Sezon 2 bölüm 10 dakika 46 ilginc

arkadaslar s2 bolum onu izlerken 46 dakikadan itibaren kızıl kaleden bir kesit gosterdiler kar yagiyodu ve cati yoktu kimsede yoktu acaba quarhtin sihirbazlari kış gelinceyi mi gösterdiler(gelecekten bir sahne) yoksa baska birseymi ?

Bu daha önce tartışılmıştı sanki :confused:

Büyük ihtimal öyle. Ölümsüzler Sarayı çooooook daha farklıydı kitapta ve dizide kayda değer tek kehanet buydu. Drogo’yu geri getirmek saçmalıktı, Alacakaranlık mı bu ?!

Bence Dany’nin gördüğü şeyin anlamı; ‘‘BU TAHT KİMSECİKLERE YAR OLMUYOR LOL’’

oncelikle tartisilmissa gormedim birde bence de bu taht kinseye yar olmuyor ama insanlarin bu taht icin neler yaptiklarini gormek bana bir sehvet ve zevk veriyor zaten amacda bu bence tahtda kimse oturmucak ama oturmak icin gecirilen olaylar hikaye olacak

yuh sur kapisini bile gecti surun otesinde dothraki cadirlari olacak is degil :smiley:

2.sezonun ve senaristlerin PİK noktasıydı o sahne!Saçmalamanın,klişenin dibine vurdular resmen!
Demir Taht’tan gir,Sur’un ardından çık,sonra ordaki çadırda kocanla oğlunu bul AH NE KADAR ROMANTİK!İZLERKEN AĞLADIM .s .s

Halbuki mis gibi eklesinler işte direk kitaptan bi kaç vizyon,GRRM yazmış çatır çatır,özellikle o KURTLAR SOFRASINI nasıl eklemezler aklım almıyor :frowning: Kitaptaki en süper foreshadowinglerden biriydi.
Seyirciyi harbi mal yerine koyuyolar,kafalarında hiçbi soru işareti,bilinmez,gizem kalmasın sadece etkileyici bi sahne olsun yeter diye düşünüyolar… çok yanlış düşünüyolar.

Aynen öyle.O vizyonlar çok süperdi kitapta.Büyük hayal kırıklığına uğradım dizide göremeyince :’(

aynı soruyu bende sormuştum http://forum.gameofthronestr.com/konu-dany-ejderhalarin-annesi.html

bana mantık olarak şöyle geldi, dizi yapımcıları senaryonun sonunu bildikleri için böyle birşey eklemiş olabilirler.
Yada tam bir klişe olabilir.

o zaman dizinin sonunda karlar altında bi demir taht mı olacağı anlamını mı çıkarmalıyız?
yine hiç yoktan iyidir

AMA
bu diğer foreshadowingleri özellikle de ‘kurtlar sofrasını’ yapmalarına engel değil ki.

Ve evet,Drogo sahnesi TAM Bİ KLİŞEYDİ :confused:

dizide olsa bu seride düz mantık aranmamalı bence, Martin’in açıkladığı gibi winter is coming ama burdaki kış’ın bir sürü anlamı var, o sahnede bir sürü anlama gelebilir. Mesela;

Dany’nin taht sevdası, dany’nin sonunu getirecektir.
Sonuçta o sahnede kimse yoktu koca salonda (yada şehirde), Kendinide görmedi tahtta. Yani belkide o odanın yıkımı, Dany’nin yıkımına mesajdır.

Olabilir ama ihtimal vermiyorum.Çünkü adamlar cidden dizide çok düz mantık ilerliyolar.Haklılar da.Seyirci bi tv dizisine bu kadar kafa yormaz.
Ama bininci kez söyleediğim gibi o Kurt Sofrası bi şekilde uzaktan falan da gözükse,olmalıydı.İzleyici,bu sezon RW’yi görünce vay anasını,bunun mesajı önceden verilmişti demeliydi :confused:

O taht odasında da kimsenin olmayışını,Uzun Gece’nin geldiğine ve soğuktan ya da akgezenlerden herkesin öldüğüne veya kaçtığına yormuştum ben.

Adamlarada hak vermek lazım bilemiyorum herşey olabilir :smiley: ve ayrıca

ben akgezenlerin suru geçeceğine inanmıyorum ve bence stannis ordan dönemeyecek

Yok dostum ya,herşeylerine hak veririm de o olayı göstermemelerine hak veremem,çok büyük eksiklik çook :smiley:

Akgezenler gelemese bile ben çoooook soğuk bi kışla diyardaki herkesin öldüğü ve demir tahtın da kimseye yar olmadığı bi son çok isterim :smiley:

Sur düşer 6.kitapta nereye geçemiyorlar xd

Evet çoook berbat ettiler Ölümsüzler Sarayı’nı. Her şeyi görmemize gerek yoktu, bazen sesleri duysak yeterdi, mesela geçen sezon için Deli Kral’ın Brandon Stark’ı öldürmesini çekmişler, onu ekliyebilirlerdi. Ama hayıııııır, Drogo koyup romantizmin dibine vuralım. Bir tek demir taht sahnesi güzeldi ama ondan ne kadar anlam çıkarabiliriz orası ayrı. Sur’a gitti Dany, kitapta mavi bir gülün büyüdüğünü görüyor Sur’da, en azından onu ekliyebilirlerdi. Hadi mavi gül olayını kitabı okumayanlar anlamaz bari Jon’la ilgili bir şey ekleyin. Jon’un ana babası hakkında ufak tefek ipuçları vermeleri gerek yoksa ne olur o işin sonu ?! Rhaegar ve Lyanna’nın oğlu diyince adamlar bu sefer Lyanna kim lo? moduna girecek…

Onu geçtim zaten biliyorsunuz ilerki olaylar, kitabı okuyanlara azıcık ipucu verin !!