Seyir değiştireceğiniz olay

evet robert gidemiyor ama savaş bu kırk bin kişi arasında sadece rhaegar ile savaşmadı başkalarıyla da savaştı onlar mı yoksa rhaegar mı yaraladı bilmiyoruz eğer rhaegar yaraladıysa ki son kitapta aklımızda soru kalmayacakmış ölmez okursak bu forumda olursa tek olmadığını yazarım

Benim hatırladığım Rhaegar yaraladı onu ama tam emin de değilim işin açığı Rhaegar zarar veremedi durumu varsa tektn sayabiliriz.

ben bulamadım hiçbir kitapta

Lyanna neden ölüyor? Elia gibi hastalıklı bir kadın bile 2 çocuk doğurup hayatta kalıyor ama Lyanna gibi güçlü bir kadın ölüyor mu? Bence onun ölüm sebebi psikolojik olarak çökmüş olması, zayıf düştü. Hamile kadınlar için önemli bir etken bu. Ağır travmalar vs. kanama başlatabiliyor doğum erken tetikleyip falan. İlk önce abisi ve babası öldürüldü; daha sonra kocası öldürüldü ve üstüne karışımın ve çocuklarının da hatta babasının da öldürüldüğü haberini aldı; kendi çocuğu da tehlikede… Yıkılmış olmalı ama Rhaegar hayatta kalsa doğumu atlatabilecek psikolojik güçte olabilirdi.

Hocam öncelikle Rheagar fanı veya Robert haterı olduğumu nerden çıkardın. Rheagar bana göre sürekli AA kehanetini yanlış yorumlayan biri. Robert’i de severim. Benim burada takıldıgım nokta karakterleri haksız eleştirmek karakterin neyi niye yaptığını anlamadan yorum yapılması. Bak ben Dany’i sevmem ama duygu ablayla tartışmalarımız da dany i eleştirirken objektif olabiliyoruz. Yaptığı şeyleri neden yaptığını bunun arkasındaki sebepleri ele alıyoruz. Ama birisi gelip anlamsızca yorum yapınca tartışma ortamı olmuyor. Dediğim gibi benim takıntım karakterlerin anlamsız argümanlarla eleştirilmesi

@BasbugStannis Robert Rheagar ile savaşından sonra orduyu komuta edemeyecek duruma geliyor. Ve bu da uzun bir süre sürüyor. Yani Rheagar ile olan mücadeleden Robert yaralı çıktı. Ha orada 40.000 adamla savaşıyordu anlardan biri yaralamış olabilir mi olabilir. Ama bu bilgi bize verilmedi o yüzden Rheagar yaraladı diyoruz

Her olay bir biri ardına gelişiyor, şu an sevdiğimiz veya desteklediğimiz bir karakter, kayıp yaşamadan be ihanete uğramadan gelmedi buraya. Ben o yüzden olay örgüsüne girmeyen ama olmasa da olur denilecek şeyleri yaparım. Mesela Asha Greyjoy’un esir düşmesine gerek yoktu, erkek kardeşinin hayatta olduğunu görmesi için oldu ama pekala bir şekilde öğrenebilirdi.

Ned Stark’ın ölmesini :’(