Seyir değiştireceğiniz olay

Seyrini değiştirebileceğiniz bir olay eğer olsaydı hangi olayın seyrini değiştirirdiniz ve neden?

Bran’ın kuleden düşmesini. Ned’de ölmezdi belki.

Ned, KL’ye gittiği sürece öyle de böyle de ölürdü.

İsyan, Üç Dişli Mızrak… Robert’ı öldür, Rhaegar’ı kurtar; anında her şeye reset olurdu bu. Ne Ned ne de Robb ölmezdi hatta Cat o absürt durumda olmazdı. Belki Lyanna bile ölmeyebilirdi. Diyar da WW savaşına hazır olurdu, Diyar ileride gene kanamazdı.

Seyri değiştirme gücüm olsaydı, değiştirmezdim.çünkü her olay diğerini tetikliyor.Karekterler birbirlerinin hayatlarını etkiliyor.Mesela Robb ölmeseydi,Jon bu kadar ön planda olmazdı veya Ned,Yaşasaydı Arya suikastçı olmazdı vs. örnekler çoğaltılabilir.Hikayenin yürüyebilmesi için yaşananların yaşanması lazımdı.

Zamanı geriye alır ve Robert ı yeniden Rhaegar a tek attırırdım.

Ve yine tek atamazdı

Aslında düşünülünce diyarda olan tüm ah vah ettiğimiz olaylar ana karakterlerin önünü açan şeyler :smiley:

Ned Stark’ın ölümü: Eğer yaşasa ve Stannis’i kral yaptırsa Jon’a poh yemek düşerdi. Ayrıca Robert’in kankası olduğu için ileride olası bir Targ Stark birliği sakata gelmiş olurdu

Khal Drogo’nun ölümü: Eğer yaşasa ve Westeros’u işgal etse asla Dany ön plana çıkamazdı ve istila tamamen felakete evrilirdi. Dany anca yıkıntıların arasında brn böyle olmasını istememiştim diye ağlayarak dolaşırdı

Kuzey’in başına gelenler: Aslında her şey tamamen Jon Snow’un önünü açmak.

Daha pek çok olay örnek verilebilir. Ama nereden bakarsanız bakın tüm bu kötü gözüken olaykar birilerinin önünü açıyor.

Attı ki daha önce ben de zevkine tekrar oraya alırdım ve tekrar tek attırırdım

belki demişsin ama lyanna niye ölmüyor rhaegar olsaydı kanamayı mı durdurcaktı

“Üç Dişli Mızrak’ta nehrin sığ sularında karşı karşıya gelmişlerdi. Robert’ın elinde savaş baltası, başında boynuzlu miğferi vardı. Targaryen prensi simsiyah savaş zırhını giymişti. Göğüs plakasına yakutlarla işlenmiş üç başlı ejderha güneşin altında alev gibi yanıyordu. Dev savaş atlarının ayakları altında dövülen nehir suyu akan kanlar yüzünden kızıla boyanmıştı. Robert, ejderhalı zırha ve altındaki göğse savaş baltasıyla ölümcül bir darbe indirene kadar devam etti mücadeleleri. Ned savaş alanına geldiğinde Rhaegar suda cansız yatıyordu.”

Devam etti mücadeleleri

Devam etti

Devam

Yani öncesinde bir mücadele olmuş ve ölümcül darbe Robert’ten gelmiş. Tek atmak diyebilmek için Rhaegar’ın doğrudürüst karşı koyamadan tek bir darbeyle işin hallolması gerekirdi.

Ne alakası var Robert koydu Rhaegar öldü. Rhaegar fanı olmanız ve Robert hateri olmanız gözünüzü kör etmiş.

arkadaşım ben senle savaşırım kılıçlar birbirine çarpar bu da mücadele sayılır sonra sana bir darbe vururum ve ölürsün bu tek olmazda ne olur

ben jon Arryn ı öldürülmesine izin vermezdim dedim ama bu seferde WW ve Esosta Dany ne olurdu sorunları kalırdı ortada
Sanırım ben en başta Elia evliliğine engel olur Rhegarı birkaç sene daha bekar gezdirir sonra Lyanna ile başgöz ederdim :smiley:
oldu mutlu diyar

Birader o zaman senin mantığına göre tüm savaşların sonu tek atmakla biter

Orys Baratheon Argilac Durrandon’a tek attı

Daemon Targaryen Aemond Targaryen’a tek attı.

Eğer tek atmadan anladığın ve kast ettiğin şey buysa söyle ona göre konuşalım.

@alpaltu

Birader kaç zamandır gözüme batıyorsun. Tam olarak okumadan, demek istenilen üzerine kafa yormadan bodoslama dalıyorsun. Bak söylenilen argümanlara düzgün cevaplar vereceksen, benim herkese kapım açıktır. Ancak böyle fanlık gözünüzü kör etmiş, yok şöyle yok böyle gibi seviye düşüren şeylerle gelme lütfen.

Yok gözüme batıyorsun falan ne oluyor ? Rhaegar tek darbeye öldü bu da demek oluyor ki Robert tek attı. Bunu görememenizi Robert ı sevmeyip Rhaegar ı sevmenize bağlıyorum.

eğer rhaegar ve robert daha önce birbirlerine zarar vermedilerse ve robert tek vuruş ile öldürdüyse bu tektir. bu arada daemon reis aemonda tek atmıştır

Şimdi bak mesele bana zıt gitmen değil, forumun yarısı bana zıt gidiyor zaten böyle platformlar bunun için var. Mesele s, düzgün cevap vermemen. Ben elma diyorum sen armut diyorsun. Bak mesela @BasbugStannis ne güzel tek atmak derken bu anlama geliyor diye açıklama yapmış ama sen direkt kestirip atıyorsun. Argümanlara düzgğn yanıt vermiyorsun. Fazla okumadan yorum yapıyorsun. Şu Jon Dany ikiz konusu başka bir örnek mesela.

@BasbugStannis karşılıklı yaralama durumu var bilfiğim kadarıyla. Hatta sanırım Robert yaraları yüzünden Lyanna’yı bulmak için bizzat gidemiyordu.

Edmure’un Nehirova’dan çıkmamasını sağlardım.
:frowning:

Jon Dany kardeş meselesinde kendimi haksız bulmuyorum. Dizi kategorisine atılmıştı ben de baktım aha kardeşlik yazıyor yorumumu belirttim.