Seçmelerden bir haber

#1

Uyarı: Downton Abbey izleyicileri varsa eğer, yazının spoiler içerme ihtimali bulunuyor.

Emektar İngiliz oyuncu Maggie Smith, ITV kanalının Britanya çapında en çok izlenen dizilerinden biri ve 63. Emmy Ödülleri’nde 4 Emmy’nin sahibi olan Downton Abbey’de(Bunlardan biri Maggie Smith’in, “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu-Mini Dizi” kategorisinde aldığı Emmy’dir) Downton Kontesi Leydi Violet karakterini canlandırıyor. Dizinin üçüncü sezon çekimleri şu anda hala sürüyor. Daily Mail’e göre, Maggie Smith’in 3.sezon Yılbaşı Özel bölümünde olacağına dair anlaşması sağlandı fakat oyuncu, 3.sezonun kendisinin son sezonu olmasını istiyor.

“Maggie Smith, Ağustos’a kadar çekimlere devam ediyor, ve sonrasında ayrılmak, istifa etmek istiyor. 3.sezonun yeterli olduğunu, tiyatro ve sinemaya dönmesi gerektiğini düşünüyor.” diyor Daily Mail.

Downton Abbey’nin yapımcılarından Rebecca Eaton, 3.sezonda ana bir karakterin ölümü olacağını dile getirmişti geçenlerde. Maggie Smith’in bu açıklamasıyla birlikte bu, Downton Abbey takipçilerini kuşkulandırıyor; ölecek olan ana karakterin Leydi Violet olabilme ihtimali yüzünden.

Peki bunun Game of Thrones ile ne gibi bir bağlantısı olabilir?

İşte açıklıyoruz.

Serinin hayranlarının dileği, öncesinden beri Maggie Smith’in Olenna Redwyne karakterini canlandırması yönünde. Hayranların toplu isteklerini hafife almamak lazım. Nice çoğu hayranın istedikleri ve karakterlere yakıştırdıkları oyuncular Game of Thrones kastında yer almıştır(Petyr Baelish - Aidan Gillen, Brienne - Gwendoline Christie, Khal Drogo - Jason Momoa gibi)

Özellikle Maggie Smith’in bu açıklamasıyla, 3.sezonda Olenna Redwyne karakterini canlandırma düşüncesi tekrar ve ısrarla gündeme geldi. Maggie Smith’in oyunculuğu izleme fırsatına erişenler, ve Olenna Redwyne karakterine dair bilgisi olanlar, şüphesiz bu uyumu destekleyeceklerdir.

Peki Olenna Redwyne kimdir?

Tyrell Hanesi’nin Lordu Mace Tyrell’ın annesi olan Olenna Redwyne, merhum Luthor Tyrell’in eşidir. Yaşlı(Catelyn Stark’ın babası Hoster Tully’den de yaşlıdır), kır saçlı ve çok ufak bir görünüme sahiptir. Kırış kırış olarak tarif edilir, sivri dili ve hınzır zekasıyla açıkgöz yaşlı bir kadındır kendisi.

3.sezon kastına dair konuşmak erken olur fakat şimdiden dileğimiz başarılı emektar oyuncu Maggie Smith’in Game of Thrones kastına katılması yönünde.

Not:Facebooktaki bir sayfadan alıntıdır.Bekir Cem gerekiyorsa linkini buraya yazayım.

#2

bence güzel olur harry potter da tanımıştım ama downtown abbey i izlemedim hiç

#3

Evet bende ordan hatırlıyorum.Büyücü müdür kılığı buna tam uymuştu.

#4

inşallah olur maggie smith gibi kaliteli bir oyuncu dizi için çok iyi olur

#5

yakışır bencede

#6

Bence tam uyar.Zaten iyi oyuncu kadın.İyi bir seçim yapmışlar.

#7

isabet olur