Sevdiğiniz Film Replikleri/Diyalogları

Merhaba arkadaşlar.Önceki konu kapandığı için bu başlığı açıyorum.Oraya yazmak istemiştim ama kapanmış.

''Hiç aradığın şeyi bulduğunda, bulduğun şeyin aradığın şey olup olmadığına dönüp baktın mı ?
Kaybedenler Kulübü

“Herkes sadece beyaz olsaydı, beyazın bir değeri olmazdı. Herkes siyah olsaydı siyahın bir anlamı olmazdı. Oysa ki beyazı en güzel gösteren siyah değil midir? Beni değerli yapan benden olmayandır.”
Hükumet Kadın

2 Beğeni

Neden ölmüyorsun sen?
Çünkü bu maskenin altında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var Bay Credy ve fikirlere kurşun işlemez.

V For Vandetta V

3 Beğeni

Yeniden izlettireceksin he :joy:

Kederli ve soğuk ölüm okyanus yataklarını evimiz kıldı. Dalgaları duyan tanrı, lütfetsin yalvaran ruha iflahı. @JoshFaraday seversin.

3 Beğeni

İnsanlar sadece hayalleri peşinde özgür olur. Her zaman böyleydi, her zaman böyle olacak.
Ölü Ozanlar Derneği

2 Beğeni

Remember, Remember The Fifth Of November…

İyi akşamlar Londra… Önce yayını kestiğim için özür dilemek isterim… Pek çoğunuz gibi bende evimin güvenli ortamında günlük sıkıntılardan uzak televizyon başında keyif almaktan hoşlanan biriyim… Bende her insan gibi severim ama onun anısına hürmeten şimdi buradayım… Geçmişte yaşanan o çok önemli olayda mücadele ederken hayatlarını kaybeden o insanların anısına böyle bir kutlama yapmak istedim… Ve böylece beş kasım gününün artık hiç hatırlanmadığını anladım… Bu yüzden oturup sohbet etmemiz iyi olacak diye düşündüm. Elbette konuşmamı istemeyen kişiler de vardır… Eminin şu anda telefonlarda emirler yağdırılıyor ve silahlı adamlar yola çıkmaya hazırlanıyor… Neden? Çünkü konuşulmaya çalışılan yerde çoklar söz alıncaya kadar sözler her zaman gücünü korumaya devam eder… Gerçeklerin ortaya konulduğu sözleri dinleyen herkes için büyük anlam taşıyan sözler…Ve gerçek şu ki; bu ülkede yolunda gitmeyen bir şeyler var… Zulüm ve adaletsizlik, hoşgörüsüzlük ve baskılar!! özgürlüğünüz kısıtlanıyorsa, düşünme ve konuşma hakkınız yoksa, sensörler ve chipler her hareketinizi her konuşmanızı izliyorsa orada işlerin yolunda gittiği söylenemez… Peki bu nasıl oldu? Kimi suçlayalım? Evet, elbette diğerlerinden daha fazla sorumlu olan birileri mutlaka var… ama yinede aynaya baktığınızda suçluluk duyuyorsanız gerçeği öğrenmiş olursunuz… Neden yaptığınızı biliyorum, neden korktuğunuzu da; kim korkmaz ki!!! Savaş, terör, hastalıklar sağduyunuzu ve cesaretinizi kaybetmenize neden olacak çok değişik nedenler ortaya çıkmıştı… Korku içinizi sardı ve o panik haliyle adam Sathler adındaki o başkana sarıldınız!!! Size düzen ve barış vaat etti…karşılığında sessizlik ve emirlere itaat etmenizi istedi…Dün gece o sessizliğe bir son verdim.Dün gece bu ülkeye unuttuğu bir şeyi hatırlatmak için adliye sarayını uçurdum…400 yıl önce bu millet beş kasımı sonsuza dek unutmamak üzere hafızalarına kazımıştı…Dünyaya adaletin, korkusuzluğun ve özgürlüğün sadece söz olmadığını anlatacaktI, bakış açısı buydu… Eğer bir şey görmüyorsanız bu devletin suçları sizin için bir bilinmezse ve karşı çıkmıyorsanız demek ki beş kasımın unutulmasına siz izin verdiniz… Eğer sizde benim gördüğümü görüyorsanız, benim gibi hissediyorsanız sizde benim gibi arıyorsanız o zaman yanımda olmanızı istiyorum… Bir yıl sonra bu gece parlamentonun girişinde bulunun… birlikte olup onlara beş kasımın asla unutulmadığını, unutulmayacağını gösterelim.

2 Beğeni

Çünkü sen bana kelimelerle konuşuyorsun, ama ben sana hislerimle bakıyorum.

Çılgın Pierrot

1 Beğeni

All those moments will be lost in time , like tears in rain.

Blade Runner

İngilizce yazmasam ayıp olurdu.

2 Beğeni

My affections and wishes have not changed, but one word from you will silence me forever. If, however, your feelings have changed, I will have to tell you: you have bewitched me, body and soul, and I love–I love–I love you. I never wish to be parted from you from this day on.

Pride&Prejudice

Is life always this hard, or is it just when you’re a kid?
This is for Mathilda…

Léon: The Professional

3 Beğeni

Sen bana, gerçekten sevilmeye değer bir kadının sevgisini kazanabilmek için daha başka erdemlere sahip olmam gerektiğini öğrettin.

Gurur ve Önyargı

Mr. Darcy :heart_eyes: :heart_eyes: :heart_eyes: :heart_eyes: :heart_eyes: :heart_eyes: :heart_eyes:

2 Beğeni

”Gurur ve kibir farklı şeyler, ama sık sık aynı anlamda kullanılıyorlar. İnsan kibirli olmadan gururlu olabilir. Gurur daha çok kendimizle ilgili görüşümüze bağlıdır, kibir ise bizim hakkımızda başkalarına ne düşündürtmek istediğimize.”

”Onun gururunu ben de kolaylıkla hoş görebilirdim. Benim gururuma dokunmamış olsaydı.”

@Alya_Akbas :relieved:

Gurur ve Önyargı

1 Beğeni

Ben zeki bir adam değilim ama aşkın ne olduğunu çok iyi biliyorum.

Forrest Gump

2 Beğeni

Korku karanlık tarafa giden yoldur. Korku öfkeye; öfke nefrete; nefret ise acıya çekmeye yol açar.
-Yıldız Savaşları Bölüm I: Gizli Tehlike

Anakin Skywalker’ın öyküsünü ve dolayısıyla 6 filmi özetlemiş olan söz.

2 Beğeni

“Dünyayı gölgeler içinde resmediyorlar. Sonra da çocuklara, ışıktan uzaklaşmayın diye tembihliyorlar. Kendi ışıklarından. Kendi gerekçelerinden ve kararlarından. Çünkü karanlıkta ejderhalar yaşar. Hâlbuki yalan. Karanlıkta keşif var, olasılık var, özgürlük var. Yeter ki biri aydınlatsın.” James flint.

2 Beğeni

Eğer yaşamak için çalışıyorsan neden çalışarak ölüyorsun?

İyi, Kötü ve Çirkin

5 Beğeni

Şeytanın yapmış olduğu en büyük hile, tüm dünyaya yaşamadığına inandırmaktır.
Kötü film iyi senaryo.
The Usual Suspects

-Let me ask you this. Do you really think the boy would shout out a thing like that so whole neighborhood could hear him? I don’t think so he’s too much bright for that.
+Bright? He’s common ignorant slob. He don’t even speak good English
-He “doesn’t” even speak good English

12 Angry Men

2 Beğeni

“Sen bana, gerçekten sevilmeye değer bir kadının sevgisini kazanabilmek için daha başka erdemlere sahip olmam gerektiğini öğrettin.”

Gurur ve Önyargı

1 Beğeni

" - Sivil halk ölüyor. Artık teslim olalım.
Hitler : Bu onların tercihiydi. Bizi onlar seçti, elbette ölecekler! Savaş kaybediliyorsa halkında kaybedilmesinin hiçbir önemi yoktur. Alman halkının hayatını en ilkel şartlarda sürdürmesi için çaba sarf etmenin ne anlamı olabilir. Yaşamasınlar daha iyi. En iyi her şeyi kendimiz yok edelim. Halk zayıf olduğunu gösterdi ve zayıf olanın yok olması doğanın en temel kanunudur. Bu savaştan arta kalan değersiz olandır.Çünkü ne yazık ki iyi olanların hepsi yok oldular.

– Teslim olmazsak bütün halk ölecek.
Hitler: Ölürüm de teslim olmam.
– Ama çok gencimiz var.
Hitler: Gençler ölmek içindir."

Der untergang ( Çöküş) 2004

1 Beğeni

Der untergang ( Çöküş) 2004 Bu film bence 2. Dünya Savaşı’yla ilgili çok gerçekçi bir film. Amerikalılar’ın yaptıkları şaibeli filmlerde Almanlar’ı tam olarak neden savaştıklarını anlatamıyorlar. Bu filmde ise hem Hitler’in neden bu kadar savaş meraklısı olduğunu hem de Almanlar’ın neden onun peşinden gittiğini gayet güzel anlatıyor.

3 Beğeni

“İçinizden en az yarısını arzuladığımın yarısı kadar bile tanımıyorum ve yarınızdan azını hak ettiğinizin ancak yarısı kadar sevebiliyorum.”
Bilbo Baggins

2 Beğeni