Ser Gerold Hightower


ortadaki abimizdir.

BAĞLILIK
Kral Muhafızları

ÖLÜMÜ
284 AL TOWER OF JOY

LAKABI
Beyaz Boğa

  Ser Gerold Hightower,muazzam gücünden dolayı Beyaz Boğa olarak bilinen,ünlü kral muhafızı. Kral II. Aerys'in kral muhafızları lord kumandanıydı.

TARİHİ

  Barristan Selmy'yi kral muhafızlarına kabul ettiğinde , Beyaz Boğa muhtemelen zaten 261 AL'de kral muhafızları lord kumandanıydı.281 AL'de, Dorne prensesi Prenses Elia'dan bir öpücük ve biraz mücevher çalan bir Kralormanı Kardeşliği haydutu(sanırım surdaydı :D ) tarafından elinden vuruldu.Yarası nedeniyle Kralormanı kardeşliğine karşı yapılan kapmta komutayı Ser Arthur Dayne'e bıraktı.Kral Aerys II taht odasında Lord Rickard'ı zırhının içinde yakarken Jaime Lannister'a görevlerinin kralı sorgulamak değil kralı korumak olduğunu hatırlattı.Robert isyanı sırasında Prens Rheagar'ın emriyle Dorne'un Kızıl Dağlarındaki Tower of Joy'da Ser Arthur Dayne ve Ser Oswell whent ile birlikte kaldı.Orada Lyanna Stark'ı korudular.Sonunda Eddard Stark ve şampiyonları onları bulmadan önce  Üç Düşli Mızrak Savaşı'nı ve Kral Toprakları'nın yağmalanmasını kaçırdı.Diz çökmeyi reddererek onlarla savaştı ve öldü.

http://awoiaf.westeros.org ’ dan kendi çevirimdir .hatalıysam özel mesaj atın insan içinde rencide etmeyin :smiley:

bu adamı çok seviyorum . Lakabıda çok hoşuma gidiyor . kral muhafızlarından selmy ’ i sabah kılıcını ve birde bunu seviyoum .

eskiler gibisi yok ya :smiley:

ah ah gerold…b.k yoluna aslan gibi adam :DD

iyi biri gibi. unutulmamalı ki aklı olan herkes sorgular ve sorgulamalı. bu yüzden gözümde bir puan düştü

Aklı olan herkes bir krala bağlılık yemini ederken hayatından vazgeçtiğinin farkındadır. Jaime’nin aksine (Ki bence Jaime doğru olanı yaptı) bunların tek gayesi kralı yaşatmak. Ne olursa olsun.yoksa Beyaz Boğa ve Sabah Kılıcı onurlu insanlar.
Martin2in dediğine göre Sabah Kılıcının bu deliliklere neden göz yumduğunu ileriki kitaplarda görecekmişiz

Howland Reed doğradı bunu :))

Rhaegar babasını tahttan indirecekti bu yüzden göz yumdular fakat Robert indirdi .))

teori heralde bu :smiley:

İsyancılarla olan sorunları hallettikten sonra Kızıl Kaleye geri döneceğim Sör Jaime ve geri döndüğümde herşey çok farklı olacak.

-Rhaegar Targaryen

hobaaa :smiley: kaçıncı kitap ?

Kargaların Ziyafeti olması lazımdı

bi çıkmadı ki.bunu da türkçe okuyup 5.i inglizce okucam ama çıkmıyor !

Kasım gibi demişlerdi az kaldı sabret.:slight_smile:

KİTABIMI VERİN BANA !