Shireen Baratheon

Tamam o zaman, bende diyorum acaba kitapta atladığım yerler mi var diye :slight_smile:

Yok zaten ilk kitapta Stannis’ten eser yok diziden de bildiğin üzere. Stannis ve ailesi 2.kitaptan itibaren gün yüzüne çıkacak.

Aa evet onu unutmuşum ya, kitap biraz kalın olunca 2. sezondakileride kitapta görmeyi bekliyorum, hatırlattın iyi oldu :slight_smile:

Neden sarı bu kızın saçları?! Nedeeeen???

Çok hüzünlü bir karakter…

Ah Shireen, vah Shireen :frowning:

Rüyamda ejderhalar beni yemeye geliyor diyor bu kızcağız :(((
Bunun büyük ninesi bir Targaryen. Yani “ejderha rüyası” görmüş olabilir Shireen…
Ejderha derken gerçek bir ejderha değil bence, kehanetler mecazi oluyor, bir Targaryen tarafından öldürülecek bence :((

5.kitapda mı oluyor bu??

Kızın saçları aynı Renly gibi olmuş, Baratheonları çok yanlış gösteriyorlar.

Nasıl ? Rüyasından, 2.kitapta bahsediyor. Üstat Cressen prologunda.
Bir düşünce sadece, Targaryenler’in ejderha rüyaları oluyordu, Baratheonlar’a geçmiş olabilir ve Shireen kendi ölümünü görmüş olabilir :frowning:

@Willas Unutmuşum valla yazın tekrardan okumam gerek kitapları kaçırdığım baya ayrıntı var gibi…

Bu kıza gerçekten çok üzülüyorum

1. Kitap

Rickon bulunursa şimdi hami Davos yaşadığını öğrendi ya bu gidip bulsa Rickonu. Shiiren ile evlense yine Baratheon Stark kardeşlîği olur fena da olmaz. Neyse tahmin.

Zamanında aklımdan çok geçti :smiley:

O değilde şarkısı çok iyiydi bu kızın

Rickon yakışıklı bir delikanlı ya … kız zayıf kalır :smiley:

[spoiler]Yabanıl prenses Val’e göre gri hastalık asla iyileşmez ve insanın içinde uyurmuş. Val bunu Shireen’i görünce Jon’a söylemişti.Yani bu kız gidici bundan umudu kesin. :smiley:
Tyrion’ın Nehirde giderken gördüğü gri hastalıklı adamları hatırladımda ölseler daha iyi resmen The Walking Dead teki zombilere dönüyorlar.

Yani hastalık hala Shireen’de var ama uyku halinde…[/spoiler]

O kadar mahsun, o kadar masum, o kadar naif bir karakter ki…Onun satırlarını okurken boğazımda daima bir yumru takılı kalıyor, yaralı yüzünün her tasvirinde içimde bir şeyler acıyor. Dizide de hakkıyla anlatılır umarım Shireen çünkü kitaptaki o küçük kızın hikayesi inanın çok etkileyici. Tyrion’un bölümlerinden sonra okuması en zevk veren, en içe dokunan karakterdir. Bir de dizide Shireen’i canlandıran o küçük kız o kadar tatlı ki, böyle insanın bağrına basası geliyor, umarım sahneleri daha da çoğalır bu sezon dizide.

Çocuklar ölmesin.Bütün çocuklar.
Rickon,Bran,Robert,Tommen,Myrcella,Edmure’nin bebesi.
Bu yavrucağızın durumu daha içler acısı.
Stannis’e kızına hiç iyi davranmıyo diyolar,doğru öyle ama bana bişe olursa onu kraliçe yapıcaksın dedi adama ama yinede iyi davranmadı tabi aslında kötü de davranmadı aslında hiç davranmadı :slight_smile:

Hiçbir çocuğa kötü bir şey olmasın. Targaryen bebekleri katledildi ama. Bu da çok acı. Viserys ve Dany kaçmasa, Aegon kaçırılmasa bebekken öleceklerdi. Kaçtılar da ne oldu, tramvalarla büyüdüler. Onlara da üzülüyoruz tabii.

Stannis gibi bir adama kaçık bir eş ve hasta bir kız verilmesi olacak iş midir?Robertın düzinelerce sağlıklı piçi varken Stannis gibi bir yiğidin böyle mağdur olması büyük haksızlık.