Satin Ne Ayak?

Bu da olabilir, akla gelen en mantıklı düz yorum :slight_smile:

Ben yine de Jonun biseksüel olma teorisini daha çok sevdim. Bir teori vardı Jon ve Dany birlik olucak ama Gece Kralını yine yenemyicekler. Evlilik ayarlanıcak ve Daenerys Gece Kralının gelini olur, son. Bakarsın finalde Dany değil Jon gelin olarak gider akgenezlere.

@YeniAy_Ottoman özellikle de son cümleden sonra sinirle eksi butonu aramıştır herhalde :sweat_smile:

Dizi için herhalde? Kitapta yok böyle biri. Biseksüel olmasını istemem açıkçası, mevcut haliyle daha çok seviyorum kendisini. :smiley:

@Symmachus sinirlenecek bir şey yok. Dediğin kısmı da buldum, evet.

Lord Janos kafası karışmış gibi görünüyordu. “Ben onun bir kadın olduğunu sanıyordum. Ayılarla yattığı söylenen leydi. Ondan mı bahsediyorsunuz?”

Mormont kadınlarının hep böyle söylentisi var galiba :smiley: Kızı da anasından öğrenmişe benziyor, galiba erkekleri çok fazla pasif tipler, ortalıkta görünmüyor diye ayı herhalde kocası mı demişler ne demişler. :smiley:

Jon’un biseksüel olması bana da olası gibi geliyor. Sonuçta Martin için bir sorun olmuyor. Aksine seviyor öyle ilişkileri. Hem Saten’in tatlı ve yakışıklı olduğu söyleniyor.

Özellikle şeride birçok gey, lezbiyen ve biseksüel karakterin olduğunu biliyoruz. Mesela Meeren’e giden Victarion’un üstadına adamları tecavüz etmişti. Altın Mürettebat’ta veya İkinci Oğullarda bir adamın eşcinsel ilişki yaşadığı bariz gösterilmişti. Hatta bana göre Aegon ve Ördek (kendi kral muhafızı ismini unuttum) arasında ilişki var.

Sen baya herkesi eşcinsel yaptın ama bence de seride çok fazla görüyoruz. Dany, Irri’yle giriyodu. Sonra Cersei de bir kadınla başlıyodu sonra kendinden utanıp kadına dur diye bağırıyodu. Bence her karakterin içinde az biraz var ki o kadar koyu erkeğim diye gezen bir sürü Greyjoy adamının eşcinsel bile olmayan (bildiğimiz kadarıyla) bir adama tecavüz etmeleri çok kötüydü.

Öte yandan Jon öyle olsun istemem çünkü hikaye baya bi karışır. Ama zaten Jon, Dany, Cersei gibi karakterler öyle olsalar bile bu önümüze açık açık koyulmaz. Renly ve Loras da öyleydi büyük ihtimal ama bize verilmemişti. Hatta Arianne bile bir adamla ilk kez seviştiğinde yanında bir kız arkadaşı daha vardı.

Yani demek istediğim hem Jon öyle biri değil (daha kızlarla yapmıyor) hem de olsa bile Saten le bir kere ilişkiye girip çıkar ikincisi olmaz, hatta bize vermezler bile. Dany’nin Irri yle girmesi gibi. Yani korkmayın finalde Jon ve Saten’i demir tahtta görmeyiz :upside_down_face:

Herkesi eşcinsel demedim. Olanları söyledim. Ayrıca biseksüel olmakla bize sunulan karakter zarar görmüyor :slight_smile: Dany ve Jon’un kral olacağını sanmıyorum. Pembe dizi yapmıyorlar :smiley:

Şimdi, @The_Sworn_Sword abi sağ olsun, Discord’da Satin’e karşı merakımın yeniden ateşlenmesine sebep olan şeyler söyledi. :smiley: Ben de kısa bir araştırma yapayım dedim forumda ve bu oğlancık hakkında tartışma başlığı gördüm, ilginç noktalara değinmişler. Ben de burada bunları öne süreyim, siz de fikirlerinizi belirtin. Taktım ya ben bu oğlana. :smiley:

Bu arada benim gözümden kaçmış. Satin, Eskişehir’li bir fahişe olmasına karşın doğrudan oradan gelmiş biri değil. Nasıl olduysa artık yolu bir şekilde Vadi’ye düşmüş.

Bir lordun Martı Kasabası’nın yakınlarındaki zindanından,” diye cevap verdi demir ustası. “Bir haydut, bir berber, bir dilenci, iki öksüz ve bir erkek fahişe. Diyarı bu adamlarla koruyacağız.”

Bahsi geçen lordun, Lyn Corbray olduğu düşünülüyor. Kendisi Vadili ve eşcinsel. Bu oğlan oraya girecek ne yapmış olabilir, bilemedim. Adamın sadece eşcinsel değil ayrıca pedofili olabileceğini konuşan okuyucular var, haliyle yaş 18 olunca sallamıştır diye fikir yürütülüyor ama “pedofili” meselesini destekleyen bir şey olmadığı gibi yaş 18 oldu diye adam zindana atılmaz, salarsın gider.

Okuma yazma biliyor, iyi yay kullanıyor (görünürde Sur’da kullanmayı öğrendi) ve hızlı öğrenen zeki biri. Fakat gel gör ki Jon’un odasını sıcak tutmakta iyi değil.

Jon’un silahhanenin arkasındaki odası yeterince sessizdi ama bilhassa sıcak değildi. Ateş bir süre önce sönmüştü; Saten, ateşi beslemek konusunda Efkârlı Edd kadar gayret göstermiyordu

Bu durum da bazı okuyuculara “neden” sorusunu sordurmuş. Sonuçta yaver olarak talim yapmadığı zamanlarda yegane işi Jon’a hizmet etmek. Bu durumda bu oğlan hizmet ve talim dışında ne yapıyor? Başka bir şeylerle mi uğraşıyor? LF’nin Sur’da olan biteni(bilhassa Jon’u göz hapsinde tutmak adına) öğrenmek için casus olarak gönderdiğini düşünenler var yahut Varys’ın(belki eski bir kuştur falan şeklinde, AZCIK yazmayı okumayı bildiğini biliyoruz.) Unutmayın Jon bu oğlandan en az 1 kere “tatlı” koku aldı ki bu da genelde “ölümle” bağdaşan bir ifade. (Elbette Jon’un ölümünde parmağı olduğuna mı başka bir şeyin ölümünde parmağı olacağına mı yoksa hiçbiri ile alakası yok sadece Martin’in Jon’un öleceğine dair bıraktığı tatlı koku betimlemerinden biri mi bilemiyoruz şu an) Ayrıca neden bilmiyorum ama Marwyn’in adamı olabileceğini söyleyen de var, sanırım Eskişehir’den olması ve Marwyn’in fahişeler arasında dostları olmasıyla ilgili bir mesele.

Hatta bir görüş var ki çok ilginç; Tyrek Lannister’ın kılık değiştirmiş hali. Fakat pek ihtimal vermem, saçlar boyanabilir ama göz renkleri boyanamaz. Oğlanın gözleri de koyu idi, yeşil değil.

Lyn Corbray bağlantısını beğendim. Gerçekten onunla alakalı olabilir. Ama bence sura gönderilmesi basitçe Lyn’in sıkıldığı oğlanları postalamasıyla alakalı olabilir. Martin’in karakterlerle alakalı ipuçları genelde o kadar da gizli olmuyor. Yani karakterde gerçekten ine olması dışında bir inelik olsaydı tatlı koku bağlantısından başka şeyler görürdük. Tatlı koku bence zorlama bir kuram, foreshadowingden çok GRRM’nin edebi zevkiyle alakalı gibi geliyor bana.

Vadiden gelmiş olması ilginç bir nokta olabilir ama Tyrek Lannister olma ihtimali yok bence. Ben Tyrek’in Lf tarafından kaçırılmış olma ihtimalini daha olası buluyorum.

Benim aklımda şöyle bşe şey var. Buna dair kanıtım yok ama Tyrek Lannister öldü sanılan Tygett Lannisterla bir arada çıksa, beraber Targaryen tarafını destekleyen Tyrion’u destekleseler çok ilginç olabilir aşfşdb

Abi o bayağı zor ya Tygett ile ilgili dönen teoriler var ve onun Dany’e yakın bir yerlerde bulunduğunu düşünüyorum ben de ama Tyrek ile Tygett’iin birlikte çıkması bayağı zor.

Olay şu biliyorsun Varys bayağı yeni düzen için çalışıyor ve Tyrek’i kaçıran da o. İşte benim düşüncem Varys’in gizliden gizliye alternatif Lannister tasarladığı.

Valla bilemiyorum ya dediğim gibi bana zor bir olasılık gibi geliyor. Zaten bu isyan sırasında kaçırılıyor ve isyanı Lf’nin düzenlemiş olması gayet yüksek bir olasılık bence.

Ben hep Varys’in oyunları bunlar diye düşündüm. Buna dair gönderme vardı galiba ama hatırlayamadım şimdi uzun zaman oldu,

Geek teori o isyanı düzenleyen adamın Baelish olduğunu çok güzel bir teoriyle anlatmıştı. Tygett nolur bilemiyorum.

Geekteori o videoyu Preston Jacobs’tan alıp çevirmişti :smiley:

Ben o kadar anlamam sonuçta adam yaptı :smiley:

Doğru ama bu konuda gıcık kapıyrum Geekteori’den. Bir iki videosu ile Preston jacobs’ın videoları arasında benzerlik görünce bir incelemeye kalktım videolarının çoğunu ondan almış ama bunu belirtse videolarında bu kadar kızmazdım.

İnternetten aldığını belirtiyor zaten