Sizce Daenerys, Aegon'a benziyor mu?

Sizce de Daenerys’in karkateri büyük büyük büyük babası ( mı demeliyim tam bilemedim ) AEGON’ a benzemiyor mu, şahsen TWOIAF okuyana kadar pek bir bilgi sahibi değildim fakat okuduktan sonra bu düşünceye vardım sizin fikiriniz nedir bu konuda?

Aegon ile alakası yok bence Aegon savaş dahisi , sert mizaçlı tecrübeli bir lorddu. Maalesef Daenerys savaş hakkında bir şey bilmeyen (kendiside söylüyor) , tecrübesiz , kısacası krallığı yönetmek için yeterli tecrübeye sahip değil Aegon böyle değildi.

ikisi de ejderhaları olmasa bir hiç! bu konuda birbirlerine benziyolar evet… kokuşmuş Targaryen zihniyetleri batsın!

evet zaten onu tanıyan ya da onun hakkında bir şeyler duyan herkes dişi aegon diyor. ör. tyrion. sadece ejderhaların verdiği korkuyla değil aynı zamanda insanlar sevgiyle daenerys’e diz çöküyor ve çökmeye de devam edecekler. çünkü daenerys kraliçe olmayı hak eden tek insan serideki.

Fakat buna rağmen bir çok başarı elde etti öyle değil mi?

Bence de evet belki de savaş vs tecrübesi yok ama buna rağmen bile bir çok başarı elde etti çok önemli!

Aegon,Visenya,Rhaenys ve Daenerys bence abartılıyor. Sonuçta otoriteleri ve galibiyetleri ejderhalara bağlı. Bence Targaryen Hanesinin ordusu da başarılı değildi bunu Robert İsyanı’nda görebiliyoruz.(ittifak olmasa bile yenileceklerdi) Lekesizler öncesindeki Targaryenlerin karadaki başarıları sadece bir tane diğerleri ise müttefiklerinin sayesinde olmuştu. Aegon ve Daenerys bence abartılmaları nedeniyle birbirine çok benziyor. :slight_smile:

Aegon ve Daenerys arasında bir benzerlik göremiyorum . Onun dışında ordu kısmına gelirsek Aegon zamanlarında iyi komutanlar ve tabii ki iyi bir kral vardı şimdi Aerys ’ in Deli Olduğunu ordu üzerinde otorite kuramadığını var sayarsak bütün Targaryen tarihinde ordularının vasat olduğunu söylemek saçmalık olur tıpkı Aegon’un Daenerys’e benzetilmesi gibi.

Bence abartılma gibi bir durumu yok sonuçta bunlar bir karakter ve yazar nasıl ister ise öyle tanımlıyor bence bir başarı elde edilebilir :slight_smile:

Mad King’e daha çok benziyor.

@“JaynTahirova” hayran kitlesinden bahsetmiştim aslında ama Dany’de de ego var biraz. :slight_smile:

@“Rohan” Trident Muharabesi’nde de Rhaegar ile Barristan kazanamıyor mücadeleyi üstelik karşı taraftan daha fazla askeri güce sahip olmalarına rağmen. Diğer kumandalarından Mace Tyrell ile Redwyne,Fırtına Burnu’nda Stannis’e yeniliyor ve daha fazlası da var.
Ayrıca Targaryen Hanedanı ejderhalardan sonra o kadar güçlü olsaydı Blackfyre ve Robert gibi büyük çaplı isyanlarla karşılaşmazdı o kadar güçlü bir hanedana karşı gelmeye teşebbüs edemezlerdi. :slight_smile:

Aegon’u ve kızkardeşleri ile Dany’i aynı kefeye koymak?

Ellerindeki güç ejderhalar. Bunu akıllıca kullanmaları mı suç anlamadım ?

Ataları gibi gözlerini doğuya değil batıya dikmeleri, 6 krallığı birleştirmeleri ve hükmetmeleri mi abartılacak birşey değil ?

Dany onların yanına bile yaklaşamaz daha 15 yaşında olabilir de yaklaşabileceğini de sanmıyorum.

Targları abartılacak derecede sevmem ıyy böğğ deyip nefret de etmem. Ama konu Visenya,Aegon ve Rhaenys( iki kardeşinin yanında pek de bir numarası olduğunu düşünmesemde) olunca haklarını da yemem. Bu aile içerisinde en sevdiklerimdir.

edit: bu konu 876905 kere tartışılmıştı sanırım.

Dany tahtı hak eden diyen olmuş da naptı da hak etti anlamadım. Kendisinin Targaryen kanından başka bir olayı yok.

nasıl hak etmiyor ki derim ben de kendisinin targaryen kanından başka neyi var diyenlere. hiçlikten her şey oldu. kızıl boşluğu geçmeyi başardı. ondan önce daha önce hiçbir şekilde nasıl yapılacağını bilmemesine rağmen ejderhaları uyandırdı ki 100 yıldan fazladır kimsenin başaramadığı bir olayı üstadı olmadan yaptı. astapor’a girdiğinde lekesizlere özgürlüklerini verdi ve onların sahibi olmak yerine lideri olmayı seçti. yunkai’de işine yaramamasına rağmen sırf kurtarılacak insan hayatı var diye köleleri özgürleşti. meereen’de salgın hastalık başladığında hastalanan kirli insanların terini kendi eliyle sildi, onları besledi geri çevirmedi. bunu hangi kraliçe yapar cersei mi? meereen’den gitmek istedi ama köleler anne bizi bırakamazsın, bırakmayacaksın değil mi dediklerinde onları hüsrana uğratmamak için gitmekten vazgeçti. ejderhalar halka zarar vermesin diye onları kilit altına zorunda kaldı. daha ne yapacaktı tahtı hak etmek için? halk için nefret ettiği meereen’de kalan bir kraliçe.

Aslında Tywin Lannister kral olmayı herkesten çok hakediyordu bana göre o kral olsaydı kimsenin çıtı çıkamazdı

Tywin reis bencede kral olmalıydı ama olmadı olamadı

Targaryenlar sadece ejderhalarıyla gelip işgalcilik yapmış bir hanedandır.Özellikle son dönemlerinde iyice delirmişlerdi. Kötü yönetici tahttan indirilir,Doğanın kanunu budur.

targaryenlar 7 krallığı birleştiren bir hanedandır. kralın şehrini onlar icat etti. fetih hakkı diye bir şey var. bir kişinin kötü olması tüm hanedanın kötü olduğu anlamına da gelmiyor.

Kardeş iyice saçmalamışsın,diyar Targaryen yönetimindeki zenginliği onlardan önce ve sonra hiçbir zaman elde edemedi. Diyara çağ atlatan bir haneye kötü demek yanlıştır.Neyse sana bunları izah ettiğim için özür dilerim çünkü fantezi bir evrendeki doğayı bile fark edemiyorum sen git kafana göre takıl.Biz burada bunları konuşalım.

Zorla, baş kaldıranları yakarak. Evet fetih hakkı bunu gerektiriyor zaten. Ayrıca düzeltiyim 7 krallığı değil. Dorne kendi isteğiyle dahil oldu. Ayrıca KL’yi icat etti de ne demek ya. :smiley:
"Demir tahtı targaryenler icat etti" söylemini aklıma getirdi bir anda. :smiley:

Madem Fetih hakkından bahsettin. O zaman Robert İsyanının da bir fetih hakkı olduğunu inkar edemezsin. Ayrıca Targaryen hanesinin şuanda hiçbir hakkı yoktur. Çünkü kendileri elde olmayan sebeplerle sürgün edildi. Sürgün ailenin de hiçbir toprak veya taht hakkı olmaz. Ancak geri gelip almazlarsa. Tabi Dany elindeki fırsatları bir bir harcamaya devam ederse o ayrı.

Targaryenlerin temsil ettiği şey süper güçlük ve bunu her yoldan sağlamışlardır.Diğer haneler bir milleti veya bir olguyu temsil ederken Targaryenler her bir olgunun birleşimini ve toplamını temsil ediyor.Bunun içinde kötü şeylerde var iyi şeyler de. Targaryenlere yaklaşırken sahip oldukları her bir olguyu düşünerek yaklaşın