Serinin en şeytanı (Tyrion değil) karakteri kim?

1-Jofreey: Başına buyruk hareketler, kral benim ne dersem o olur havasında velet. (Nedd Stark’ı öldürttü, Tyrion amcamıza yapmadığı kalmadı, Sansa’yı köpek gibi oynatıyordu.)

2-Bealish: Ned Stark, John Arryn, Lysa Arryn, Jofrey’in ölümünden sorumlu. Acaba bu güçlü insanları öldürerek ne tür pislikler planlıyor. (Bu konudaki düşüncelerinizi merak ediyorum.)

3-Cercei: Gücün, sevginin, korkunun vücut bulmuş hali. Ailesi için neler yapmaz. (Tyrion hariç.)

4-Doran Martell: Oturup bekliyor. Kralın emirlerini yerine getiriyor ama savaştan uzak duruyor. Acaba bir planı mı var? (Ki bana kalsa Bealish’in bu kadar çok güçlenmesinden sorumlu olan kişidir ve yine Elia Martell ve Rheagar’ın çocukları olan Tristayne Martell’i (Aegon Targeryan) korumaktadır.

Doran adam gibi adamdır fakat Baelish kesinlikle serinin en şeytan adamıdır.

Her şeyin altından bu adam çıkmasına rağmen biz hala eylemleri gerçekleştiren adamları yaptıklarından yüzde yüz sorumlu tutuyoruz. Fakat ben bir gün Baelish’in kim vurduya gideceğini düşünüyorum, gücünün fiziksel olarak yetmediği kalın kafalı bir adam bunun kafasını kesip eline verecek bir şey anlatamadan.

Tabi ki Lord Baelish.Savaşı başlatan kişidir kendisi.Korkulur.

Joffrey şeytan değil,şeytan gibi olup herkesi kendinden korkutmaya çalışıyor ama beceremedi.Bence Doran Martell çünkü çok sakin görünüyor hiç birşeyi belli etmiyor, alttan yapıyor.

Şöyle bir liste yapsak hoş olur mesela.

1-Petyr Baelish: Kafasında kurduğu planlardan GRRM bir seri daha yazar, D&D bir dizi daha çeker. Tehlikeli, sinsi ve kurnaz. En önemlisi de her şeye aç. Özellikle iktidara ve paraya. Bu özellikler zeka ile birleşince çok tehlikeli oluyor. Ve ne yazık ki Baelish’de fazlasıyla zeki. En şeytan olmayı hakediyor.

2-Ramsay Bolton: Acımasızlığının sınırları yok. Tüm insani duygularını aldırmış gibi. Taht Oyunları’na dahil olamıyor ama kendi camiasında en kötüsü.

3-Cersei Lannister: Bu da acımasızlığın kadın versiyonu. Bencil, kendini beğenmişin teki. Westeros tarafından tescillenmiş kötü.

4-Joffrey Baratheon: Tam anasının oğlu. Hamurunda kötülük var ama kurnaz değil. Oyunu iyi oynayamıyor. Elindeki güç olmasa hiçbir şey yapamaz.

5-Tywin Lannister: Belki de tüm kötülüklerin başı. Tüm işlerin başı olduğu gibi. Zeka ve tecrübesiyle çok daha tehlikeli.

6-Walder Frey: Buna ne denebilir ki. Ne desek az.

Bunun dışında; Roose Bolton, Gregor Clegane, Melisandre( seveni de çoktur) diye uzar gider. Kötüden bol bir şey yok malesef.

“Şeytanlik” ile neyi kastettigimize bağlı … Konu zeka ise Joff ve Ramsay bu konuda çok eksik . İkiside gücü eline geçirdiğinde koyulan her tuğlayi bir anda yikabilir . Joff ile tecrübe edindik bunu . Ramsay ’ a gelince… Roose Bolton ’ da oğlunun vasıfsiz olduğunun farkında bir şeyler yapacaktır :d

Şeytani olarak ramsay çok önde o yüzden ramsay diyorum

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Baelish… Tartışmasız.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zeka olarak Tywin, Petry, Varys, Roose falan
Ama mevzu piskopatlık ise Joff, Ramsay ve Gregor

Kesinlikle Baelish…

1 Like

Petry Ve Roose, Tyrion Olmasa Bence En Zeki Ve Şeytani Karakterler.

Baelish ve Margaery’nin teyzesi

1- varys kesinlikle;
baelish’in cat’e zaafı var ve soylulara nefreti bu onun zayıf tarafı kesinlikle, ama varys’in ne olduğunu planını grrm bile bilmiyordur.
2- roose bolton
3-olenna redwyne

6.kitabın yayınlanmış bölümlerini baz alırsak Euron Greyjoy.

Ragnar Lothbrok’un şeytani versiyonu.

3 Likes