Sherlock

#1


Sherlock’u hiç böyle görmediniz! Sör Conan Doyle’un kahramanını günümüze taşıyan Sherlock’ta ünlü dedektif, modern teknolojiden yararlanan biri olarak karşımızda.

Sherlock Holmes günümüzde yaşasaydı, cinayet dosyalarını nasıl çözerdi? Üç bölümden oluşan film serisi Sherlock, ünlü dedektifi günümüze taşıyarak bu soruya cevap veriyor. Polise danışmanlık yapan bir kiralık dedektif olan Sherlock Holmes, izleyeceğimiz ilk bölümde John Watson ile tanışıp, tıpkı orijinal hikayedeki gibi Baker Sokağı’nda bir daire tutuyor. Birlikte ilk davaları zehirli bir hapla intihar etmiş gibi görünen üç kişinin cinayetinden kimin sorumlu olduğunu bulmaktır.

Eleştirmenlerce beğenilen modern Sherlock Holmes’ta The Other Boleyn Girl ve Atonement’taki rolleriyle tanınan Benedict Cumberbatch’i izliyoruz. Ortağı Watson’ı canlandıran Martin Freeman’i ise Love Actually ve The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy’deki başrollerinden hatırlayabilirsiniz. Kaynak: cnbce.com

Eğer filmini izlediyseniz başta baya itici geliyor ama olaylar gelişmeye başladıkça arada kaynıyor iticiliği:)B.B.C yapımı olup her bölümü ‘Game Of Thrones’ gibi film tatındadır.Dizi 2 sezonu geride bırakmış ve 3. sezon onayını almıştır.Imdb puanı:9.1

#2

Sherlock’a itici diyenin zeka seviyesinden şüpheye düşerim. Harika bir dizi bence.

#3

Kesinlikle muhteşem bir dizi. Oyunculuk,yönetmen… Tek kelime ile harika

#4

Kesinlikle. İticilikle falan alakası yok. Benedict gibi biri nasıl itici olabilir. Neyse yılda üç bölüm vermeleri beni deli ediyor.

#5

Ben Benedict Cumberbatch’i diyorum.Şahsen ben filmden sonra diziye başlamıştım ve Robert Downey Jr.'den sonra bana baya itici gelmişti.Ayrıca yazılarında da biraz üslubuna dikkat edersen sevinirim.

O konuda haklısın gavurların bi o yönünü sevmiyom:)Yapsalarya bizim diziler gibi 1,5 2 saat her hafta:) allahtan ingilizler daha insaflı amerikan dizileri gibi 20-25 dk değil:biggrin:

#6

Üslübumda bir yanlışlık göremiyorum ben. Zaten sana yazmadım o iletiyi. Diziyi öyle görenlere yazdım :=

#7

herlock’a itici diyenin zeka seviyesinden şüpheye düşerim. Harika bir dizi bence.
Dizi harika o konuda hem fikirizde ‘itici’ yorumunu ben yapmıştım zaten ileti kime o zmn

#8

Dizisini henüz izlemedim ama 2 filmide harikaydı.Dizisine de bukadar ilgi varsa başlayabilirim :slight_smile:

#9

İtici yorumunu Benedict’e yapanlara değil, diziye yapanlara sitemim. O yüzden alınma üstüne.

#10

Amerikalılarda aynı 12 bölüm çekip bir yıl ara veriyorlar. O yüzden dizileri yazın izliyorum :D.

#11

Ha tamam o zmn pardon :biggrin:

Başla hmn dostum durman hata:biggrin:

#12

Kaçıncı sezonunda dizi :slight_smile: ?

#13
  1. sezon başlıcak bide biz öle sezon diyoz ama her sezon 3 bölüm o yüzden yavaş yavaş izle bizim gibi bekleme:D