Seride Öleceğini Düşündüğünüz Karakterler

Ben başlıyorum;

-Öncelikle Willas Tyrell; Ben dahil birçok kişi daha görmeden sevmiş onu. George böyle bir fırsatı kaçırmaz. Hem o da görebiliriz onu demişti. Bence girecek, herkes onu çok sevecek ve ölecek. Tıpkı Oberyn gibi. Gözükmese de ölür kesin. İçimde Euron tarafından öldürüleceğine dair kötü bir his var :frowning:

-Doran Martell; Aslında kendisini çok severim. Fakat planlarını işlemedeki yavaşlığı beni sinir ediyor. Eğer bu kitapta bir bomba patlatmazsa sonu ölüm haberiniz olsun.

-Robin Arryn; Açıkçası kendisi kesin olarak ya hastalıktan ya da Serçeparmak’ın bir oyunuyla ölecek. Umarım ilki olur. Vadide de bir olaylar görmek istiyoruz.

-Varys; Kendisini çok severim fakat seriyi tamamlayabileceğini düşünmüyorum. Nasıl ölür hiçbir fikrim yok ama kötü ölür.

-6. Aegon; Çoğu kişi bana katılmayacak ama kendisi tahta geçse bile ölecek bence, yani bunca savaşın ardından son katılan birinci olursa çok sinir olurum.

-Daenerys Targaryen; Kendisinin hastası olduğumu çoğu kişi bilir fakat hayatta kalacağını sanmıyorum. Söz konusu George olunca ilk kitaptan itibaren gelişimini takip ettiğimiz bir karakterin ölümü bile olası oluyor.

-Margaery Tyrell; Kendisi de buralardan gidecekler arasında bence. Hatta Tyrell Hanesinin dizideki gibi kuruyacağını ve Mace’in kuzenlerine filan geçeceğini düşünüyorum.

Onun dışında öleceği benim için kesin olan (Cersei, Tommen, Myrcella, Serçeparmak) gibi kişileri yazmadım. Ayrıca öleceğini düşünmediğim çok fazla isim olduğu için (Jaime, Tyrion, Arya) aklıma en fazla bunlar geldi.

Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce kimler ölücek?

bence stannis, jaime, aegon, ve garlan ölecek hatta jaimenin ölmesini çok istiyorum ağlatacak ama olsun leydi taşyüreğe yapacağı savunmayı çok merak ediyorum

ben sanmıyorum onun öleceğini bence tyrelleri toplayacak karakter olacak

aslında orada onun karakterinin güzelliği ve seriye kattığı lezzet ve bence ölmesini bekliyorum

tam tersi ölümü yaşayıp güçleneceğini, Serçe parmağa birşey kazandırmadığı gibi zararına olur çünkü o yaşadıkça o reşit olana kadar vadinin yönetimi onda

ben delireceğine daha çok ihtimal veriyorum

sanmıyorum yine politik bu sefer bir lord ile evlenecek

Jon Corrinton ölecek belli ölecek,
Jaime ben onun için ölüp dirilme bekliyorum ama tabiki sadece düşünce,
Stannis sanmıyorum bence yaşayacak bir sonraki Targ kralının eli olacak bence o
aklıma geldikçe eklerim

Hmmm. GRRM dizide ölen bazı kişilerin seride hayatta kalacağını söylemişti. Bunlar kimdir, tam olarak kestiremiyorum aslında.

Stannis 6. kitapta ölür. Kızı da ölür ki öleceği açıklandı. Annesi de ölür. Melisandre de ölür büyük ihtimalle ve Kan Kuzgun’u. Val ve Tormund. Willas ölebilir, kesin diyemem. Tatlı Robin. Marg gider. Doran zaten yeterince yaşadı, kardeşleri ölmüşken kendisinin ölmemesi ayıp kaçar. Emin olmamakla beraber Sansa’nın ölme ihtimali üzerinde duruyorum. Selmy’yi severiz ama onun neslinden hemen hemen herkes öldü, kendisi de ölür. Zaten onun gibi adamlara savaşta ölmek yaraşır. Jaime ve Cersei ölür, ölecek. Rickon da ölebilir ama emin konuşamıyorum, daha önce başka başlıkta da söyledim bir şeye yaramadan bunca kitap gel ve sonra öl, saçma yani. Arienne’nin kardeşi ölebilir. Tommen ve ablası ölecek zaten. Bolton soyu komple gidik, belki yeni doğacak olan hayatta kalır. Edmure ölür, çocuğu hayatta kalır. Freyler’de zaten Kızıl Düğünden sorumlu herkes ölür, belki başa Roslin’in kardeşleri geçer. Benjen ister “zombi” olsun ister olmasın, o da ölü kapatır seriyi. Cat. ve Thoros ölür. Jon Con. ve Aegon. Varys ve LF ile Yargıç. Asha hariç tüm Greyjoylar. Aklıma şimdilik bunlar geldi. (resmen GRRM’in tahtına aday oldum, neredeyse adam bırakmadım.)

Dany bir çok ölüm tehlikesi atlattı ve ileride de atlatmaya devam edecek; sürekli kıza “tatlı” zehirler sunuluyor ve o da her defasından köşesinden dönüyor. Westeros’a geldiğinde de daha çok azap ve tehlike ile yüz yüze gelecek, zaten kehanetler de ortada. “Ay” kuramımdan yola çıkarsak zaten çevresinde bir sürü tehlikeli ve ölümünü isteyen kişi var, Volantis başrahibi(kızılcık) da onayladı bunu zaten. Bunun dışında “tatlı koku” olayı da var bunun. Yani doğrusu nereye kadar ölümü atlatabilecek? Bir insan bu kadar şanslı olamaz, doğaya ters. :stuck_out_tongue: Atasözü vardır, çekirge bile üçüncüde yakalanır, zıplayamaz. Jon daha ilk seferden nalları dikti, bence Dany’de sıra(üzgünüm Duygu :smiley: ).

Garlan Tyrell: Sevdiğim bir adam ama Euron bunu harcar gibime geliyor :S.

Val: sevilen ancak çok kritik bir katkısı da bulunmayan bir karakter. Her şeyden önce Jon’u bu karaktere bırakmaz Martin. Bu tarz şeylerin en iyi çözümü temiz ölümdür.

Margeary: Dizide olduğu gibi arada kaynar diye düşünüyorum. Taht oyunlarında ya kazanır ya ölürsün.

Çakma Baratheonlar: Maalesef hiçbiri yaşamaz. Kazık gibi kehanet var.

Rickon Stark: Skaagos gibi tehlikeli bir adadan çıkması zor biraz. Bir şekilde Ramsay’ın eline düşer diziye benzer şekilde.

Victorian Greyjoy: GRRM’nin öldürebileceği karakter tipine inanılmaz uyuyor bence. Sevilen ancak ana karakter olmayan, ciddi bir katkısı olsa da tıpkı Val gibi olmasa olmazdık diyebileceğimiz bir karakter değil. Zaten Westerosla ilgili hırsları dikkate alınacak olursa buz ve ateş anlaşması için aradan çıkması lazım.

Barristan Selmy: Seninle oynuyorlar :S. İkinci Ned Stark vakası olacaksın üzgünüm.

Doran Martell: Bence fazla yaşayamaz. Bu kadar temkinli ve yavaş adam böyle bir kaosu kaldıramaz.

Petyr Baelish: Diyara ateşler salan zeki bir adamsın ancak ejderleri hesap etmedin. Üzgünüm başarılı olamayacaksın ve senin konumundaki bir adam başarılı olamazsa ölür. Win or die

Stannis: Yenilgi yenilgi büyüyen zafer vardırlarla olmaz reyiz bu iş :frowning:

Shiiren: Pek iyi bir babaya sahip değilsin :frowning:

Ben de ekleme yaptım, senden bir iki karakteri görünce aklıma geldi sonra daha fazlası aklıma geldi. :smiley:

Daha önce de dediğim gibi bu çocuğun öleceğine inanmıyorum çünkü çocuk hep ezildi, küçük görüldü ve şimdi de Baelish tarafından öldürülmesi söz konusu, ölmemesi harika bir şaşırtmaca olabilir.

Roose ve Ramsay Bolton: Stannis tarafından harcanır büyük ihtimalle :smiley:

Walder Frey : Leydi Stoneheart veya Arya, bu sefer affetmez.

Margaery Tyrell: Dizideki gibi olsun olmasın Margaery bence kesinlikle ölecek.

Şu anlık aklıma bunlar geldi :confused:

Kimin öleceğini tahmin etmek güç sağolsun GRRM. Ama Cersei’nin ölmesini istemiyorum kem kitapta hem dizide. Onun diz çöktüğünü görmek istiyorum mümkünse Jon’a ama o olmazsa herhangi biri de olur Sansa’ya da çökebilir Dany’ye de hatta Arya bile yeter ki diz çöksün ve itaat etsin…