Senaryo

283 AL – 303 AL(Robert’in İsyanı-Aerys’in Ölümü)
Robert Baratheon, nişanlısı Lyanna Stark’ın kaçırılması üzerine başlattığı isyanı Lyannayı geri aldıktan sonra sona erdirir. (Çanlar Savaşı’ndan hemen sonra) Ancak Lyanna Robert ile evlenmez ve Kışyarı’ya dönerken ölür. Robert Baratheon, Lyanna’yı kaybetmenin verdiği hüzün ile Özgür Şehirler’e gider ve izini kaybettirir.
Maron ve Rodrik Greyjoy 300AL yılında babalarını öldürmek için yaptıkları komplonun ortaya çıkması sonucu ölüme mahkum edilir ancak Adalar’dan Euron Greyjoy’un yardımı ile kaçarlar ve Theon Greyjoy Demir Adalar’ın varisi olur.
Kuzey’in başında Eddard Stark vardır ve tahta bağlılık yemini etse de asla tam olarak sadık olamaz. Sansa Stark, Theon Greyjoy ile nişanlanırken Robb Stark ise [ismini oyuncu seçecek] Greyjoy(Theonun kız kardeşi) ile nişanlanır.
Aerys isyandan sonra 20 sene boyunca hüküm sürer. 303AL’de öldükten sonra tahta 44 yasındaki Rhaegar Targaryen geçer.
Jon Arryn isyandan hemen sonra Cersei Lannister ile evlenir(285 AL) ve çiftin Artys Arryn ve Myranda Arryn adında iki çocuğu olur. Myranda, 300 AL yılında Nehir Toprakları lordu olmadan hemen önce Edmure Tully ile nişanlanır.Lord olduktan kısa süre sonra da evlenir.
Batıda ise Jamie’nin isyandan sonra kral muhafızı olarak kalması sebebiyle Tyrion’u varisi yapmaktan başka şansı kalmayan Tywin, Tyrion’u varisi olarak atar. Tyrion, Lysa Tully ile evlenir(290AL) ve Tygett adında bir oğlu, Joanna adında bir kızı olur ancak çift mutlu değildir.
Willas Tyrell ve Arianne Martell 300 AL’da evlenir ve çiftin Nymeria Martell ve Garth Tyrell adında 2 çocukları olur.
Stannis Baratheon Fırtına Toprakları’nın başına geçer ve Margaery Tyrell ile evlenir.(300 AL)

303-330 AL(Aerys’in ölümü-Rhaegar’ın ölümü)
Rhaegar tahta geçtikten hemen sonra Targaryenlerin kardeşleriyle evlenme geleneğini yasaklar.

330 AL(Rhaegar’ın Ölümü-…)
Son Ejderha ölmüştür. Tahtta artik yarı deli oğlu Aegon vardır. Yeni kral isminin altıncısı olarak tac giydiği gün bircok lordunun artık ona bağlı olmadıklarını bildiren mektuplar gelmeye başlar. Starklar ve Greyjoylar Robb Stark önderliğinde birleşir ve Stark lordu kendini Kuzey ve Adaların Kralı ilan eder. Kral Robb Stark’tan gelen mektup şöyledir:

''Ben Stark Hanesi’nden isminin birincisi Kuzey ve Adalar Kralı Robb Stark’ım. Şimdi ve zamanın sonuna kadar Kuzey’in ve Demir Adaları’nın hiçbir güneyli kralı bağlı olmadığını bildiririm. Bu unvan ben öldükten sonra oğluma, daha sonra onun oğullarına ve torunlarına geçecektir. Demir Taht, Kuzey ile Adalar üzerinde hiçbir hak talep edemez ve Taht’a ettigimiz tüm yeminler tanrıların ve insanların huzurunda artık gecersizdir. Krallığımı tanı ve kızım Lyanna’yı oğlun Daemon ile evledireyim. Bunu kabul etmez, krallığımı tanımaz ve krallığıma benden izinsiz adımını atarsan tanrılar şahidim olsun ki Demir Taht’ı eritir ve tüm ejderha soyunu erimiş demir ile kutsarım. "

Bunun üzerine Aegon VI sancaklarını çağırır. Ancak uzun zamandır birbirleriyle evlilik ve nişan yoluyla bağlar kuran Lannister-Tully-Arryn Haneleri çağrıya cevap vermek yerine Aegon’u tanımadıklarını ve diyarın gercek hakiminin Aegon’un halası Daenerys olduğunu söylerler. Aegon, Kuzey ile mucadeleyi sonraya bırakır ve asıl tehlike ile çarpışmak icin hazırlanır. Çağrısını cevaplayan Tyrell ve Martell Haneleri’ni Kral Toprakları’na çağırır. Baratheonlar ise Aegon’a nefretlerinden dolayı tarafsız kalırlar. Bu nefretin kaynağı yıllar önce Aegon’un ilk karısı Elenna Baratheon’u zina sucundan idam ettirmesidir. Gücünün yetersiz olduğunu gören Aegon, Özgür Sehirler Kralı [ismini oyuncu seçecek]’e ittifak teklifinde bulunur ve kazanmaları halinde Fırtına Toprakları’nın lordlugunu ona vermeyi ve Essos’taki fetihlerinde ona yardım etmeyi teklif eder. Kralın teklifi kabul edip etmediği belli değildir.

Lannister, Tully ve Arrynlerin isyanı sayesinde Aegon’dan kurtulan Kuzey ve Adalar Krallığı sınırlarını genişletmek ister. Stark adamlarını taşıyan Greyjoy gemileri Menzil’in Gün Batımı kıyılarında görülür ve Kalkan Adaları saldırı altındadır. Ancak Robb Stark’in daha önemli meselelere uğraşması gerekmektedir. Kardesi [ismini oyuncu seçecek]'tan gelen bir kuzguna göre Sur’un Ötesinin ve Asıl Kuzeyin Kralı Ateşin Oğlu [ismini oyuncu seçecek], büyük bir yabanil ordusu ile Sur’a saldırmaya hazırlanıyordur. Kuzey Kralı’nın tekrar taç giymesinden sonra yavaş yavaş eski ihtişamlı günlerine dönen Nöbet için bu büyük bir tehlikelidir. Ancak aynı zamanda Starkların Nöbet durdukça duracağını bilen Rhaegar Targaryen tarafından gönderilmiş olan Targaryen taraftarları Robb Stark taç giydiği an Lord Kumandana karsı isyan eder ve baslarına [ismini oyuncu seçecek] Su’yu getirirler. (Büyük ihtimalle Rhaegar’ın piçi). İsyancı kardeşler Doğu Gözcüsünden Kara Kale’ye kadar Nöbet’in tüm kalelerini ele geçirir. Kral Robb ya fetihlerine devam edecek ya da ana yurdunu ve diyarını korumak üzere Kuzey’e dönecektir. Ancak Kral, daha büyük tehlikenin farkında değildir. Soğuk rüzgarlar yükselmektedir ve Kuzey sonsuz soğuğun etkisine girmek üzeredir. Ak Gezenler denilen topluluk giderek güçlenmekte ve kanı sıcak akan canlılara karsı nefretleri artmaktadır. Canlarını aldıkları kisileri de ordularına katarak hızla güneye ilerlemektedirler.

Essos’da ise Kral [ismini oyuncu seçecek] hakimiyeti güçlenerek varlığını korumakta ve Essos’un geri kalanına da yayılma istegi göstermektedir. Ancak herkes gibi onun da makamına göz diken kisiler vardır. Küçük kardesi [ismini oyuncu seçecek], kardesinin yerine geçme planları yapmaktadır. Söylenenlere göre de Kuzey Kralı’nın kızı Lyanna ile yakın iliski içerisindedir. Kral devasa ordusuyla Volantis’e yürümektedir. Büyük ihtimalle Volantis’i de aldıktan sonra Westeros’a doğru yola çıkacaktır. Ayrıca Essos’da yalnız da değildir. Vaes Dothrak’da Dosh Khaaleen’den onayını alan ve kehanetlerde adı bildirilen ‘’Dünya’ya Binecek Aygır’’ olduğu söylenen Drogo oğlu [ismini oyuncu belirleyecek] Dothraki Denizi’ndeki tüm khalasarları birleştirmiş halde batiya doğru ilerlemektedir. Qohor ormanını talan eden ve Qohor’u yakan Khal, burada kamp kurmuş haldedir.

Çiçeği burnunda kraliçe Daenerys, rakipleri arasında en güçlü olan gibi gözükse de son anda ona biat eden Tullylerden kuşku duyuyordur.

Aegon’un Kral Muhafızları
+Jamie Lannister
+Lancel Lannister
+[İsmini oyuncu seçecek] Martell[Quentyn ve Visenya’nın oğlu]
+Trystane Martell

Olaylar 330 AL yılında geçecek.

Batı Toprakları : Tygett Lannister(Tyrion Lannister-Lysa Tully) Gayrimesru kardesi Tywin Tepe. Joanna, kız kardeşi.

Dorne: Arianne Martell. Quentyn Martell, [İsmini oyuncu seçecek](Rhaegar’ın en küçük kızı) ile evlendi. Oğulları [İsmini oyuncu seçecek] Martell Aegon’yn Kral Muhafızları’ndan biri. Trystane Martell, Rhaegar’ın Kral Muhafızları’ndan biriydi ve su an Aegon’a hizmet ediyor.

Menzil : Garth Tyrell(Arianne Martell-Willas Tyrell) Garlan Tyrell, Rhaenys Targaryen(Rhaegar’ın kızı) ile evlendi. Loras Tyrell, Daenerys Targaryen ile evli. Hiç cocukları yok.

Demir Adalar : Theon Greyjoy, Sansa Stark ile evli. Ağabeyleri Rodrik ve Maron babalarına ihanetten dolayı adalardan kaçtı.

Kuzey: Robb Stark, [ismini oyuncu seçecek] Greyjoy(Theon’un kız kardeşi) ile evli. [ismini oyuncu seçecek-kızkardeş] Stark, [ismini oyuncu seçecek] Bolton(Roose’un oğlu) ile evli. [ismini oyuncu seçecek] Stark ise Gece Nöbetçileri’ne katıldı. Su an 1000. Lord Kumandan olarak gorev yapıyor. Catelyn Stark ise dogum yaparken bebekle birlikte öldü.

Fırtına Toprakları: Stafford Baratheon(Stannis Baratheon-Margaery Tyrell) Tarafsız. Myranda Arryn ile evlenme ihtimali var. Kardesi Elenna, Aegon’un ilk karısıydı ve Aegon tarafından zina sucu ile idam edildi.

Tac Toprakları: Aegon Targaryen. (Nymeria Martell ile evli)

Kuzey Kralı: Robb Stark. Demir Adalar ve Kuzey’in destegine sahip.
Güney Kralı: Artys Arryn. Vadi, Nehir Toprakları ve Batı Topraklarının destegine sahip.
Demir Tahttaki Kral: Aegon Targaryen. Taç Toprakları, Dorne ve Menzil’in destegine sahip.
Sur’un Ötesindeki Kral: Bir yeşilgören. İsmini oyuncu seçecek.
Özgür Sehirlerin Kralı: Bir Blackfyre ya da Robert’in cocuğu olacak
Dothraki Khal’ı: Drogo oğlu [ismini oyuncu belirleyecek] Dothrakların desteği

Haneler arasındaki ilişkiler konusunda katkıya ihtiyaç var mı yoksa sen hallediyor musun?

Birkaç gündür pek Online olamıyorum bu arada pek boş vaktim olmadı.

Starklarla Aryynleri gizli ittifak yapabilirsek.
Surda bir isyandan çok Mance in Başarılı Olması ve surun Tabiri gereği yıkılması olsun.
Surun Ötesinde hakkını arayan iki canlı türünün ve Surun Ötesini arzulayan Yabanılların çekişmesi
Olabilir…
Ormanın çocukları ve starklar HMMM?

Yeniledim
Benim aklıma daha fazla bişey gelmiyor. Artık sizin önerilerinizi alayım. Bunun haricinde bir de kronoloji hazırlayacağız.

Bence iyi ve yeterli.

Senaryo güzel olmuş. RP direkt savaşın ortasından başlayacak demek ki. Bu arada küçük hane lordlarının isimlerini olduğu gibi yansıtıyoruz değil mi?

Oyuncu belirler diye düşünüyorum. Karışıklık falan çıkmasın :smiley: kullanılmayacak ama adı geçecek karaktere de biz isim veririz :stuck_out_tongue: