Selmy Hanesi

Selmy, Baratheon Hanesine sadakat ile bağlı bir hanedir. Bölgesi Stormlands da Harvest Hall denilen yerdedir. Arstan Selmy tarafından yönetilirler fakat, hanenin bilinen üyesi Ser Barristan Selmy, kralmuhafızları komutanı(komutanıydı) ve Hane varisiyken tüm haklarından kral Robert ve muhafızlar uğruna vazgeçmiştir. Esas olarak Renly Baratheon yönetimindeki Fırtına Burnu’na bağlıdır.

lordları Arstan Selmydir

No thank you :slight_smile:

Barristan Selmy nasıl biriydi? (Tyrek Lannister)
O adam… bir ressamdı, sadece kırmızı kullanan bir ressam, onun gibi dövüşmeyi hayal bile edemiyordum… (Jaime Lannister)

Çok güzeldi o sahne.

bence de güzeldi. ayrıca JamieLannisteR imzanı her gördüğümde gülme krizine giriyorum :smiley:

B*k fırlatmaları benimde hoşuma gitmişti :smiley: Eski adım QoQo gerçek adım Görkem hatırlarsan bundan sonra ismimle hitap edebilirsin

haha çok iyi bi sahneydi :smiley: eski adını biliyodum ama değiştirdiğini bilmiyodum :slight_smile: tamam Görkem :slight_smile:

Barristan selmy 23 yasinda kral muhafizi olmustur. Son Feunoyr ferdini (canavar Maelysi) öldürerek “cesur barristan” lakabini kazanmistir. Efsane sövalye Gerold Hightower tarafinadan beyaz mantoyu almistir. Robert baratheon isyani sirasinda krala sadik kalmistir, Ned Starkla karsilasmistir ve üsünlük kurmustur. Ned sadece Howland Reed sayesinde kurtulmustur. Savastan sonra Kral robert onu af ediyor ve muhafizlarin kamutani ilan ediyor. Taa ki Joffrey dayisina yer acmak icin onu kovana kadar.

Zaten bu adam Kral Aerys’i korurken bayılmış.Ölülerin arasından çıkarmışlar.

Düzeltmeler
[list]
[]Son Blackfyre(feunoyr değil) ferdi
[
]Barristan ned le savaşmadı ayrıca o howlan reed olayında yoktu neşe kulesinde
[*]dayısı için değil tazı için yer açmak istedi
[/list]

Evet zaten Jaime Kral Muhafızlarındaydı Tazı için yer açıldı.

Ilerde daha cok sevicez Barristan Selmyi

Niye ne yapıyor ? Kimi kurtarıyor ? ÖM ya da spoilerla atarmısın

Cok fena spoiler, Istek oldugundan yaziyorum

Barristan abimiz westerosun curumuslugunden bikip solugu essosda aliyor. Dany’yi bulup ona hizmet etmeye gidiyor. Buldugu anda da sanirim hayatini kurtariyor birseyden. Dany onu Queenguards (kralice korumalari) komutani yapiyor hakettigi gibi. Tabi bundan once durustlugunun ifadesi olarak Mormontun Varys casusu oldugunu soyluyor. Ilk basta kimligini aciklamamasindan dolayi Baristana, ve casus oldugu icin Mormonta kizan Ejderha kralicesi bunlari imkansiz bir goreve yolluyor. Gorevi basariyorlar ikisi.
Barristan daha sonra Dany’yi iyi bir kralice olabilmesi icin neler yapip ogrenmesi gerektigi konusunda bilgiler veriyor, danismani oluyor. Hatta belki de Dany,nin tum ordusunun komutani bile oluyor.

Spoiler gerçekten fenamıs kendine güvenmeyen açmasın , yedik spoileri :smiley:

Güzel spoilermiş teşekkürler cevap verdiğin için.

Lord Stark yakın geçmişte Trident savaşında birbirimize karşı savaşmıştık (Barristan Selmy)

-savaş meydanında karşılaşmamız olmamıza seviniyorum, sör barristan (Eddard Stark)

sizi onlarca mükemmel şövalyeleri doğrarken görmüşlüğüm var (Barristan Selmy)

-babam bana gördüğü en yetenekli şövalyenin siz olduğunu söylemişti (Eddard Stark)

Barristan Selmy’nin böyle ufak bir haneden geleceğini hiç beklemiyordum ama bu onu daha azimli gösteriyor geldiği yerlere bakarsak.

Bir önceki mesajimda verdigim yanlis bilgi icin özür dilerim. Ned olayinda barristan yok. Onu ser arthur daynele karistirdim. Bu arada raegara düzeltme icin tesekürler.