Sezon 2-Silinen Sahneler(Sandor&Sansa; Loras&Marg; Irrı&Doreah; Petyr&Varys)

DVD Blu-raylerinde 2.Sezondan kesilen sahneler de açığa kavuşmuş oldu.

Hadi Irri-Doreah sahnesi,ejderhaları kimin kaçırdığının gizemini korumak için kesildi ama ya diğerleri?
Özellikle Marg-Loras sahnesi ve bu sahnede Loras’ın Renly’yi kral olmak için zorladığından duyduğu suçluluk duygusunun dile getirmesi çok önemliydi -,-
Siz anca genelev sahnesi yayınlayın zaten…

2.Sezon 3.Bölüm-Sansa,Cersei ve çocuklarıyla birlikte yediği, rahatsız edici akşam yemeğinden dönerken.

2.Sezon 5.Bölüm-Renly’nin gizemli ölümünün hemen ardından.

2.Sezon 6.Bölüm-Daenerys,Xaro Xhaon Daxos’la birlikte Qarth’taki tacirlerden gemi arayışındayken.

2.Sezon 10.Bölüm-Petyr Baelish’in Harrenhal Lordu ilan edilmesinin ardından.

doreah ı niye böyle gösterdiler bilmiyorum kızcağız sonuçta dothraki sea de ölüyor, böyle birşey aypmalarının analamı ne ??

sansa ile sandor un sanhesi de çok basit olmuş ordan sandor geliyo diğer taraftan tyrion … iyiki çıkarmışlar basit bir sahneymiş …

@“Arstan” Aslında biz bu sahneleri dizinin içinde izlemediğimiz için böyle basit geliyor ama arkada müzik falan olsa daha anlamlı olacağına eminim :smiley:
Zaten kitapta geçen bi sahne bu San-San sahnesi.(Tabii sonradan Tyrion’un gelmesi dışında) Dizide de olsa güzel olurdu.
Yine de Tyrion’un en sonda Sansa’ya o bakışı atmasının sebebini ben de anlayamadım o.O

Loras-Marg sahnesi çok iyiydi.Dizide Loras’ın yasını pek görememiştik, burda gördük.Ayrıca bi şey daha fark ettim.Dizide Blackwater savaşında Renly’nin zırhını Loras giyiyomuş :OO
Ben o zırh giyme sahnesini direk atladılar zannediyodum.(Kitapta Garlan giyiyodu ya )

Gizem falan hikaye, madem Doreah’ı böyle bir karaktere çevirdiniz, bu sahnesini de mutlaka dizide göstermeliydiniz.Diziyi dikkatli izlemeyen seyircinin ejderhaları Doreah’ın kaçırdığını anladığını sanmıyorum.

Petyr-Varys sahnesini yayınlamadıkları için üzülmemize gerek yok.Zaten yapımcıların Petyr karakterine olan bu düşkünlüğünden dolayı yeni sezonda milyon tane ekstra sahnesini görücez muhtemelen.
Ama Varys’in Harrenhal’ın lanetiyle ve oraya sahip olan her hanenin soyunun tükendiğini söylediği sahne önemliydi.

dostum operada youtube acmiyor ya :((

Aynen genelev sahneleri cok gereksizdi sanki o sahneler olmasa iZleyicisi olmayacak gibi lorasın sahnesini koymalılardı bencede

ŞİMDİ DAHA ÇOK SİNİRLENDİM :<
ROS KİM YAA !?

Evet, bence de bu sahneler olmalıydı dizide. Doreah’ın İrri’yi öldürmesi dışında hepsi gerekliydi. Petry ve Ros’un öldürülen bebek hakkındaki gereksiz konuşması hikayeye sıfır katkı sağlıyor, sıfır !! KOCAMAN ŞİŞKO BİR SIFIR !!

1. ve 2. sahne kesilmesinden öte yer değiştirmiş. yani farklı bi sahneyle anlatılmış bence iyi de olmuş ama petyr ve varys sahnesi için aynı şeyleri söyleyemicem.

Katılıyorum genelev sahneleri çok gereksiz, yanılmıyorsam kitapta Margaery ve Loras’ın arası çok iyi deniliyordu dizide bunu yansıtamadılar bence.

Teşekkürler.Ros konusunda herkes hemfikir sanırım :slight_smile:

Çiçek şövalyesinin ve petyr&varys sahnelerinin olması fena olmazdı.Teşekkürler :slight_smile:

Ejderhaları birinin kaçırması lazımdı…

Loras & Margaery sahnesinin silinmesi çok büyük hata…

+1

Abi Loras sahnesi silinir mi gözünü seviyim neyi düşünmüşler acaba? Varys ile Petry de silinmeseymiş keşke.