Sezon 3 - Art Direction

Sezon 3 In Production Fragmanı sonrası HBO yeni bir Game of Thrones Video’su yayınladı. Dizinin sanat yönetmenliğini yapan Heather Greenlees ve Tom Still ile kostümler, setler ve prodüksiyon hakkında bilgi sahibi olacağımız video içinde ayrıca çok özel görüntülerde yer almakta.

Gözlerim pörtledi ne anlattıklarını dinlemedim bile öylece videoya odaklandım acaba birşeyler yakalayabilir miyim diye… :smiley:
Paylaşım için teşekkürler müthiş bir sezon olacak şüphesiz.

Bu arada yeri gelmişken belirmek istiyorum bu sezon bölümlerin süresi Supersized olacak, yani en azından her bölüm 6-7 dakika daha uzun olacak, bu şu anlama geliyor nereden baksak eklenen ekstra dakikalar ile sezon içinde bir bölüm fazla izlemiş olacağız. David Benioff’un açıklamasına göre dizinin bölümleri ne 50 dakikadan az ne 60 dakikadan çok olacağı için 56-57 dakika hatta 60 dakikaya çıkan bölümler olacakmış. Kesinlikle müthiş bir sezon olacak, izlemediyseniz Season 3 In Production fragmanını da bakın derim.

[quote=“A_Wolf_at_the_Door, post:3, topic:2488”]Bu arada yeri gelmişken belirmek istiyorum bu sezon bölümlerin süresi Supersized olacak, yani en azından her bölüm 6-7 dakika daha uzun olacak, bu şu anlama geliyor nereden baksak eklenen ekstra dakikalar ile sezon içinde bir bölüm fazla izlemiş olacağız. David Benioff’un açıklamasına göre dizinin bölümleri ne 50 dakikadan az ne 60 dakikadan çok olacağı için 56-57 dakika hatta 60 dakikaya çıkan bölümler olacakmış. Kesinlikle müthiş bir sezon olacak, izlemediyseniz Season 3 In Production fragmanını da bakın derim.
[/quote]

Oh oh olsun zaten 3. sezon bildiğim kadarıyla 3. kitap paralelin de gidecek? (Tabii ki bazı olaylar 4. sezona sarkacaktır mutlaka). 3. kitap çok geniş ve en olaylı kitap bence. Mecburen yapmaları lazım yani. Bilgilendirme için teşekkürler :slight_smile:

Oh oh olsun zaten 3. sezon bildiğim kadarıyla 3. kitap paralelin de gidecek? (Tabii ki bazı olaylar 4. sezona sarkacaktır mutlaka). 3. kitap çok geniş ve en olaylı kitap bence. Mecburen yapmaları lazım yani. Bilgilendirme için teşekkürler :slight_smile:
[/quote]

Evet bu sezon üçüncü kitap olan Kılıçların Fırtınası dahilinde ilerleyecek. Ama yapımcılar sizinde bahsettiğiniz gibi geniş ve olaylı bir kitap olduğundan iki sezona bölmeyi düşünmüşler. Bu seçimi yapmaları gayet mantıklı olmuş, sonuçta Kargaların Ziyafeti tek bir sezon içine sığmış olsaydı birçok izleyici kaybederlerdi, böylelikle üçüncü kitabın bol malzemesini dört ile birleştirebilecekler.

Bencede mantıklı bir tercih olmuş çünkü çoğunluk 4. kitabın sıkıcı olduğu görüşünde. :smiley:

paylaşım için teşekkürler yeni sahneler görünmüyor gibi :frowning:

o değilde,şaka maka 2 ay kaldı başlamasına lan.zaman ne çabuk geçiyor gerçekten de…

3
Months
1
Week
6
Days
6
Hours
43
Minutes
49
Seconds :)))

[quote=“King_Renly, post:6, topic:2488”]
Bencede mantıklı bir tercih olmuş çünkü çoğunluk 4. kitabın sıkıcı olduğu görüşünde. :smiley:
[/quote]Kargaların Ziyafeti mi sıkıcı?Şaka filan dimi?Seride beğendim en iyi kitap Kargaların Ziyafeti 1-2.Tamam,çok savaş yok ama hep macera,entrika vs.Güzel şeyler var hep.

Henüz okumadığım için kişisel bir yorumum yok ama birkaç konuda ve kitap satış sitelerinde ki yorumlara dayanarak böyle söyledim. :slight_smile:

Kendi adıma da serinin zayıf halkası şu an Kargaların Ziyafeti. Ama değişiyor tabi kimi beğenir kimi beğenmez. Benim yorumum 4. kitap olarak çoğu okuyucunun favorileri Jon, Dany,Tyrion gibi karakterler olmadığı için tek bir sezon halinde çekilmeyeceği, Kılıçların Fırtınası’nın diğer yarısıyla birleştirileceği yönünde.

Kargaların Ziyafeti 3.kitapla degil,4.kitapla aynı zaman diliminde gecen 5.kitapla birlestirilerek yayınlanacaktır.Zaten aynı kitabın bolunmus iki parcasıdır 4 ve 5

Dediğin doğru,ama ben dizinin 4. sezonunun hikaye bakımından yeterli kalacağını hissedemediğimden Kargaların Ziyafetinden birçok bölüm alınacağını düşünüyorum.