Sivilcelerinizi Sakın Sıkmayın!

Arkadaşlar başıma geldi öldüm ölüdm dirildim sakın köklü sivilcelerinizi sıkmayın eğer sıkarsanız ertesi gün 10 katı oluyor ve iltihaplanıyor özellikle avurt ve yutak bölgesindekileri

Sivilcelerle ilgili yapılacak en doğru şey, onları mümkün olduğunca sıkmamaktır.

Sıkılan sivilceler iltihaplanarak daha da içinden çıkılmaz ve şiddetli reaksiyonlara sebep olabilir.

Sivilce izleri; sivilce tedavisi eksik kalmış sivilceler sonrasında ciltte oluşan lekeler, çökme ya da çıkıntılar şeklinde görülebilir. Bu izler cilde pürüzlü bir görünüm de kazandırabilmektedir.
Bilgi için

Sivilcen mi var :D:D:D:D:D

Yağlı cilt yapım olduğu için çıkıyor acayip birşey mi ?

Evet. İğrenç :frowning:

Siz arkadaşı aldırmayın. Kendisi sivilceleri yüzünden ruhsal bir bunalımda.

Allah uçak kazası vermesin gerisi hallolur boş ver.

Sivilce olduğu dönemlerde ben toplu iğneyi ısıtıp onunla patlatıyordum ve bir müddet sonra ne iz ne başka birşey kalıyordu-Bu uygulma yüzümde ki sivilceler için değildi :D-…
Yüzümde ki sivilceler için ilaç vardı -adını hatırlamıyorum- oda çok süper bir ilaçdı 6 ay kullandıkdan sonra yüzün soyuluyordu ama 2-3 ay sonra baby face oluyordun :smiley:

evet,o ilacın adını bende hatırlıyordum.neydi,acnedinamik mi sinamik mi neydi,öyle birşeydi herhalde.evet işe yarıyor :smiley:

Zoretanin miydi

Roaccutane olması lazım intihara yol açıyormus :smiley: