Sibel Kekilli'nin Türkiye'yi engellemesi

oyuncular

#1

Sosyal medyada tuhaf insanımız tarafından 7/24 saldırıya uğrayan Sibel Kekilli’nin “takip etmeyin o zaman” şeklindeki isyanının arkasından gelen hamlesi.

Ahlak bekçisi, ikiyüzlü insanlar Sibel Kekilli’yi geçmişi hakkında yersiz bir şekilde eleştiriyorlar. Oyunculuğu dünya çapında oldukça büyük beğeni toplayan bir oyuncuyu “zaaa sen porno yıldızıydın ğıağağağ” şeklindeki iğrenç cümlelerle taciz ediyorlar. Sibel de böyle bir karar alıyor. Bu kararı bile eleştirenler oluyor.


#5

İnsanlar başkalarının hayatlarına burnunu sokmayı çok seviyor ya engellemesi gayet de yerinde olmuş


#6

İnsanlar kendi kusurlarını saklamak için başkalarına saldırırlar.


#7

Utanç verici ya, cidden. Türk asıllı bir oyuncu kendisi, çok büyük başarılara imza atmış. Gurur duyup yüceltmemiz gerekiyor bu kadını. Fakat ne yazık ki kadere bak. Sergilenen tavra bak. Başkalarının yerine utanırken vefat etmişim, toprak atıverin üstüme.


#8

İşin en ironik ve iğrenç yanı ise Sibel’in Türk olduğu için ırkçılığa maruz kalması. Irkçılığa maruz kalmasına neden olan ırkı ise kendisine küfrediyor, kendisini aşağılamaya çalışıyor. Ne kadar iğrenç, tanımlanamaz bir durum… @svurgun


#9

Kadının geçmişi ve de şu anı pek doğal olarak iğrenç ve kabul edilemez gelebilir bir insana; onaylamayabilirsin ama her gün taciz etmek, bu şekilde yazılar yazmak vs. şahsen bu da iğrenç bir şey. İnsanlar, hayranlık duydukları ve sevdikleri diğer oyuncu ve diğer sanatçıların özel yaşantılarını ve geçmişlerini vs. bilse; kimisinin midesi kalkabilir ama onlara dil uzatmıyor.

Kim söylemişti bilmiyorum, babam izlemiş bir yerde; adamın biri “Sanatçıların özel yaşantısını görseniz mideniz bulanır, bu yüzden bırakın insanların özelini vs. yaptığı işe, sanatına odaklanın. Daha doğru olur.” demiş. İnsanların özeli özelde kalsın ve günahına şahit olsan bile bunu yüzüne vurma, sağa sola saçma. Bu lafları eden insanların özel yaşantılarını merak ediyorum aslında. Ha kızı sevmem, orası ayrı ama sevmem de gerekmez zaten. Sonuçta ona yapılanlar yanlış. Yanlış yapmış olduğunu düşündüğünüz birine yanlış yaparak da cevap veremezsiniz, yoksa eleştirme hakkınızı dahi kaybedersiniz ki bırakalım insanları eleştirmeyi de biz en önce kendimizi eleştirelim, o zaman her şey daha güzel olabilir.


#13

Valla insanın geçmişi her türlü önüne gelir. Ya buna güçlü şekilde karşı koyarsin ya böyle engellemek gibi aciz davranış sergilersin.


#14

Turk aile yapisi ve ahlaki su dunyadaki en iki yuzlu sey olabilir. Kardesim bilmiyoruz sanki o kadini izleyip hayal ederek kendini tatmin ettigini. Kadin sana ait olmadigi icin de gider kadina laf atarsin. Sen bunlari sag eline soyle


#15

Bu kararı için Sibel Hanımı kınıyorum. Daha erken alması gereken bir karardı. İyi sabretmiş yine
Kadın önceden zaten bu rahatsızlığını dile getirmişti. Bir sürü taciz mesajı aldığını ve bunların çoğunun Türkiye’den geldiğini söylemişti.
Gerizekalı güruha laf mı anlatabilirsin belli ki aptal ve salakça taciz dolu mesajlarına devam etmiş moronlar. Sonuna kadar haklı kadın. Bu leş insanların yazdıkları mesajları mı çekecek


#16

Zaten bu zamana kadar güçlü bir şekilde karşı koymuş. Engellemeyip de ne yapsın? Hayranlarının, takipçilerinin yorumlarını okumak isteyecek; küfürden ve aşağılamadan geçilmiyor yorumlar.


#17

Kusura bakma ama sağ elinin verdiğini sol elin görmeyecek. Terbiyesiz hanımefendi.

Evet ne alaka? kkfdkgdh


#18

Off orada cok ince bir espri vardi solak misin acaba ondan olabilir mi


#19

Elim var mı yok mu bilmeden nasıl konuşabiliyorsun?


#20

Kültürel çürümüşlüğümüzü bir de insanlara karşı önyargı ve kirli düşünme ile birleştirdik. Off lanet olsun bir Hitler’imiz eksik. Tam bir Rise of Evil yaşıyoruz.


#22

Engelleyerek çok iyi yapmış. Ben olsam bende engellerdim.


#23

Müslüman olup olmaman dar görüşlü ve önyargılı olup olmaman anlamına gelmez.

Yazım şekline bakarsak orada yazanlardan hiçbir farkın yok. O yüzden o yorumları yapanları kötüleme; sahiplen.

Sibel bir hata yaptığını, kredi kartı borçlarını ödemek için o duruma düştüğünü söylemişti. Çalandan çırpandan, dilenenden sömürenden çok daha üstündür bana göre Sibel. Hata yaptı, bedel ödedi, ve kurtuldu. Şimdi de beğen ya da beğenme, sev ya da sevme, say ya da sayma en başarılı Türk/Türk asıllı aktrislerden biri.

Ek: :dD:d:D::DdD:d


#25

@Ser_Bronn Müslüman olmadığımı belirtme sebebim, görüşümün dinsel nedenlere bağlanmadığını belirtmekti. Ama sana bir şey anlatmanın lüzumu yok çünkü “git bağrına bas” “sen dar görüşlüsün” gibi cümleler kuruyorsun. Yani seninle aynı fikirde olmayan insan yobazın önde gidenidir :D. Kendini bu şekilde pazarladıktan sonra istediği kadar borç ödesin istediği kadar zengin olsun !!!>>>benim gözümde<<<****!!! bir değeri yoktur. Gidip hakaret ediyor muyum? Etmiyorum beni ilgilendirmez daha önce de söylediğim gibi ama saygı duyacak mıyım? Hayır duymak zorunda falan degilim isteyen yobaz diyebilir, aynı Sibel Kekilinin beni takmadığı gibi ben de sizin söyleyeceğiniz şeyleri takmıyorum bu kadar basit.

@DuaL ahlaksızlık dediğim şeyi kendi hayat görüşüme geleneğime göre söylüyorum ve kimseye de dayatmıyorum. Sana olan cevabımın geri kalanı da yukarı da Bronn ile ortak.


#27

Evet dar görüşlüsün. Kendi ahlaki değerini kanunmuş gibi ele alıp, insanlara “ahlaksızsın” dersen saçmalarsın. Bana göre de sen ahlaksızsın. N’apalım yani?

Tekrar ediyorum, yazdığın şu satırlar Sibel’e saldıranların anafikirleriyle örtüşüyor. Küfretmesen de, hakaret etmesen de ifadelerin ve ifade etme şeklin gayet tatmin edici o yorumlardakilerin bakış açısıyla. Onlarla bütünleşebilirsin, yazmanda bir sakınca da yok. Bunu ifade etmem neden senin tepki vermene neden oldu? Aynısın onlarla. Hakaret etmemen düşünce yapının onlarla aynı olmadığı anlamına gelmiyor.

Benimle aynı fikirde olup olmaman da umrumda değil. Kendi değerinle başkasını yargılarsan basitsindir, dar görüşlüsündür.

Ve önemsemiyorsan yazmana gerek yok…


#29

İyi yapmış.Yaptığı ahlaki veya değil burada birtakım milleti rahatsız etmeyi kendine görev edinmiş boş beleş bi güruh var ve kendisi de bu güruhtan kurtulmuş.Eline sağlık


#31