Satin Ne Ayak?

Babası onunla hiç muhatap olmuyordu ki adam kral, KL’de yaşıyor. Hediyeleri bile Varys gönderiyor. Küçük çocuk sonuçta, öyle der o.

Şimdi şöyle bir şey olabilir, uzunpençe diye bir aile yadigarı kılıç olabilir ama Valirya çeliği olup olmadığı belli ise pov’da evet, ihtimal baya düştü demektir ama belli değilse sadece başka bir kılıç olduğu düşünülebilir. Gerçi hala bana göre o kadın o kılıcı ne diye abisine gönderir ki? Saçma mantığıö almıyor, ölünce be olacaktı kılıca diye soruları sorarım.

Ben uzun pençenin Lannesterların kayıp kılıcı olduğunu düşünüyorum
Şafak Dayne hanesi içinde kim layıksa ona veriliyor. Hane dışına veriliyor mu bilmiyorum. Aslen Dayne lorduna ait ama onu onurlandıracak Dayne isimli şovalye kimse o taşıyor kılıcı başka hanelerdeki gibi lord yada oğlu değil
Yine ben Stannisteki kılıcın ışık getiren olduğunu düşünüyorum. Doğru kılıç ama yanlış elde diyorum
Diğer konu Saten e itiraf edeyim çok dikkat etmedim. Ama Rhaegar ve arkadaşları benzetmelerini R+l= J teorisi için gönderme olduğunu, ilerde Jon un etrafında bunlar olsa bile en yakına ben Tarly ve Edd i almasını bekliyorum.
Gendry mi Edric mi derseniz ben Gendry ye daha yakın olmasını bekliyorum. Çünkü Gendry Roberttan nefret ediyordu, Edric in o kadar nefret ettiğini sanmıyorum, yaşları yakın ve Arya Gendry de bekliyorum (yüzsüz adamlardan canlı kurtulursa ) bu sebepler ile Gendry Edric ten daha öne çıkacaktır bence

Mormontlar biraz garip bir aile. Asıl tehlikenin farkında olabilirler.

Öyle bir diyalog hiç hatırlamıyorum yalnız harbi çok garip

Çocuk niye yalan söylesin ki bana dövüşmeyi babam öğretti diyor işte.

Yav bir iki ders vermiştir alt tarafı, kaç kere babası ile vakit geçirmiş olabilir ki? Neyse mesele o değil, oğlan sonuç olarak savaşçı değil.

@Symmachus ben bir bakacağım o konuşmaya, hatırlar gibiyim çünkü.

O konuşm varsa hayaller yalan olur.

Belki uzunpençe aslında Blackfyre diye uzatabiliriz. Brynden gitmeden önce bazı sebeplerden güvenilir bulduğı için Mormontlara teslim etmiştir falan

Hiç sanmam o zaman, vere vere onlara vermesi mantıksız yani. Kim ki onlar?

Nadir Warg hanelerden birisi kuzeydeki. Bir de Brynden gibi adamların potansiyele ilişkin güçleri olduğu gibi bunlara gerek kalmadan Martin Brynden’ın kankası Deor Mormont diye bir karakter çıkarır. Hatta belki genç Jeor Mormont’a vermiş ve zamanı gelene kadar sakla demiş bile olabilir. O da ailesine göndermiştir güvenlik için falan…

Sen baya senaryo yazdın yine… Dahası hala bunlar kesin warg diye diretiyorsun. Neyse. Sanmıyorum.

Mormont hanesinin direk warg olduğu nerden belli ? Direk niye Jeor a versin falan baya baya senin yazdığın hikayeye gidiyor.

Büyük ihtimalle warg :slight_smile:

Aynen hikayeye girdi. Farkındayım.

İhtimal vermek için kitapta dayandırman gereken bir şey lazım, kızın teki bir şaka yaptı ciddiye aldın, hem de tüm kadınları warg edip haneyi özel olarak warg yaptın. Bunun temeli yok, 1000 kişiden biri warg olur. Yani o adada olsa olsa bir tane warg çıkar. Lakin bence Stark çocukları kuzeyin warg nüfusunu doldurdu :joy:

Ha dersen ki benim hissiyatım o yönde, itiraz etmem elbette hislerin öyle kanaat etmiş der geçerim ama ihtimal olması için bile elde somut bir şeyler olmak zorunda.

Kızın birisinin yaptığı şaka değil sadece. Zaten anne olan Mormont’un ayılarla ilişki içinde olduğı ilk kitaptan beri muhtelif kaynaklarda dillendirilen bir şey. Ha ayıdan çocuğu olma meselesi şakadır ona bir şey diyemeyeceğim ama ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Wargken ilişkiye girmek dillendirilmişken, Maege Mormont’un ismi ayıseven Leydi diye çıkmışken bu ailde Warglık yok kesinlikle kanıt yok demek hiç olmuyor bence.

Bu kadının ayılarla bir ilişkisi kesinlikle var. Ha belki Putin gibi ayıya biniyordur sadece bilemem.

Tek bir Satin kimdir sorusu bizi nerelere getirdi yav :grinning::grinning:
Ama forumun bu halinide seviyorum. Herkes ilgili ve bildiği herşeyi paylaşmak istiyor.

Buyur? Nerede yazıyor? Ayrıca ona bakarsak Starklar kurdum diye geziyor, kurtlarla mı çifleşmişler? Lütfen.

@tilki evet bir yerden başka noktaya çok değişim yaşayabiliyor konu ama kabul edeyim bu sefer kırılma noktası benimle oldu; Jon ve Rhaegar’ın dostları meselesine girince oldu her şey :upside_down_face:

Hatırlamıyprum. Ama Jeor Mormont dillendiriyor bir kere vsr
Böyle söylentide saçma diye. Güneyde de pek çok kez ayılarla ilişkiyr giren leydi dendiğini duydum ki illa ısrar ediyorsan eve gelince bakar bulurum. Starklara kurt denmesiyle çok farklı bir boyutta bu. Burada spesifik, somut bir olay var çünkü.

Şu spesifik tüm alıntıları istiyorum eve geldiğinde :slight_smile:

Tamam.

02020020202020202

Kralların çarpışması Tyrion POV2

Diğerinde de Jeor söylüypr ama saçma söylenti olarak nitelendiriyor.

Belki olayı yoktur sadece yan karakterdir.