir tabi ama şuan bilinenler arasında pek muhtemel değil.

Olaya cinsel yönden bakmak derken, bir erkek için söylüyorum eğer konuda en küçük cinsellik olarak angılana bilicek ibareler varsa, mutlaka cinsellik orda vardır. Hatta bunu için buzdağının görünen tarafı görünmeyen tarafı diye nitelendire biliriz. Fahişe olsun olmasın bu yine de aynı olurdu. Hatta eğer gerçekten böyle bişey varsa Martin fahişelik kısmını okuyucu durumu daha çabuk ve iyi alması için dahil etmiş olabilir. Sonuç olarak ortada doğru bulunmayacak bişeyler yok.

Satenle Jonun gelicek ilişkisine gelince eğer sağ kalırsa çocuk Jonun en yakın adamlarından olucak bence. Hatta gelicekte Sur yıklınca ve Akgezen tehditi ortadan kalkınca krallık içinde önemli bir konuma gele bilir Eddison Tollett ile birlikte.

Satenin bir ajan olduğuna da pek ihtimal vermiyorum.

Yani evet, bu durumda onun Robert’ı Gendry oluyor. Neden Jon’un yaşına yakın olan Gendry babasının kopyası da minik olan sadece karakter bazı özelliklerini almış?

Gerold Dayne çakma bir Dayne değil, has bir Dayne ama atıyorum işte amca çocuğu falan gibi bir koldan, 2. derece falan. Ned Dayne ise ailenin başı olan koldan. Fakat Gerold yahut Ned’in korumanız olayım diyeceğini sanmam elbette. Hem birebir olması da gerekmez koruma ise koruma aşık ise aşık diye. Yakın olmak açısından demek istedim, bir ihtimal belki falan.

Ben Jon için Ned in Robert ı lazımsa eğer (umarım konuyu doğru anladım) onun Edric Fırtına olmasını isterim o çocuğu çok sevmiştim Robert a her açıdan benziyordu bence.

Gerold çakma Dayne değil de onun hanesi lordluk düzeyinde değil. Öyle koruma olacak adam da değil bana kalırsa.

Edric Storm şu an Lys şehrinde ve geri döner mi belli değil. Ben döneceğini sanıyorum. Fırtına topraklarının gelecek lordu olabilir. Gendry dedim çünkü savaş deneyimi olmaya başladı. Tabi Jonun sonu aynı olmayacaktır. Bu sadece hayal :grinning:

Gerold’un hanesi toprak sahibi şövalye hanesi. Yani lordluk unvanları yok. Jon’un yanına bir Dayne gidiceğini sanmam. Eğer Gerold yakalanıp Sur’a gönderilmezse :thinking::thinking:

Gendry nin rolü bence demircilik açısından olacak ve insanlar unutmasın diye Robert ın çocuğu yapılmış olabilir. Edric de gereksiz falan olsa Martin Robert a bu kadar benzer yapmazdı bence. Edric nasıl döner ben onu merak ediyorum.

Gerold un şafağı çalacağı hissine kapılıyorum nedense. İlla Jon un yanına Dayne gidecekse şafağı çalıp yakalanacaksa öyle sura gidebilir bence.

Tamam da Lord olması gerekmiyor işte ailedeki herkesin, Lord olan Arthur’un olduğu hane kolu, kalanı toprak sahibi şövalye. Duncan gibi bir adam (hane açısından) kral muhafızı oldu ise o hayli hayli olabilir ama olacağından değil elbette sadece engel yok demek istedim. Onun Sur’a gönderilmesi hoş olabilir ama Jon orada uzun süre kalmayacaktır. Diğer yandan Edric tipten ziyade karakter çekiciliği olarak Robert’a benziyordu diye biliyorum; Gendry ise tip olarak. Karakter sıfır benziyor. Fırtına Lordu olarak Edric daha uygun, eğitimli ve oradaki herkes tarafından seviliyor, daha kalifiye.

Edric’i alıp Jon’a korusun diye getiriyorlarmış; baban ve onun babası çok yakındı diye. Hatt bir de Gendry geliyormuş, iki Barth bizimkinin elimde, al kellesini Barth soyu sona ersin. Babalarının ona yapmak istediği gibi :grin:

Şafak Jon’un eline geçer ve o kılıç Işıkgetiren olur mu peki?
Dayne hanesinin Şafak İmparatorluğu kökleri olduğuna dair teoriyi göz ardı etmiyorum. Hatta Ametist imp. Dayne hanesinin en eski atası olabilir gerçekten

Yok KG olamaz derken öyle bir adamın olmasını istemem açısından dedim.

Edric tip açısından da çok benziyor kulakları annesinden alsa da Robert a çok benziyor huy olarak da öyle o da tam savaşçı.

O zaman Uzunpençe ne olacak ? Yazar o kadar da kılıç değişikliği yapmaz bence.

Eski Jon olsa yapmaz derdim de ölümden dönecek Jon’un karakter değişimi bunu yapmaya müsait olabilir :grinning:

Uzunpençe aslında diğer valyria çeliği kılıçlardan çok da farklı değil ama Şafak kayan yıldız kalbinden yapılmış bir kılıç ve çok çok daha eski. Ama tabi Gerold Şafak’ı çalıp Sur’a niye gitsin veya kılıcı çalmasının cezası olarak gönderilse bile yanında Şafak olmaz

Aynen orası öyle de Uzunpençe kime verilecek o zaman?

Uzunpençe’nin aslında Blackfyre olduğu teorisi var. Pek katılmıyorum ama gerçek olmasını çok istediğim bir teori.

O teoride Uzunpençe den kimsenin bahsetmediği geçiyordu galiba ama ben Jorah bahsetti diye hatırlıyorum. Dany de bulursam sana Valyria çeliği kılıç verecem mi ne demişti.

Oğlanda “savaşçı” olarak tanımlanacak bir şey yok, daha bir çocuk yani. İleride olabilir elbette yaşarsa.

Şafak çok eski ama Jon’un hikayesinde o şekilde bir yer alma olmaz, olsa olsa Jon’u AA çıkartacaklar ise (dizide yaptıkları gibi) kanayan kılıç motifi olarak kullanılır.

Uzunpençe ise sanıldığı gibi sonradan bir Valirya kılıcı olmayabilir, Blackfyre olma olasılığı var.

Jorah meselesini ben de hayal meyal hatırlar gibiyim aslında ama işte… Aile yadigarı olarak mı yoksa Valirya çeliği olarak mı bahsi geçti, o bölümden de emin değilim. Bir daha bakmam gerek tüm povlara

Edric gururla bana dövüşmeyi babam öğretti falan diyordu ve ben Savaşçı’nın adamıyım babam gibi falan diyordu buradan aslında savaşçı olacağı çıkarılabilir.

Jorah ın haberi varsa o kılıç direk aile yadigarı oluyor o zaman Bf olma ihtimali gitmez mi ?