Shireen Baratheon

bu shireen’ı çok seviyorum nedense. bir de; stannis sürekli kızına karşı sorumlu olduğunu söylüyor ama sevdiğine dair birşey geçmiyor

1. kitabı okumadım

Stannis’te aile bağı diye birşey arama zaten Eddard’la karıştırma yani evlat olsa sevilmeyecek bi tip zaten babası bile Yamayüz adlı soytarıyı Stannis daha çocukken bile hiç gülmeyen bi tip diye bulup getirtmiş.

buradan stannis’ın kızını pek sevmediği sonucunu çıkarabilirim sanırım. insaf be; insan çocuğunu sevmez mi? hem bu kız üçüncü kitapta çirkin olmasına rağmen sevimliydi

Robert Strong Stannis’e evlat olsa sevilmez diyerek falan sataşma Lord Steffon bal gibi seviyordu.Ayrıca her adamda aile bağı arama ben sülalemdeki hiç kimseyle anlaşamıyorum.Tyrion Jaime dışında kimseyle anlaşamıyor.Ayrıca Stannis’in kızı hakkındaki duygularını hiç bilmiyoruz kitaplarda aktarılmadı.

Stannis kızını seviyor tabi ki. Sadece gülmüyor. Cunku hep ezilmiş bu güne kadar ve anne babası gözü önünde ölmüş. Robert’in o zamanlar Eddard gibi bir arkadaşı vardı. Renly küçüktü ama Stannis’in kendinden baska kimsesi yoktu. Hic takdir edilmedi aksine suçlandı. Asık suratlı diyebiliriz ama sevgisiz diyemeyiz ona :slight_smile:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yürü be Rhaegar

aslında kastım şuydu; sonuçta adam bir erkek çocuğu çok istedi. yerine ise hastalıklı küçük bir kız… hayal kırıklığı

Yani doğal olarak mutlu olmuyor adam

Bence degil. Adam sevgisini gösteremiyor. Ayrıca kızıyla olan iliskilerini bilmiyoruz. Ama her fırsatta ona karşı olan sorumluluklarını dile getirdiğine göre seviyor onu.

Sevmiyor sonucu çıkarma ama düşkün değil diyelim ona biz. Eşine karşı da sorumluluklarını yerine getirmeyip üstelik ima yoluyla da olsa %99 aldattığını biliyoruz.

SPOİLERLI TEORİ

Bu Shireen, Sur’a gripul denen hastalığı yayacak bence.
Its know.

Ejderhakayasina yaymadı da Sur’a mı yayacak?

1. Ben evlat olsa sevilmeyecek tip demiştim. Evlat olarak babası tarafından sevilmiyor demedim.

2. Ben durduk yere aile bağı aramadım. Arkadaşımız kızı ile arası nasıl diye sorunca adamın ailesine karşı olan tutumunu ve soğukluğunu masaya yatırdım.

Düşüncelere karşı çıkarken önce dikkat edelim.

Her baba çocuğuna düşkün olur diye bir kural yok herkesten bir Eddard Stark rolü beklemek doğru olmaz.Tyrion’da karısını aldatıyor :smiley:

Konuya yanlış noktadan giriyorsun evlat olsa sevilmez tipi nedir.Her insan kendine göre değerlidr.Tip olarak ta kişileri değerlendirmek doğru değil.

Aynen gizli bir Baratheon nefreti seziyorum.

Bence öyle değil. Adam genel olarak böyle zaten yapısı bu yukarıda da dediğim gibi daha çocukken bile gülebilme yetisinden, sıcaklıktan yoksun birisi imiş. Onu öyle kabul etmek lazım zaten sanki Shireen de babasına bayılıyor.

Baba ve çocuklar sorun yaşayabilir.Bende bunu anlatıyorum.Gerçek hayatta bile çoğu kişi babasıyla anlaşamaz.

5.KİTABI OKUDUYSAN VAL DENEN YABANIL KARI DİYOR Kİ ‘‘BU KIZ PİS, ÖLDÜREK KURTULAK’’ DİYOR. Tabi direkt böyle demiyor ama :smiley:
Neyse işte bence bu bir foreshadowingti ;D

Nefretle alakası yok. Bu bir teori. Ayrıca Shireen’i severim.

Bu Shireen 1. kitapta falan adı geçiyor mu?

hatırladığım kadarıyla geçmiyor.2 kitapta geçmeye başlıyor heralde

Sanırım bir tek kitabın en arkasında Baratheon hanesi tanıtılırken geçiyor. :slight_smile: