Sınıf gazetesi için

millet sınıf gazetesinde kitap tanıtımını üstlendim.ben de taht oyunlarını anlatmak.istiyorum.yazacağım yazı konusunda ip uçları verebilir misiniz?

Nasıl bir ipucu istiyorsun? :smiley: Her kitap için ana başlıklar var. Onları bir incele istersen.

yani nasıl bir inceleme yapıyım demek istemiştim?

İlk önce az bi olayları tanıt, yani taht falan var. İşte aileler var onlar taht için entriklar savaşlar vs yapıyor. Sonra az biraz geçmiş hakkında bilgi ver, sonra Westeros’u az biraz tanıt kim nerde ne yapıyor. En son önemli karakterleri tanıt falan :slight_smile: bi de benimle röportaj yapıp eklersen süper olur :slight_smile:

Bence genel olarak kurguyu anlattıktan sonra kısaca ana haneleri incele. Sancağı, sözü, karakteristik ve fiziksel özellikleri, soyu vesaire.

çok iyi olur.kendim yapmaya başlarsam yazdım mı duramam.50 sayfa yazarım ama bana 2-3 sayfalık lazım:biggrin:

Yazar hakkında bilgi ver biraz. Çıkan beş kitabın isimlerini ve hangi yılda basıldığından bahset. Güzel replikler var onlardan atarsın 2-3 tane içine. Fantastik bir eser olmasına karşın olaylar son derece gerçekçi, karakterler ne iyi ne kötü, bunlara değinebilirsin. Aklıma gelenler bunlar.

Tarihte öykündüğü noktalardan, Westeros-Britanya, Hadrian Duvarı-Sur benzerliklerinden bahsedebilirsin.

Ensesti yazma.

İnsan bir sağ olun var olun derdi.

Rapor al okula gitme o gün

pardon şimdi gördüm. hepinize çok teşekkürler

anlayamadım?

Başarılar Oğuzcuğum ins. güzel olur :slight_smile:

yazıyı yazdıktan sonra önce burada yayınlıycam.sizin görüşlerinizi alırım hem

forumun reklamını yap