Shireen Baratheon

Stannis kuzeyde ölecek bence o yüzden

Stannis ben ölürsem tahta kızımı çıkaracaksın diye tembihlemişti adamını. Olabilir neden olmasın? Kaçırırlar kızı karşıya ya da saklarlar. Tüm taht talipleri çarpışır, kış gelir, ejderhalar gelir, gider. Getirirler en sonunda, alın size kraliçeniz, meşru kralınızın varisi. Tamam, buruk taç giyme töreni. Şaşırtıcı son falan filan. GRRM öngörülemez bir son olmasını istiyor, Dany’nin, Stannis’in, Aegon’un çıkma ihtimali yok bence.
Taht ya kimseye yar olmaz ya da satır aralarında saklanmış karakterlere diye düşünüyorum.
Shireen olması şart değil ama bu kızın tek misyonunun Stannis’in çocuğu olmak olduğunu düşünmüyorum.

Küçük bir kızın tahta çıkması çok düşük bir ihtimal bence a olur neden olmasın bence de serinin sonunda tahta Dany, Stannis ve ya Aegon olmayacak

Aklıma geldikçe hala üzülüyorum seride en sevdiğim karakterlerden biriydi çok sevimli bir çocuktu umarım normal hayatında mutlu olur.

Aglattin :frowning:

En acısı da Stannis’in Melisandre’den peydahladığı gölgeyi, bu kızdan daha çok sevmesi. Gölge Renly’i öldürdü. Shireen de işine yarasın istemişti ama olmadı. Jon’u on kere diriltse yine öfkem geçmez Mel’e. Romanda da aynısını yapacak, eminim.

Stannis Mel’i sınırsız yetkilerle donattı ve o da yetkilerini güzelce kullandı.

Stannis’i sevmem, ama kızını ne kadar sevdiği hakkında söylediklerine katılmıyorum. Krallığı kızından öte tutsa da bu onu sevmediği anlamına gelmez; aksine ben Stannis’in kendi kızını her babanın sevdiği kadar sevdiğine inananlardanım, her ne kadar onu yakmış olsa da… Ki bu benim gözümde azıcık bir yeri olan Stannis’i yerin dibine sokan (bir çok hayranınki gibi) bir karardı.

Bir söz vardır; Cehennem’e giden yollar iyi niyet taşları ile döşenmiştir diye. Belki cehennem yolu değil ama, Shireen’in yakılması olayında herkes doğru olduğuna inandığı kararlar verdi ve bunu uyguladı. Mel’in tek derdi Stannis’in Büyük Savaş için hayatta kalmasıydı, Stannis’in kral olmaktı. Kendi şahsi fikrine göre Stannis, kızını yakmakta zorlansa da bütün bir krallık uğruna yapması gerekeni yaptı. Ancak bu onu kızını yaktığı için yargılamayacağımız anlamına gelmediği gibi, kızını sevmediği anlamına da gelmez.

Senaristlerin sonunu Yunan trajedilerinden etkilendikleri talihsiz kızcağız.Agamennon Truva seferi için gemilerine gerekli rüzgar için kızı iphigeniayi kurban eder.