Siz bir evren kurgulasanız, nasıl bir evren olurdu?

Ben birazcık diğerlerinden kopya çeker gibi, bazı karakter ve ırkları araklardım. Orklar olsun, elfler olsun, avatardaki mavi ırk olsun, zombiler olsun. Hsngi fantastik karakter varsa, karıştırır ortaya bir evren çıkarırdım.

Ayrıca avrupalıları ve amerikalıları cani gösterecek bir ırk yaratır, onlara avrupai özellikler ekleyip, hayvansı tipler yapardım. Doğuluları da insansı yapardım. Ejderha, dinozor, kurt adamlar, vampirler, mafyalar gibi bir sürü yan karakter de eklerdim. Ayrıca gelişmiş bir ırk olurdu doğulular ve zaman yolculuğu yapabilirlerdi. Bu yaratıkları öldürmenin maceralarını yaşarlardı. Sonra evrne kendine resetleyip, sadece bizim evrenimzdeki gibi insan ve hayvanlar olurdu, ayrıca bunlar güç savaşı verirlerdi. Geliştikçe orta çağ yaşantısına dönerdi. Aynı game of thrones gibi. Tabii bu benim asıl evrenim değil, fakat kafa yormak lazım. Sizinki nasıl bir evren olurdu?

benim evrenim bilim kurgu olurdu
herkes çok rahat yaşıyor ama sürekli çalışan zeki karakterler, evreni keşfe çıkmış bir grup kaybolmuş evi arıyor bu sırada çok farklı ırk ve türler ile karşılaşıyor orada koloni falan kuruyorlar gibi
bu ırk ve türlere dnyada her kültürde4n birşey verirken mesela avrupalı samuraılar, barbarlar ama hangi ırk bilmiyorum böylesi şeyler olurdu heralde :stuck_out_tongue: :smiley:

Biraz gece kuşlarına benzettim :smiley:

gece kuşlarına evet benziyor, çoğu bilim kurguyada benziyor. :smiley: zaten oralardan arakladım yoksa nerde bende o yetenek :smiley: iyiki soru olurdu ya kalıyor yap demiyor:rofl::rofl::rofl:

Ben bilim kurgu anlamam abla :joy:

Böyle deme ablam benim :blush:

Hahahaha, güzel fikir ama orijinal değil :grinning: :+1:

orjinal demedim zaten :rofl: ama beni hep bu tip kıyamet sonrası hayatta kalış mücadeleleri etkilemiştir. Seriyi de ondan seviyorum sanırım herkes farklı farklı da olsa bir kıyamet sonrası hayatta kalıyor

Ben got gibi orta çağ gibi ama yine az büyü bulunan bir intikam hikayesi isterdim hatta ileride düşünüyorum bile

Heyt bee, helal olsun, destekliyorum seni geleceğin grrmsi, tolkieni :grinning:

Sağolasın usta nasip olursa yapacam bir şeyler :smiley:

Vallahi bende böyle şeyler kurgulamaya başladım ama maalesef olaylar zincirini oluşturacak yaratıcılık yok bende. Kolay olsa herkes yapardı, senin yeteneğin buysa eğer bana da seni desteklemek düşer. Umarım ileride bizimle paylaşırsın :blush:

Ben de kurgulama yapmaya başladım tavsiye verecek birisi değilim ama bence ufak not defteri al aklına geldikçe seriyle alakalı bir şeyler yaz ilerde onlara bakarsın hem unutmazsın. Ben de yaratıcıyım sanırım pek bilgim yok ama böyle özlü söz tarzı şeyler yazabiliyorum :smiley: sağolasın dostum ben de sana destek olurum :blush:

bende tabiki destekliyorum beğenim de bundan da birşeyler ortaya çıkmaya başlayınca okumakta isterim

Teşekkürler tavsiyelerin için. :+1:

Desteğini biliyorum güzel ablam teşekkür ederim :blush:

Rica ederim Bro

Sw benzeri bir evren kurgulardım ama daha çok futurama-otostopçunun galaksi rehberi tarzı eğlenceli bir evren olurdu yüksek ihtimal

Benim kurgulayacağım evren distopik bir evren olurdu ve iğneleyici bir dil kullanırdım. Büyük ihtimalle Otomatik Portakal, 1985 ve Hayvan Çiftliği karması bir şey olurdu. Zaten aklımda yazarlık var.