Septa Lemore Kim?

septa-lemore

Tyene Sand’in annesi olması bence oldukça düşük bir ihtimal hem olsa ne işe yarayacak ki. Şimdi senin yazından okuyunca Ashara olması da saçma gelmeye başladı. Seçenekler arasından Wylla en yakını evet ama gönül isterdi ki Ashara olsun.

Küçük bir haneden de olsa tanınma olasılığı oldukça düşük. Neden saklansın değil asıl soru kimden saklansın. Onu tanısalar ne olur. Şu ana kadar dayne ler dışında birebir tanıdığını söyleyen olmadı.bence wylla senin listende en düşük ihtimalli kişi.liste sondan başa olsa daha doğru olur benim için. Ashara ya bende ihtimal vermiyorum açıkcası.ama bir çok kişi o olduğunu düşünüyor. Tyene sand ın annesini de hiç görmedik bir önemi var mı emin değilim. Wylla yı sen yazana kadar cidden hiç duymadım. Bence wylla tamamen jon un hikayesine bağlı. Aegon la alakası yok.

Bence Wylla olması insana bu ne şans dedirtiyor. 2 tane tahtın gizli varisi ile karşılaşması biraz garip hem jon hem aegonla. Ayrıca Aegon’un yanındaki adamların özenle seçildiğini düşünüyorum bir kaçağı yanlarına alacaklarını sanmam özellikle ned ile falan ilişkisi olan birini adla yanlarınıza almazlar

Aegon ile alakası yok zaten, olması da gerekmiyor. Oradaki herkesin Aegon’un geçmişi ile bir ilgisi yok, sadece Jon Con.

Sen paranı Delinin üstüne yatır, ben Wylla’ya, Ulu Kurt Ashara’ya yatırıyor. Diğerlerini bilmem. :slight_smile:

@Muratkocak Wylla ise bu kadının nasıl oldu da Jon’un gemisinde kendine yer edindiğini ben de merak ediyorum, karanlık bir kısım. Lakin Wylla, Ned ile ilişkili değil Dayne ile ilişkili bir kadın. Jon Con. Rhaegar’ın kadim dostu ve hanedanın en sağlam destekçilerinden Arthur ve ailesinin yanında çalışmış olan bir kadına güvenir.

Bu 3 ihtimal dışında bir başka ihtimal de olabilir; misal oğlanın hakiki anası. :joy: Desem de daha yazarken beynim çığlık attı; kadının ana dili ortak dil, batıdiyarlı bir kadın ve Aegon ile arasında bir benzerlik de yok. O oğlanın çakma olduğundan Jon’un ailesinin kim olduğu meselesi kadar emimin.

Kim olduğu önemsiz.Seriyi etkilemez.

Wylla olmasında şöyle bir sıkıntı da var kabul edelim durum senin dediğin gibi gerçekleşsin ve bu kadın kaçmak zorunda neden kaçmak zorunda bildiği birşeyler var Jonla ilgili şimdi bu kadının peşindekiler muhtemelen bu bilgileri istiyorlar ve şüphelendikleri birşeyler var neşe kulesi olayındaki ki bu kadını arıyorlar o zaman bu adamlar niye jona suikast düzenlemedi eğer jon’un rheagarın oğlu olduğuna dair bir şüpheleri varsa niye sorunun kendisi olan jonu halletmiyorlar da bu kadını takip ediyorlar burası çok mantıksız.

Belkide bu 3 kişiden birisi değildir.Belki Varys’in bulduğu ve kurtardığı kendi sırları olan bir kadındır.Bu seride herkesin önemli bir geçmişi olmasına gerek yok.

Bu kadının önemsiz biri olması olanaksız. Yahu arkadaşlar size şöyle söyleyeyim hatırlayan vardır. Taht Oyunları kitabında Mirri Maz Duur kendisine eğitim veren bir üstat olduğunu söylemişti. Adamın ismini verdi (Üstar Merwyn olması gerek) bu adam sonradan önemli biri oldu.

Üstar Walgrave var. Onun Richard Stark’ın üstadının babası olduğu söyleniyor. Küçük insanlar aslında büyük İşler yapıyor. Lemore asla önemsiz biri değil. Ben kendimce Ashara diyorum ve bunun olmasını temenni ediyorum

Jon’un kendisi bir sorun mu emin değil isen durduk yere Starkların tepki ve dikkatini çekip, arkasındaki kişilerin peşlerine düşürüp, sana ulaşmalarını sağlamak akıllıca mı olur? Bir Arryn cinayeti bile nereden nereye geldi, bir de Ned’in ‘oğlum’ dediği kişiyi öldürdüğünü düşün, o adam neler yapmaz, nereleri kazmaz. Martell değil bunlar, Stark. Öyle beklemez, plan kurmaz. Peşine düşer, kazır, yakaladığında da hesabını sorar. Adam bir de kralın en yakın dostu. Kanıtlayamadığın bir şey için risk alamazsın.

Fakat kadını eline geçirdiğin ve konuşturduğun zaman, başta Robert olmak üzere zaten bir çok kişi Jon’un ölmesini ister, suikasta gerek duyulmadan iş hal olur.

Wylla en fazla ben jon un annesiyim derdi Cat ten başkasının umrunda olmazdı varlığı
Roberttan Ned den korksa onlar ölmüş çıkar ortaya bu çocuk şu der yada Jon Corinton a söyler (belki söyledi ) ama niçin saklansın saçma
öyle olsa Westerostaki tüm süt anneleri tüm piç doğuranlar saklanmalı
saklanması için sebep yok hele helede Aegonun yanında
keza diğer ikiside öyle
bence henüz bilmediğimiz bir hikayeden dolayı saklanıyor ve bilmediğimiz biri yada Aegonun gerçek annesi bu kadın çocuğunun yanında kalmak için kimliğini gizliyor. O bilmeyecek bilirse ölürsün dediler ama o zamanda niçin Lady diye hitap edildi o var hemde Jon Corrinton tarafından. Belkide Septalara hitabet şeklide Lady dir :stuck_out_tongue:

Rhaegar’ın çocuğu yıllarca gizlenecek, saklanacak; ölmesin vs. diye… Wylla da bunun parçası olacak ama millete mi söyleyecek? :smiley: İlk kafadan “Bu oğlan Jon’un abisi, bilmesi gerekir.” diye düşünse de Tyrion POV’unda dikkat edersen Jon Con.'nın nefret dolu bir adam olduğuna dikkat çekmişti, bir şeylere, birilerine kin dolu; eh bu kişilerin kim olduğu bence ortada. Jon’un varlığını Aegon için tehdit dahi bile görebilir bu adam. Forumdan biri yorum yapmıştı, Tyrion’un sevmediği adamı ben de sevmem, kimi sevmedi ise pislik çıktı…

Lemore, Wylla ise dediğim gibi saklanma sebebi olsa olsa “Jon’un kimliğini gizlenmesi için” kaçmak zorunda kalmasına neden olacak bir olay, diye aklıma geliyor. Başka şeyler varsa da artık ileride ortaya çıkar. Wylla vs. de kimse değilse bu üç kişi arasında, kim çıkacak merak ettim. :smiley:

Rahip/belere leydi, lord vs. denmez. Kardeş yahut sıfatlarıyla, isimleriyle hitap edilir. Lancel’i unutma her şeyinden vazgeçti rahip bile değil teknik olarak, keşiş gibi bir şey oldu sade ama o bile vazgeçmek zorunda kaldı.

şimdi Wylla süt anne yada basit aileden Lady olduğunu düşünelim. Bu kişi fazla siyaset bilmez en ufak entrikada erir. Jon Cor. da ona makul ölçülerde saygı gösterir, bu aşırı saygı var gibi geldi, belki de Septalığı ile birleşince bu saygı artmıştır

Jon Cor. nefret dolu olması ayrı şey, Rhaegar’ın çocuğuna baba gibi bakması ayrı şey olarak görürdüm Lemore un yerinde olsam. Bu Rhaegar’ın çocuğunu seviyor bilsin hikayemi (bu arada hikayesini bilmeden delik deşik etmeden Jon Cor. gibi bir adamda onu yanına almazdı ) ayrıca piç yada meşru kardeşi de bilsin derdim.
şimdi diyelimi Jon Cor. söyledi Wylla olduğunu bebeği ne yapacak bu adam
öncelikle Aegonun varisi olması hoşuna gidecektir
sonrasında Starkları belki tarafıma çekme yolunu da açar bu çocuk diye düşünürdü bence.
yani Jon Cor. için bu bebek tehlike değil 2. bir umut olurdu. Wylla da anne değil ki bebeği saklasın kendi canı derdinde, bebeği de dayısı saklıyor zaten
bilmediğimiz bier hikayeden saklanıyor diyordun buna cevap verdim zaten

Lütfen nokta ve virgül kullan, gözlerim kanadı

Jon Cor kim ya :smile:
@Ulu_Kurt , @fecr imla kurallarına tepki olarak doğmuş birisi.

ben Jon diyorsam Jon Snow u
Jon Corriinton u da kısaca Jon Cor. diye yazıyorum bunda @YeniAy_Ottoman dan gördüğümden öyle yapıyordum bir daha dikkat ederim

Öyle biri yok. :thinking:

düzelttim
bunun için mi bu kadar geek

Jon cor’u okurken con cor diye mi okuyorsunuz ?
Neyse jon connington diye değiştirin lütfen.